جامونه

اقیانوس از مسیر کویر، راهنمای گشت و گذار از کرمان به سوی چابهار_1

رها کیانی 23:23 - 1398/01/24

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

جنوب شرقی ایران، گهواره کهن ترین تمدن های ایران است. غیر از تمدن پنج هزارساله شهرسوخته، تمدن هفت هزارساله جیرفت هم در همین منطقه شکل گرفته است. سابقه تمدن و سکونت شهری در این منطقه، محدود آن دوره های باستانی نمی شود. تا قرن ها بعد، از نخستین قرون اسلامی گرفته تا دوره قاجار بسیاری از شــهرهای این منطقه، مراکز مهم حکومتی محسوب می شدند که پس از آن، به دلایل مختلف و از جمله خشکی و کم آبی، نه  تنها قدرت و شکوه شان را از دست دادند که بسیاری از ساکنان شان هم مجبور به مهاجرت شدند. با این همه در شهرهای این منطقه، هم چنان می توانید نشانه های این شکوه سپری شده را ببینید. در این مطلب، به شما مسیری را پیشنهاد می‌کنیم که از شهر زیبای کرمان شروع می شــود و بعد از گذر از دیدنی های شهرهایی مثل ماهان، جیرفت، بمپور و ایرانشــهر در نهایت در چابهار به پایان می رسد.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره مبله تهران است

كجا بگردیم؟

پابه پای تمدن های کهن

در مسیر کرمان تا چابهار، این فرصت را دارید که چند ارگ زیبای ایران مثل قلعه های راین، بم پور و ایرانشهر را ببینید. علاوه براین نشانه هایی از تمدن کهن جیرفت را هم می بینید

ماهان: از شهر کرمان تا شــهر زیبای ماهان 35 کیلومتر حــدود 20 دقیقه راه داریــد. مهم ترین دیدنی این شــهر باغ شازده است که اواخر دوره قاجار به دستور حاکم کرمان بنا شــد. این باغ که یکــی از باغ های ثبت شــده ایران در فهرســت جهانی اســت، بخش های مختلفی مثل سردر، عمارت شاهنشــین و حمام دارد، اماجذاب ترین بخش آن شبکه آبرسانی و حوض های آبش است که به صورت پلکانی ساخته شده است. ماهان غیر از این باغ یک اثر تماشایی هم دارد؛ آرامگاه «شاه نعمت الله ولی». او از عرفای قرن هشتم و نهم هجری به شمار می رود که مقبره اش در ماهان قرار دارد. بنای اصلی خانقاه مربوط به دوره صفوی اســت که بخش هایی در دوره قاجار به آن اضافه شــد. آستانه و گنبد مزار این مقبره از زیباترین بخش های آن است.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه،  اجاره مبله تهران به راحتی برای شما میسر خواهد بود

راین: راین در 100 كیلومتری جنوب شرقی كرمان قراردارد که به جز 25 كیلومتر آخر، مابقی مسیر آن بزرگراه یك‌ طرفه است. باید وارد جاده ماهان و بم شــوید و40كیلومتر بعد از شهر ماهان، یك خروجی در سمت راست خود می بینید كه به سمت راین و جیرفت می رود. وارد این جاده شده تا پس از 25 كیلومتر به راین برسید.

ارگ راین: مهم ترین جاذبه گردشــگری شــهر راین، ارگ این شهر است که شباهت زیادی هم به ارگ بم دارد. ارگ دو هزار ســاله راین با حدود 20هزار مترمربع مساحت شناخته شده ترین اثر دیدنی این شهر است. این ارگ تاریخی شــامل بخش های مختلفی از جمله بازار، گذرگاه اصلی، پادگان، میدان، قلعه حکومتی، مســجد، زورخانه، اصطبل، مدرسه، کاروانسرا و بارانداز می شود و چندین برج دیده بانی هم در کنار دیواره هایش دارد. از سمت كرمان كه وارد راین شوید، ابتدا به میدان آزادی این شهر می رسید. در این میدان به ســمت چپ بپیچید تا وارد خیابان امام خمینی(ره) شوید، بعد دو میدان دیگر را هم رد كنید تــا در تقاطع بعدی، ارگ بزرگ راین را در سمت راست خود ببینید. تنها ورودی ارگ از قسمت شرقی آن اســت كه با سردری بزرگ به محوطه داخلی راه دارد.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره مبله تهران باز می گذارد

چنار کهنسال و آبشار: در رایــن، تماشــای چنارهای هزارساله در كنار مسجد جامع و همین طور سرو 400ساله ای که روبه روی حرم امامزاده زید(ع) این شــهر اســت را نیز از دست ندهید. علاوه بر این، راین یک بافت تاریخی هم دارد که در محدوده خیابان 17 شهریور است و می توانید در آن گردش کنید. در این فصل كوهپیمایی در دامنه های سرسبز و پر از گل «كوه هزار» را از دســت ندهید، مخصوصا آبشار راین را در 15 كیلومتری این شــهر. برای رسیدن به آبشار باید از غرب راین مسیر «خالق آباد» را در پیش بگیرید و تا روســتای «ظهرود» رفته و هفت كیلومتر بعد از این روستا خودرو را پارك كرده تا بعد از نیم ساعت پیمایش شیب تند، به آبشار برسید.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای  اجاره مبله تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط: