مسافرت و محیط زیست

سهیلی 23:11 - 1397/09/20

مسافرت و محیط زیست

شما می توانید در تمام هفته و به صورت 24 ساعته از خدمات ما استفاده کنید. از طریق این لینک می توانید برای اجاره سوئیت مبله در تهران اقدام نمایید.

همان طور که همه ما می دانیم سفر بهانه ایست تا ما تجربه ای جدید در محیطی جدید داشته باشیم. آن چیزی که به عنوان محیط جدید از آن یاد می کنیم در حقیقت محیطی است که یا در آن زیست و زندگی وجود دارد یا صرفا مکانی خاص است.

در تعریف محیط زیست آمده است: "محیط‌هایی که در آن‌ها زندگی جریان دارد. مجموعه‌ای از عوامل فیزیکی خارجی و موجودات زنده که با هم در کنش هستند محیط زیست را تشکیل می‌دهند و بر رشد و نمو و رفتار موجودات تأثیر می‌گذارند" . در این تعریف واضح است که صرفاً زندگی انسان ها مورد توجه نیست. بلکه زندگی گیاهان و جاندارانِ دیگر نیز مورد پذیرش است. البته باید ذکر کنیم که این تعریف شامل محیط هایی که زندگی به آن شکلی ما میشناسیم در آن جریان ندارد، نیز می شود. زیرا وقتی ما به آنجا سفر می کنیم پس ما به آنجا زندگی منتقل می کنیم و آنجا می شود محیط زیست.

آنچه در این مقاله مورد توجه است است، آثار منفی برخی رفتارهای سفر بر محیط است. که البته با رعایت چند نکته ساده، این آثار منفی به کمترین حالت ممکن می رسد. نکاتی که همه ما از آن ها مطلع هستیم اما گاهی یادمان می رود.

گروه بزرگ جامونه را با ارسال پیشنهادات خود یاری کنید تا ما بتوانیم بهترین خدمات را در زمینه اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران ارائه دهیم.

به عنوان مثال دیگر تا بیخ طبیعت یا مکان تاریخی با وسیله نقلیه خود نرویم. بارها شده که ما با خودرو داخل جنگل و دریا و کوها نیز رفته ایم. بهتر است که تا جای ممکن خودروها را در کنار جاده بگذاریم و با پای خود محیط را تجربه کنیم. این کارِ ما دو تاثیر دارد. اول آنکه آسیب کمتری به محیط وارد می شود، و دوم آن که تجربه عمیق تری از محیط را به ما می بخشد.

نکته ساده دیگر آن است که باید در سفر خود را موظف کنیم که نه تنها زباله هایمان را در محیطها رها نکنیم. بلکه همیشه کیسه ها و یا مشماهایی داشته باشیم که در حد امکان، آن محیط را تمیزتر کنیم.

مثال دیگر این است که تا جای ممکن از منابع بهینه تر و کمتر استفاده کنیم. گاهی اتفاق می افتد که ما خانه ای را در مسافرت اجاره می کنیم و دیگر مثل خانه خودمان در مصرف آب و برق و غیره دقت نمی کنیم. یا در جنگل همینطور آتش به راه می اندازیم و چوب می سوزانیم. مقصود حرف ما مصرف نکردن نیست، بلکه بهینه مصرف کردن است.

اما به عنوان حرف نهایی باید بگوییم که تجربه سفر در محیطی خاص از یک لحاظ بسیار مهم است. آن هم اینکه ما پیسنهادات یا انتقادات خود را به بومیان، مسئولان یا هر متولی دیگری که در آن محیط زندگی می کند، بگوییم. بارها پیش آمده که ما از نکته هایی خوشمان آمده یا مورد انتقاد ما قرار گرفته و ساده از کنارشان گذشته ایم. اما ما می توانیم با انتقال این نکات به آن افراد ، آنها را راهنمایی کنیم که برای مهمانان بعدی شان، محیط را بهتر کنند.

جامونه مجری طرح اجاره آپارتمان مبله در تهران مفتخر است تا با بهترین امکانات از شما پذیرایی کند. شما هموراه می توانید از طریق تماس با شماره تلفن 8 30 50 70 0912 با ما در ارتباط باشید.

 

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما