واژه شناسی توریسم ‌‌‌ـ قسمت دوم

سهیلی 00:05 - 1397/09/24

واژه شناسی توریسم ‌‌‌ـ قسمت دوم

در این مطلب که ادامه واژه شناسی توریسم - قسمت اول است به توصیف واژه های مرتبط با صنعت توریسم پرداخته ام تا امید شروعی مفید در سلسله مطالب مورد بررسی بخش سفر و گردشگری مجله جامونه برای همراهان جامونه باشد. : )رزرو و اجاره آپارتمان مبله در جامونه همراهان همیشگی میهمانان با مقصد تهران دوست داشتی

13- الگوی سفر: شامل مسیرهای هوایی، دریایی و زمینی می شود.
14- تأسیسات اقامتی: منظور هتل ها، کمپ های تفریحی، خانه های مسکونی، سوئیت و متل است.
15- هزینه های توریسم بین المللی: شامل وسایل حمل و نقل بین المللی، اعتبارات ارزی و دیگر خدمات مسافری است.
16- طبقه بندی هزینه های توریستی: شامل هزینه های بسته سفری، تعطیلات، هزینه سافاری و تورهای مسافرتی، خوراک، پوشاک، تفریحات سالم و فعالیت های ورزشی است.
17- اوقات فراغت: هر زمانی است که شخص از قید تعهدات شغلی فراغت یابد وبه استراحت و تفریح بپردازد.
18- تورگردان یا تور لیدر: سازمان دهندگان سفرهای توریستی هستند که خدمات مسافرتی را با مهارت هر چه تمام، برای گردشگران انجام دهند.
19- ظرفیت جهانگردی: توان و قابلیت های جامعه در پذیرش توریست می باشد.
20- کالای گردشگری: به کالاها و خدمات ارائه شده به توریست ها اطلاق می شود؛ شامل: موزه ها، جاذبه های تفریحی، جشن های خیابانی، مناظر و چشم اندازهای زیبا، غذا، محل اقامت، وسایل حمل و نقل و خدمات تورگردانان
21- توریسم اقامتی: صرفا به اقامت توریست ها در مناطق خوش آب و هوا و بکر - که اکثر مناطق کوهستانی و جنگل ها را شامل می شود - اطلاق می گردد.

22- توریسم الکترونیک: استفاده از تکنولوژی کامپیوتری و اینترنتی برای انجام کلیه فعالیت های توریستی گفته می شود. سامانه جامونه در جهت تحقق اهداف توریسم الکترونیک آماده ارائه خدمات اجاره آپارتمان مبله در تهران به میهمانان از هر نقطه ی ایران و جهان با مقصد تهران و از طرفی امکانی فراهم آمده تا میزبانان تهرانی جهت ارائه خدمات میزبانی هر چه بهتر را در جامونه داشته باشئد.

23- توریست جایگزین: تلاش دولت هاست برای تغییر الگوی سنتی و کلاسیک توریسم که با صدمه به محیط زیست، تنوع تکثیر فرهنگ ها و خسارت به طبیعت توأم نباشد؛ همانند: اکوتوریسم، توریسم روستایی و توریسم بوم گرا.
24- توریسم روستایی: به تلاش توریست ها برای اقامت در برخی روستاهای دور افتاده و شیوه زندگی سنتی خاص گفته می شود. جامونه در آینده ای نزدیک مجری ارائه دهنده خدمات اقامتی، بومگردی و گردشگری در روستاهای کشور خواهد بود.
25- اکوتوریسم: همان طبیعت گردی است که با اقامت و پیک نیک و صرف اوقات شاد در طبیعت توأم است.
 

          ادامه دارد...


رزرو و اجاره روزانه آپارتمان مبله تهران در سایت جامونه با پشتیبانی 24 ساعته فراهم آمده است

با ما در تماس باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما