فرهنگ در معماری مسکن های امروزی؛ عرصه خدمات و پشتیبانی

سهیلی 23:11 - 1397/10/09

فرهنگ در معماری مسکن های امروزی؛ عرصه خدمات و پشتیبانی

اگر قصد اجاره آپارتمان مبله در تهران را دارید، جامونه می تواند بهترین امکانات را در اختیار شما قرار دهد

امــکان زندگی راحت توأم با آرامش در یک خانه به پیشبینی و طراحی مناسب عناصر خدماتی مورد نیاز، چون پارکینگ، انباری، زیرزمین، رختشوی خانه و موتورخانه و همچنین به بهره مندی از سیستم های مناسب مکانیکی و الکتریکی بستگی دارد.

پارکینگ

پارکینگ ها یا محل توقف اتومبیل های افراد خانواده به صورت سرباز یا سرپوشیده طراحی می شوند. تعداد پارکینگ با توجه به نیاز خانواده و ضوابط موجود در این زمینه مشخص می گردد.

پارکینگ می تواند به صورت مستقل از خانه مسکونی و یا متصل و حتی در ترکیب با خانه طراحی شود. در اقلیم های سرد بهتر است پارکینگ ها را در زیرزمین و یا به صورت کامال بســته طرح کرد و در اقلیم های گرم هم می توان با بهره گیری از سقف های ساخته شده از مصالح مناسب یا پوشش گیاهی، سایه بان مناسبی را برای اتومبیل تدارک دید. سقف های شیب دار می توانند در مناطق پر باران، محافظ خوبی برای وسایل نقلیه شما باشند.

اجاره آپارتمان مبله تهران ، اقامتی ارزان و دلنشین

پارکینگ در آپارتمان ها به صورت جمعی در زیرزمین یا پیلوت قرار می گیرد. مکان پارکینگ بسته به ابعاد، شیب زمین، نوع طرح خانه و شبکه دسترسی سواره و پیاده معین می شود. باید دقت داشت که ورود و خروج اتومبیل نباید مزاحم ترافیک شهری شود. توجه به ضوابط تدوین شده در این خصوص می تواند بسیار راه گشا باشد. در مکان یابی محل اتومبیل باید به رابطه و نزدیکی آن به در ورودی و آشپزخانه، برای حمل راحت خریدهای خانه توجه داشت.

موتورخانه

این فضا برای استقرار لوازم و تجهیزات گرمایشی، سرمایشی و تهویه مطبوع مورد نیاز است و معمولا به عنوان فضایی مشترک میان آپارتمان ها در زیرزمین قرار می گیرد.

ابعاد آن با توجه به نوع سیستم تأسیسات، تجهیزات و همچنین تعداد واحدهای آپارتمانی تعیین می شود. در طراحی موتورخانه باید امکانات مربوط به انتقال سوخت، انرژی، ورود و خروج دستگاه ها، تعمیر آن ها و همچنین مسئله تهویه مورد توجه قرار گیرد.

جامونه با کادری مجرب برای ارائه خدمات اجاره آپارتمان مبله تهران آماده است

در برخی واحدها این تجهیزات در واحد مربوطه به صورت مستقل قرار می گیرد. مکان دودکش موتورخانه از موارد مهمی است که باید به آن توجه کرد، زیرا بایستی آن را از موتورخانه تا روی بام ادامه داد، لذا طراح باید به مسیر آن و اثرش بر طرح طبقات دقت داشته باشد.

انباری

پیش بینی انبار در طرح آپارتمان، فضای لازم را برای نگهداری طولانی مدت وسایل امکان پذیر می کند و مساحت آن با توجه به نیاز خانواده و وسعت آپارتمان تعیین می شود. معمولا انباری برای اســتفاده مفیدتر قفسه بندی می گردد. به دلیل عدم نیاز آن به نور طبیعی می توان آن را در هر قسمتی از خانه در نظر گرفت؛ البته بهتر است این فضا به صورت مکانیکی یا طبیعی تهویه هم داشته باشد.

عملکرد غیر مداوم انباری باعث شده که به عنوان فضای رابط دو فضا عمل نماید. مثال بین دو اتاق خواب یا بین پارکینگ و خانه قرار بگیرد. انباری را میتوان در فضای داخلی مجاور آشپزخانه و یا در محوطه بیرون و حتی در زیرزمین در نظر گرفت.

اجاره آپارتمان مبله تهران ایده ای مناسب برای آنها که دوراندیشی می کنند

رختشوی خانه

در بسیاری از خانه ها ماشین لباسشویی که کارکرد شستن و خشک کردن لباسها را دارد، درون آشپزخانه قــرار می گیرد و در برخی دیگر از خانه ها ماشین لباسشویی و خشک کن به صورت جداگانه در آشپزخانه یا نزدیکی حمام است. در 

تعدادی از خانواده ها به دلیل جمعیت بیشتر و نیز دارا بودن امکان استفاده از فضایی مستقل برای شستوشوی البسه و ملحفه ها، فضای رختشوی خانه طراحی می شود.

اجاره آپارتمان مبله تهران فرصتی مناسب جهت اقامت مفید و با کیفیت

این فضا معمولا در ارتباط با حمام قرار می گیرد و خوب است که با فضای باز و آفتابگیر رابطه نزدیکی داشته باشد که خشک کردن ملحفه ها و لباس ها در نور طبیعی خورشید انجام شود. 

توصیه می شود ارتباط رختشوی خانه با فضای باز طوری باشد که درمعرض دید واردشوندگان به خانه نباشد. در صورتی که این فضا در طبقات بالاتر از سطح حیاط طراحی شود وجود یک بالکن در جوار آن (به شرط آنکه تدابیری را برای پوشــاندن منظره لباس های آویزان شده اندیشیده شود) بسیار مؤثر و مفید خواهد بود.

معمولا در فضای رختشوی خانه، لباسشویی، خشک کن، سینک رختشویی، محلی برای سبد لباس های چرک، میز اتوکشی و قفسه هایی برای نگهداری مواد شوینده پیش بینی می شود.

جهت تسریع در امور اجاره آپارتمان مبه تهران می توانید با شماره زیر تماس بگیرید

8 30 50 70 0912

 

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما