ساحلگردي در خزر جاده و آبتنی در آبِ گرم های جاده هراز

سهیلی 13:48 - 1397/10/05

ساحلگردي در خزر جاده و آبتنی در آبِ گرم های جاده هراز

اجاره آپارتمان مبله در تهران از جامونه بخواهید. رزرو آپارتمان مبله در سریع ترین زمان.

 

ساحلگردي در خزر جاده

احتمالا مقصد اصلی شما از سفر به شمال رسیدن به ساحل دریای خزر است و نزدیک‌ ترین ساحل به جاده هراز هم ساحل محمودآباد است براي آب تني مي توانيد به ساحل هاي معروف مازندران در جاده هراز برويد.

ساحل محمودآباد و نور: می توانید برای اســتفاده از دریا راهی ساحل شهرهاي محمودآباد یا نور شوید. پلاژهای شهرداری در خیابان معلم، هتل نارنجستان در شــهرک دلکده در کیلومتر پنج محمودآباد به نور، شهرک فردوس بعد از رویان در نور؛ آکام شــهر، آرام شــهر و شهرداری در ساحل ایزدشهر؛ وزرامحله، سرخرود، چاکسر، شــهر قصه و پشت سیاه در خیابان معلم در محمودآباد بسیار شناخته شده هستند.

ساحل بابلسر: از جاده هراز به سمت شــرق هم می توانید بروید. بابلسر و مناطق اطرافش هم ســاحل های معروفی دارند. مجتمع میرود در جاده میرود، پلاژهای شــهرک صنعتی، فدک و کوثر در جاده نیروی هوایی به میرود، پارکینگ های 10 گانه بابلســر در بلوار ساحلی، دریاکنار در خیابان هفدهم دریاکنار و شهرک خزرشهر در سی سایت از معروف ترین ساحل های این شهرستان هستند. اما خاطرتان باشد، در بابلسرحتما به اسکله ساحلی سری بزنید. جلوی اين اسکله تکه ســنگ های بزرگی به عنوان موج شکن قرار گرفته كه برخورد موج های دریا با آنها منظره زيبايي را ايجاد مي‌كند.

 

آبتنی در آبِ گرم

 آبگرم لاریجان: یکی از آبگرم های معروف جاده هراز، آبگرم لاریجان است. آبگرمی که گفته می شود آب آهن دارش برای تســکین دردهای تنفســی، مفصلی و گوارشی مفید است. فقط حواس تان باشد که آب این آبگرم بسیار گرم است و حدود 65 درجه دما دارد. در جاده هراز، بعد از پلور، در محلی به نام »پلمون» در ســمت چپ جاده وارد فرعی شوید. کمی که در این جاده برانید، به یک دو راهی می رسید که دست چپ به رینه و دست راست به آبگرم می رود. در اطراف آبگرم از مهمانخانه تا خانه روستایی برای اجاره، فراوان اســت.

آبگرم لاویج: آبگرم «لاویــج» هم از آبگرم های معروف این جاده اســت، البته در آن سوی جاده و نزدیک ساحل خزر. گفته می شــود، آب گوگرددار این آبگرم برای تسکین مشکلات پوستی و مفصلی مفید است. لاویج از دهستان های چمستان نور در استان مازندران اســت و در 18 کیلومتری جنوب چمستان قرارگرفته است. برای رسیدن باید در میدان هفده شهریور آمل به جاده چمســتان وارد شوید و بعد از عبور از شهر چمستان، از جاده فرعی آسفالته جنوب و بعد از عبور از پارک کشپل به لاویج برسید. اين آبگرم امکانات کافی مثل دوش و استخر و وان و جکوزی برای مسافران دارد و برای اقامت میتوانید از مسافرخانه ها و سوییت های اطراف آبگرم استفاده کنید یا از اهالی، خانه اجاره کنید.

مجله "همشهری سرزمین من"

در همه ساعات شبانه روز از طریق تماس با ما شماره 8 30 50 70 0912 می توانید برای اجاره سوئیت مبله در تهران اقدام کنید.

مطالب مرتبط:

 

پیام در واتساپ
تماس با ما