فرهنگ در معماری مسکن های امروزی؛ عرصه پذیرایی و مراسم

سهیلی 14:35 - 1397/10/08

فرهنگ در معماری مسکن های امروزی؛ عرصه پذیرایی و مراسم

جامونه در تلاش است تا سریعترین و با کیفیت ترین خدمات را برای اجاره آپارتمان مبله در تهران ارائه کند

برقراری ارتباط و معاشرت با فامیل و دوستان و همسایگان در این عرصه اتفاق می افتد. این عرصه شامل اتاق پذیرایی، غذاخوری، ورودی و سرویس بهداشتی مهمان است. در این عرصه جشن ها، مهمانی ها، مراسم مذهبی نیز انجام می شود.

در خانه های کوچک فضای پذیرایی و نشیمن با هم ادغام می شود. این فضا باید با ورودی و غذاخوری ارتباط نزدیک داشته و از تهویه و نور مناسب برخوردار باشد. کیفیت فضای پذیرایی به خوبی می تواند گویای فرهنگ و ارزش های خانواده و زیبایی های مادی و معنوی آنها باشد.

گفتنی است به سرویس بهداشتی ای که در نزدیکی در ورودی قرار دارد، سرویس بهداشتی مهمان هم می گویند.

فضای پذیرایی و ناهارخوری با هم تلفیق شده و فضای بزرگتر و انعطاف پذیری را برای استفاده های دیگر در اختیار خانواده قرار می دهد. البته برای استقلال بیشتر، فضای ناهارخوری را می توانیم با استفاده از پله، دست انداز، دکور و یا دیوار از پذیرایی جدا کنیم.

اجاره روزانه خانه در تهران با جامونه در سریع ترین زمان ممکن

غذاخوری

همانطور که گفته شد غذاخوری مهمان در خانه های بزرگ، مستقل از غذاخوری خانوادگی طراحی می شود. خانواده هایی که از سفره استفاده می کنند، می توانند بخشی از فضای پذیرایی را برای غذاخوری استفاده کنند.

در خانه های سنتی ما، فضایی به نام سفره خانه در کنار پذیرایی طراحی می شد. گاهی غذاخوری مهمان برای صرف غذای خانواده نیز در تمامی ایام ســال کاربرد دارد.

این فضا همانند فضای پذیرایی باید زیبا، جذاب و کارآمد باشد. با توجه به عملکرد این فضا در موقع شام نورپردازی آن باید مورد توجه قرار گیرد.

بسته به الگوی زندگی خانواده در این فضا از قفسه هایی برای نگهداری ظروف و همینطور میز ناهارخوری استفاده می شود. وجود یک میز کوتاه برای ســرو غذا بــه کارایی این فضا می افزاید. ارتباط مناسب این فضا با آشپزخانه، رفت و آمد بین این دو فضا را راحت و کوتاه تر میکند.

شما میتوانید با شماره گیری 8 30 50 70 0912 از خدمات اجاره روزانه خانه در تهران بهره مند شوید

ورودی

نحوه دسترسی و ورود به بنا بخش مهمی از طرح را تشکیل می دهد. ورودی، اولین جایی است که ساکنان خانه و مهمانان با آن مواجه می شوند. این مکان باید خوانا، دعوت کننده و گرم، جاذب و زیبا باشد و در لحظه اول تأثیر خوشایندی بر روی وارد شونده داشته باشد.

به دلیل اهمیت محرمیت لازم است فضای ورودی طوری طراحی شود که باعث اشراف و دید به فضای خصوصی نشود.

در گذشته همواره قسمت بالای درهای ورودی از معبر ورودی یا از داخل، مزین به آیات قرآن و یا دعاهایی بوده است. پسندیده است با بهره گیری از این شیوه کیفیت معنوی ورودی را ارتقاء ببخشیم.

در طراحی خانه های ســنتی همواره فضایی به عنوان جلوخان در جلوی ورودی پیش بینی می شد که برای نشستن کوتاه مدت کاربرد داشت. بهتر است با بهره گیری از این الگو فضایی مسقف با سکوهایی برای نشستن در حد فاصل ورودی اصلی و معبر عمومی در ورودی طراحی کنیم. این فضا امکان مکث، حفظ حریم خصوصی و دسترســی به بخش های مختلف خانه چون اندرونی و بیرونی را فراهم می آورد.

افراد پس از ورود به منزل به طور مستقیم و یا با واسطه احتیاج به فضایی برای درآوردن کفش و تعویض لباس دارند که ورودی نامیده می شود. این محل فضایی مناسب برای استقبال و مشایعت از مهمانان نیز می باشد. وجود آینه، جالباسی، کمد کفش ها به کارایی بیشتر این فضا می افزاید.

اجاره روزانه خانه در تهران با کیفیت بالا برای شما انجام می شود

در واحدهای مسکونی بهتر است یک توالت و دستشویی در محل ورودی برای استفاده مهمانان پیش بینی شود. بهتر است با توجه به مهم بودن بحث پاکی و طهارت، توالت از وسعت کافی برخوردار بوده و مستقل از فضای دستشویی طراحی شود. در شرایطی که به دلیل کوچک بودن مساحت واحد مسکونی امکان طراحی مستقل آن ها وجود ندارد میتوان حوزه مستقلی برای هر یک در نظر گرفت. توجه به پیش بینی امکانات لازم برای گذاشتن دمپایی و لوازم بهداشتی در این مکان ضروری است.

علاوه بر ابعاد فضای ورودی، اندازه در ورودی با اندازه سایر درهای خانه متفاوت می باشد و از ابعاد بزرگتری و به صورت دو لنگه و به دلایل امنیتی از جنس مرغوب تری هم استفاده می شود. در این صورت این در، برازنده تشخص خانه نیز بوده و ورود و خروج وسایل بزرگتر را در خانه میسر می کند.

با جامونه راحت ترین اجاره روزانه خانه در تهران را تجربه نمایید

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 8 30 50 70 0912 تماس حاصل کنید

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما