دیدنی های شهر رشت

سهیلی 17:32 - 1397/10/14

دیدنی های شهر رشت

اجاره آپارتمان مبله تهران در سایت جامونه بدون واسطه از میزبانان تایید شده جامونه

 رشت: معمولا دیدنی های بسیار رشت در تب و تاب مسافران دریا گم می شود.

باغ محتشم: شاید زمانی كه «صادق خان اكبر بیگلربیگی» از ملاکان بزرگ رشت در دوره ناصری، دستور ساخت باغ و عمارتی زیبا را در رشت داد، فكرش را هم نمی‌كرد كه بعدها این باغ را به نام دامادش، «باغ محتشم» بشناسند. باغ محتشم امروزه یکی از مهم ترین بوســتان های تاریخی شهر رشت است. باغ محتشــم با عمارتی كه به نام كلاه فرنگی شناخته می شود و جاذبه هایی مثل ساعت آفتابی، دیواره سنگ نوردی، زمین بازی و آكواریوم بزرگی که ده ها قطعه از ماهیان زیبای آب های شمال و جنوب كشور را دارد، یکی از تفرجگاه های مهم شهر رشت است. ورودی اصلی این باغ در سه راه پارک شهر قرار دارد و از وسطش یکی از 2 رودخانه شهر رشت؛ یعنی «گوهر رود» عبور می کند.

 

موزه رشت: موزه رشــت، روزگاری خانه «میرزا حسین خان کسمایی» از یاران نزدیک میرزا کوچک خان جنگلی بود و چند سال است که تبدیل به موزه باستان شناسی و مردم شناسی رشت شــده. برای تماشای این خانه تاریخی و داشته های ارزشــمندش باید تا خیابان بیســتون بروید و كمی بالاتر از پاساژ بزرگمهر واردش شوید. برای دیدن بخش باستان  شناسی باید به سرداب عمارت بروید و نمونه های زیبایی از زیورآلات باستانی، ریتون های سفالی و فلزی با سر گاو و قوچ، ابزارهای جنگ مفرغی و همینطور نمونه هایی از سكه های مختلف دوران اسلامی را ببینید که همگی در اکتشافات سراسر استان به دست آمده اند.

خانه ابریشم: خانه ابریشم، نام یکی از رویایی ترین خانه های قدیمی رشت است. خانه ای كه حاج «میرزا ابریشمی» آن را در دوره قاجار خرید و بازسازی اش کرد و امروز به محلی برای دیدن دیوارهای سراسر طرح و نقش تبدیل شده. در محله صیقلان رشت، دیدن این خانه و تالار آینه و چینی خانه اش را از دست ندهید.

 

موزه میرزاکوچک خان: «میرزا یونس کوچک جنگلی»، معروف به میرزا کوچک خان احتمالا شناخته شده ترین شخصیت گیلک در تاریخ ایران است. اگر می خواهید این فرد آزادی خواه را بیشتر بشناسید و خاطره او و سریال محبوب دهه 60 را زنده کنید، سری به خانه میرزا بزنید که چند سالی است، تبدیل به موزه شده. عکس ها، دست نوشته های او و وسایل قدیمی این خانه را تماشا کنید. این موزه در خیابان استادسرای رشت قرار دارد.

ماسال: ماسال یکی از شهرهایی است که در این مســیر تنها از آن عبور خواهید کرد. «ماسال» در کنار شهر همسایه اش «شــاندرمن» از زیباترین و شناخته شده ترین ییلاق های استان گیلان را دارند. البته در این فصل سال این ییلاق های مرتفع بسیار سرد هستند و در گرمای تابستان باید به آن ها سر بزنید.

 

مجله "همشهری سرزمین من"

برای اجاره آپارتمان مبله تهران گروه جامونه با بهترین امکانات خانه ای راحت در خدمت شماست

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

 

 

پیام در واتساپ
تماس با ما