جامونه

بررسی قابلیت های اقتصادی و امنیتی صنعت گردشگری در تحقق سند چشم انداز 1404 - قسمت چهارم(پایانی)

سعید مدرسی 02:17 - 1398/01/22

هدف جامونه ارائه بهترین خدمات در زمینه اجاره آپارتمان مبله در تهران با بهترین بازدهی برای مشتریان است

6- تجزیه و تحلیل اطلاعات

امروزه گردشگری به عنوان یکی از گسترده ترین فعالیت ها در بخش های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و خدماتی بشمار می آید. که تا حدودی از حوزه دولت ها و سیاست متأثر بوده و تابع قوانین و مقررات داخلی کشورها و هم چنین شرایط بین المللی است. و می تواند در رشد، توسعه و یا عدم توسعه این صنعت ایفای نقش نماید.

با توجه به رشد روز افزون گردشگری و درآمدهای حاصل از آن، می تواند نقش مؤثری در ساختار اقتصادی، افزایش درآمد سرانه خانوارها، رونق بازار محصولات گردشگری و ایجاد مشاغل مستقل و وابسته داشته باشد.

همچنین نقش این صنعت در تقویت تعاملات فرهنگی میان دولت ها، مردمان مناطق مختلف و برقراری ارتباط با جوامع میزبان و محلی بسیار مؤثر است. با توجه به ماهیت صنعت گردشگری که به نوعی گسترش ارتباط میان فرهنگ ها، جوامع و قومیت ها را به دنبال دارد، می توان از ظرفیت های این صنعت در جهت ایجاد امنیت و گسترش صلح و دوستی در بین جوامع سود جست.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه، اجاره آپارتمان مبله در تهران به راحتی برای شما میسر خواهد بود

کشور ایران با توجه به توانمندی های گردشگری خود می تواند با برنامه ریزی درست و تبلیغات فراگیر، در این عرصه حضوری فعال و مؤثر داشته باشد. ویژگی تعاملی صنعت توریسم سبب می شود که سرمایه گذاری در این بخش دسترسی به اهداف سند چشم انداز ۱۴۰۴، را برای دست اندرکاران و مسئولین تسهیل نماید.

در سند چشم انداز و افق ۱۴۰۴، برنامه توسعه جمهوری اسلامی ایران که به تصویب دولت و شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری رسیده و به دستگاه های مربوطه بلاغ شده مقرر گردیده است که، ایران تا سال ۱۴۰۴، باید بتواند به رقمی معادل ۲ درصد درآمد جهانی و حداقل در سال ۲۵ میلیارد دلار از بخش ورود گردشگران خارجی درآمد کسب کند.

همچنین در این سند مقرر شده است که ایران بتواند در سال ۱ / ۵ درصد از گردشگران بین المللی و حداقل ۲۰ میلیون نفر گردشگر را به کشور جذب نماید. با توجه به پتانسیل های فراوان صنعت توریسم در ایران و ترسیم چشم انداز آینده کشور در این بخش که توسط کارشناسان مورد ارزیابی قرار گرفته می توان از این صنعت در جهت ایجاد اشتغال بهره جست. و از درآمدهای ناشی از توسعه صنعت توریسم جهت بهبود وضعیت اقتصادی کشور و رهایی از اقتصاد تک محصولی سود فراوان برد.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره آپارتمان مبله در تهران است

گردشگری بهترین انتخاب برای محقق ساختن تعامل ایران با کشورهای همسایه به عنوان یکی از اهداف اصلی مندرج در سند چشم انداز میباشد. گسترش صنعت گردشگری زمینه ساز آمد و شد و ارتباط تنگاتنگ میان شهروندان ایران و کشورهای منطقه می شود.

در این راستا رونق بخشی صنعت گردشگری و جذب گردشگران بین المللی علاوه بر این که زمینه ساز آشنایی میان ایران و کشورهای منطقه می شود، به دنبال خود زمینه را جهت از بین بردن تبلیغات سوء نسبت به ایران در محیط بین المللی فراهم می سازد. با توجه به مؤلفه های فوق می توان گفت که سرمایه گذاری در این بخش به نوعی سبب ارتقاء امنیت ملی نیز خواهد شد.

۷- نتیجه گیری

یکی از اهداف اصلی برنامه ریزان، فعالیت آگاهانه برای هدایت نیروی بشر در جهت رسیدن به یک نتیجه مطلوب و معقول می باشد. در این راستا سند چشم انداز بیست ساله کشور که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ گردید، اهداف، سیاست ها و خط و مشی های مختلفی را شامل می شود. که در صورت برنامه ریزی و اجرای درست می تواند کشور ایران را در رسیدن به جایگاه پیش بینی شده در متن سند تحول آفرین رهنمون باشد.

