قبله تهران

سهیلی 23:55 - 1397/09/22

با ما همراه باشید تا بهترین خدمات اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران را تجربه نمایید.

قبله تهران

این مقاله به مناسب سالگرد تولد و در ستایش مقام بالای حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام نگارش می شود. از امام زادگان واجب التعظیم و از نسل حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام. شخصی که در مقام علمی نیز بسیار برجسته و مورد وثوق ائمه اطهار علیهم السلام بوده است. تا جایی که نقل است شخصی نزد امام هادی علیه السلام می رود و در مورد امور مختلفی سوال می نماید. ایشان در جواب می گویند "چرا از عبدالعظیم نپرسیدی؟ او از دوستان حقیقی ماست."

حضرت عبدالعظیم در زمان زندگی چهار امام بزرگوار زندگی نموده است. امام موسی کاظم، امام رضا، امام محد تقی و امام هادی علیهم السلام.

از القاب ایشان سیدالکریم است و از علمای شیعه، راویان حدیث و از چهره های محبوب نزد ائمه اطهار و مردمان بوده اند. این حضرت در مدینه زندگی می کرده اند و به خاطر فشار خاندان عباسی شهر به شهر می رفتند تا این که ری را به خاطر شرایط اجتماعی و دینی آن زمانش انتخاب کرده و در آن سُکنی گزیدند.

در بیان مقام بلند حضرت عبدالعظیم علیه السلام همین مقدار بس که در حدیثی موثق، ثواب زیارت ایشان را برابر با زیارت امام حسین علیه السلام دانسته اند.

شما می توانید با ارائه پیشنهادات خود ما را در بهتر کردن خدمات مان یاری کنید. جامونه را با واژه اجاره آپارتمان مبله در تهران جستجو کنید.

مرقد این بزرگوار "قبله تهران" نامیده شده است. این لقب را رهبر انقلاب در سخنرانی خود در سال 1373 به این مکان دادند. در این جمله معروف:

"حضرت‌ آیت‌الله‌ خامنه‌ای فرمودند: شهر رى به خاطر بقعه‌ى مطهّره‌ى جناب عبدالعظیم الحسنى سلام‌اللَّه‌علیه و جناب حمزه و جناب طاهر و قبور مطهّره‌ى علماى بزرگى که در این‌جا مدفونند، قبله‌ى تهران است. این‌جا ریشه‌ى تهران است و از لحاظ معنوى مرکز اشعاع تهران به حساب مى‌آید."

در این مکان از دیرباز بازار بزرگی نیزوجود داشته که همیشه محل خرید سوغاتی و صَرف غذای لذیذ بوده است. تقریبا همه ما خاطرات خوشی از کبابی های بازار شهرری و سوغاتی هایش داریم.

این مکان البته همیشه از نماز صبح تا پاسی از شب پذیرای زائرین و مجاورین می باشد. و جدا از مراسمات روزمره، در مراسمات ویژه نیز، این بقعه به صورت خاص، برنامه هایی را اجرا می نماید.

در زیر چند بیت به مقام بلند ایشان تقدیم می شود. شعری از استاد علی انسانی.

کسی که راه به باغ تو چون نسیم گرفته
صراط را ز همین راه مستقیم گرفته

تو از عشیرۀ عشقی تو از قبیلۀ قبله
که عطر، مرقدت از جنة النّعیم گرفته

چگونه چشم کرم زین حرم نداشته باشم
که هر کبوتر تو ذکر یاکریم گرفته

کسی که زائر تو شد، حسین را شده زائر
که رنگ و بو حرم تو از آن حریم گرفته

شما از طریق وب سایت زیر می تونید اطلاعات کامل را در رابطه با این حضرت و خدمات بقعه شان به دست آورید.

www.abdulazim.com

جامونه ، مجری طرح اجاره آپارتمان مبله در تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. شماره تلفن ما 8 30 50 70 0912

پیام در واتساپ
تماس با ما