تهرانشناسی راهنمای سفر به منطقه 5

سهیلی 15:22 - 1397/04/19

بازى، شادى، تماشا

بوستان‌‌ ها و شهربازى هاى اينجا، تجربه اى متفاوت براى تفريح و تفرج را رقم مىزند

هر منطقه‌ اى از تهران براى چيز به خصوصى معروف شده و اسم و رسم پيدا كرده‌؛ يكى به خاطر شميران و دربند و توچال، يكى براى بقاياى تهران قديم، ديگرى به واسطه بارگاه حضرت عبدالعظيم (ع) و ... منطقه 5 تهران را هم شهربازى هاى بزرگ و تفريحاتش، براى بچه ها و خانواده ها به يادماندنى كرده و بايد آن را منطقه هيجان و تفريح ناميد. از مجموعه ارم و سـرزمين عجايب گرفته تا شهر ستاره‌ها و سينما 5 بعدى در اين مناطق قرار گرفته اند و البته فقط اينها نيست؛ باغ هاى ييلاقى كن و بوستان هاى بزرگى مثل كوهسار هم در همين منطقه قرار گرفته و دامنه هاى مناسـب البرز امكان ورزشـى پرهيجان مثل پاراگلايدر را در اين منطقه فراهم كرده. اما به اين همه امكانات پرهيجان، بزرگ ترين مراكز خريد پايتخت را هم بايد اضافه كرد. چند سالى است كه اين فروشگاه‌ها در اين منطقه سربرآورده اند و تهرانى‌ها را براى خريدهاى بزرگ راهى بزرگراه‌ هاى غرب تهران مى‌كنند. البته يادتان باشد، در بعضى از اين مراكز تفريحى، مى‌توانيد خريدتان را هم انجام دهيد چرا كه خريد و هيجان در كنار هم قرارگرفته است.

بوستان‌‌ ها و شهربازى

چطور برسيم؟

در دامنه غربى

منطقه 5 تهران، از شمال به دامنه كوه های البرز، از غرب به مسيل كن، از شرق به بزرگراه هاى محمدعلی جناح و اشرفی اصفهانی و از جنوب هم به آزاد راه تهران‌ ـ‌ كرج مى رسد. ايستگاه‌هاى متروى صادقيه و اكباتان (ارم سبز) در محدوده اين منطقه قرار دارند، ضمن آن كه بزرگراه هاى داخل و حاشيه اين منطقه رفت و آمد را براى مسافران آسان تر مى‌كنند.

بوستان‌‌ ها و شهربازى

 

ديدار با جانوران

پارك ارم، يكى از قديمى‌ترين تفريح گاه‌هاى تهران است. جايى كه باغ وحش بزرگ تهران و با توجه به فضاى سبز معروفش، دو شهربازى بزرگ هم دارد. در باغ وحش اين مجموعه، گونه‌هاى بسيارى از جانوران را مى توانيد ببينيد؛ از شير و ببر و خرس گرفته تا گوزن زرد و گور ايرانى. فقط يادتان باشد، وقتى به مجموعه ارم مى رويد، بايد يك روز كامل برايش وقت بگذاريد تا از همه تفريحات آن استفاده كنيد.

كجا بگرديم؟

سـرزمين تفريح

منطقه 5 شهردارى تهران، بيشتر از هرچيزى شهربازى و مراكز تفريحى دارد. وجود مكانى براى گلايدر سوارى برفراز تهران، تفريح در اين منطقه را جذاب تر هم كرده است.

پارك ارم:

مجموعــه ارم از معدود شــهربازى هاى قديمى تهران اســت كه سال‌هاست سرپا مانده، يعنى از اوايل دهه 50 تا امروز. تفريحات متنوعى در اين مجموعه 75 هكتارى پيش بينى شده. در دو شهربازى بزرگ آن انواع بازى‌هاى مهيج را مى‌توان تجربه كرد و درياچه بزرگى هم براى قايقرانى دارد. باغ وحش ارم كه بزرگ‌ترين باغ وحش تهران است و حدود 80 گونه جانورى را در خود جا داده، در همين مجموعه قرار گرفته. مجموعه تفريحى ارم، يك استخر روباز مخصوص خانم ها هم دارد كه كنار شهربازى شماره يك قرار دارد و البته فقط تابستان‌ها فعال است. براى كسب اطلاعات بيشتربا شماره تلفن 5 - 44113081 تماس بگيريد يا به نشانى اينترنتى erampark.com سرى بزنيد.

بوستان‌‌ ها و شهربازى

 

بوستان كوهسار:

بوســتان جنگلى و بزرگ كوهسار در شمال شهران و كن قرار دارد و جان مى‌دهد براى يك روز تعطيل آخر هفته. براى رسيدن به آنجا بايد وارد بزرگراه آبشناسان شويد. در اين بوستان علاوه بر آنكه از چشم اندازهاى زيبا مى‌توانيد لذت ببريد، مى‌توانيد انواع ورزش‌هاى هوايى مثل پاراگلايدر و كايت را هم تجربه كنيد، البته اگر در اين رشته حرفه‌ اى هستيد.

بوستان ميعاد:

منطقه 5 تهران هم منطقه سرســبزى اســت، غير از بوستان جوانمردان و آبشار كوهسار كه با منطقه 22 مشترك است، بوستان‌هاى بزرگ و كوچك زياد دارد. بوستان ميعاد بزرگ ترين بوستان اين منطقه است و علاوه بر دار و درخت و زمين هاى بازى و محوطه هاى ورزشى يك امكان منحصر به فرد دارد؛ 2 سال است كه در اين بوستان يك سينماى 5 بعدى افتتاح شده و با خريد بليت اين سينما مى‌توانيد لحظاتى پرهيجان را تجربه كنيد.

بوستان‌‌ ها و شهربازى

مجتمع سينمايى پرديس زندگى:

اين مركز تجارى ـ سينمايى، 5 سالن سينمايى و مركز خريد پروپيمانى دارد. مى‌توانيد در اين پرديس، فيلم ببينيد، خريد كنيد و از غذاخورى ها و كافه هايش هم لذت ببريد. براى رسيدن به اين مجتمع تفريحى بايد تا خيابان آيت اﷲ كاشانى برويد و وارد خيابان اباذر شويد.

بوستان‌‌ ها و شهربازى

 

سرزمين عجايب:

در تقاطع بزرگراه هاى اشرفى اصفهانى و همت، در بالاترين طبقه مركز تجارى تيراژه، يك شهربازى هست كه محبوب بچه‌هاست و در آن از بازى‌هاى كامپيوترى گرفته تا ماشين سوارى و سينما 4 بعدى هم وجود دارد. براى ورود به مجموعه، بايد كارت ورودى تهيه كنيد و پـس از آن هربار مى‌توانيد وارد مجموعه شويد و همان كارت را شارژ كنيد. اين مجموعه غذاخورى و كافه هم دارد.

شهربازى شهر ستاره ها:

يكى از ديگر شهربازى‌هاى سرپوشيده اين منطقه، شهربازى شهرستاره‌هاست كه انواع بازى‌ها در آن وجود دارد. براى رسيدن به اين شهربازى بايد تا بلوار فردوس غرب، انتهاى بلوار الهام برويد.

سايت پروازى شهران:

اگر از علاقه مندان پرواز و آسمان گردى هستيد يا دوست داريد كايت و گلايدر سوارها را ببينيد، ســايت پروازى شهران را از دست ندهيد. اين سايت در انتهاى منطقه شهران قرار گرفته و براى رسيدن به آنجا بايد مجتمع مسكونى شركت نفت‌راه تان را كج كنيد. اين سايت پروازى امكاناتى ندارد، اما اگر مى‌خواهيد سراغ مربى‌ هاى حرفه‌ اى و رسمى در اين سايت برويد، با انجمن ورزش‌هاى هوايى با شماره تلفن: 44739075 تماس بگيريد يا به نشانى iriaa.ir سرى بزنيد.

بوستان‌‌ ها و شهربازى

 

چه بخريم؟

از شير مرغ تا جان آدميزاد

مراكز خريد بزرگى در منطقه 5 وجود دارد. مجتمع هاى تجارى «بوستان» در ميدان پونك، «نگين رضا» در تقاطع اشرفى اصفهانى و بلوار مرزداران، «سمرقند» در جنت آباد، نبش تقاطع كبيرزاده، «شهروند بوستان» در پونك، فروشگاه «رفاه» در خيابان كوهسار و مجتمع فروشگاهى «هايپراستار» در بزرگراه شهيد ستارى و بلوار فردوس غربى از مهم‌ ترين اين مراكز خريد هستند.

پیام در واتساپ
تماس با ما