کشور ایران با داشتن قابلیت ها و جاذبه های متعدد توریستی و برخورداری از سابقه درخشان تاریخی که عده ای از آن به عنوان هتل پنج ستاره یاد کرده اند، توان آن را دارد تا با برنامه ریزی و سرمایه گذاری در صنعت توریسم از پیامدهای متعدد این بخش علی الخصوص در ابعاد اقتصادی و سیاسی در جهت میل به اهداف سند چشم انداز بهره مند گردد.

برای اقامتی ارزان و سریع، اجاره آپارتمان مبله در تهران بهترین گزینه است. جامونه ارائه دهنده خدمات مبله در تهران

از آن جایی که دست یافتن به مقام اول اقتصادی در منطقه و ایجاد روابط تعاملي و حسنه با کشورهای منطقه به عنوان دو هدف مهم در سند چشم انداز مورد توجه قرار گرفته اند، صنعت گردشگری با توجه به پیامدهای گسترده ی اقتصادی و جنبه ی اشتغال زایی خود می تواند راهبردی مناسب در جهت برون رفت از وضعیت فعلی تلقی شود.

سرمایه گذاری در این بخش ضمن تقویت جایگاه اقتصادی ایران در منطقه با توجه به ظرفیت های موجود، می تواند زمینه ساز فاصله گرفتن از اقتصاد تک محصولی متکی به نفت)، گردد. و راه را در جهت رسیدن کشور به توسعه پایدار هموار سازد. از طرف دیگر صنعت توریسم با توجه به قابلیت تعاملی خود که گسترش ارتباط با کشورهای دیگر را به دنبال دارد، می تواند عنصری مناسب در جهت گسترش صلح و ارتباط مسالمت آمیز تلقی گردد.

این امر به دنبال خود زمینه ساز برقراری تعامل سازنده کشور ایران با همسایگان مطابق با اهداف پیش بینی شده در افق چشم انداز خواهد شد و تقویت امنیت ملی و کاهش هزینه های آن را به دنبال خواهد داشت.

۸- پیشنهادها

برای رونق صنعت گردشگری و جلب گردشگران بین المللی مطابق با سیاستهای کلی چشم انداز بیست ساله که بر طبق آن ایران باید تا سال ۱۴۰۴، پذیرای ۲۰میلیون گردشگر باشد، پیشنهاداتی مطرح می گردد.

ایجاد بانک اطلاعاتی درباره جذابیت های گردشگری کشور در ابعاد مختلف فرهنگی، تاریخی، زیارتی، ورزشی و غیره.

گسترش و تقویت علمی رشته های جهانگردی و برنامه ریزی توریسم در سطح دانشگاه ها

اتخاذ سیاست هایی مبنی بر توزیع امکانات گردشگری در سراسر کشور جهت جلوگیری از تراکم بی رویه در محدوده های خاص

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله در تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید

برنامه ریزی در جهت ایجاد نوعی مهندسی اجتماعی در صنعت توریسم از طريق دخالت دادن اندیشه های مردم در تنظیم برنامه های جهانگردی و آموزش نحوه ی رفتار با جهانگرد(مشارکت مردمی)

اجرای طرح جامع جهانگردی در ایران با استفاده از تجربه برخی از کشورها مانند بنگلادش، تایلند و غیره. که این طرح را با همکاری سازمان جهانی جهانگردی به اجرا در آورده اند

آموزش نیروهای انسانی در سطوح مختلف مدیریتی و خدماتی نظیر کارمندان آژانس های مسافرتی، هتلها، بخش حمل و نقل ، فرودگاه، پلیس و غیره

تأسیس و گسترش خانه های فرهنگ ایران در خارج از کشور به منظور لزوم ارتباط دائم با سازمان های جهانگردی در زمینه برقراری تورهای گردشگری به داخل کشور

هماهنگی و توسعه برنامه های تبلیغات جهانگردی به منظور خنثی سازی تبلیغات نادرست بیگانگان. و آشنا نمودن گردشگران کشورهای اسلامی به غنای فرهنگ اسلامی و ایرانی و تشویق آنها برای بازدید از جاذبه های زیبا و جذاب مذهبی، فرهنگی، تاریخی و طبیعی ایران

منتظریم تا صدای دلنشین شما را بشنویم. اجاره آپارتمان مبله در تهران با جامونه

8 30 50 70 0912

پایان

مقاله فوق از فصل نامه "پژوهش های گردشگری و توسعه پایدار" شماره 2، پاییز 1397 برداشت گردیده است.

منبع: www.trsd.ir

مطالب مرتبط: