برج جنگل سوادکوه در مسیر فیروزکوه

سهیلی 16:41 - 1397/10/23

برج جنگل سوادکوه در مسیر فیروزکوه

 

اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند 

در 13کیلومتری پل سفید، شهرستان زیرآب یا همان برج و جنگل سوادکوه شمالی قرار گرفته در مسیر فیروزكوه دیدنی های دیگری هم وجود دارد كه توصیه می‌كنیم حتما سری به آنها بزنید.

آبشار ولیلا: برای رسیدن به روستای «ولیلا» از میدان شهر زیرآب، مسیر راست را ادامه دهید تا به جاذبه های تماشایی برسید. پس از گذر از روستای «اَتو» به یک دو راهی می رسید که راه مستقیم به سمت روستای لاجیم و راه سمت چپ شــما را به سمت روستای ولیلا می برد. در کنار مســجد ولیلا می توانید خودرو را پارک کنید و به سمت روستای «سوخته سرا» راه بیفتید که یک مسیر خاکی دارد. در اول این مسیر و سمت راست تابلوی کوچکی مسیر آبشار ولیلا را نشان می دهد. تمام مسیر پاکوب بوده و فلش های شبرنگ کوچکی که روی بعضی درختان نصب شده در مسیریابی کمک تان می کند. مسیری تقریبا دو کیلومتری در میان درختان راش و انجیلی و در امتداد رودخانه تا به آبشار برسید.

اجاره سوئیت مبله در تهران خدمتی برای شما مهمانان عزیز در شهر تهران

برج لاجیم: برج لاجیم با گنبدی مخروطی و زیبا در همین منطقه قرار دارد؛ برجی ساده با دو کتیبه آجری به خط پهلوی ساسانی و کوفی که ساخت برج را تا قرن پنجم هجری عقب می برد. این برج یک بنای آرامگاهی، مربوط به امرای محلی بوده. دسترســی به روستای لاجیم و برج معروفش از شهر زیرآب در مســیر قبل توضیح داده شده. مسیری تقریبا 27 کیلومتری که شما را به گردنه مرتفعی می رساند که برج رویش قرار دارد.

آبشار گزو: این آبشار تقریبا 50 متری در جنگل های سرســبز لفور مازندران در كنار امامزادگان معروف به ســه بزرگوار قرار دارد. یک راه آبشــار گزو، از مســیر لفور و جاده «کارســنگ» می گذرد که پس از حدود 30 کیلومتر جاده خاکی و جنگلی و گذر از دریاچه پشت سد البرز شما را به نزدیکی آبشار می رســاند. راه دیگر هم مسیر جمشیدآباد در پنج کیلومتری زیرآب است که در نهایت به همان مسیر لفور و کارسنگ می رسد. برای طی این مسیرها، باید حدود سه ساعت زمان در نظر بگیرید. باید وسیله شخصی را در کنار امامزاده پارک کنید و از آنجا وارد مسیری پاکوب با شیبی تقریبا تند شوید تا نیم ساعت بعد به پای آبشار برسید.

پارک جنگلی جوارم: پارک جنگلی 400 هکتاری جــوارم، یکی از 12 منطقه نمونه گردشگری است که در مسیر جاده تهران ـ فیروزکوه قرار دارد. حدود شش کیلومتر بعد از زیرآب، یک فرعی آسفالت در سمت راست جاده شما را به جنگل جوارم می رساند. این پارک جنگلی زیبا غیر از نگهبانی و سرویس بهداشــتی، آلاچیق و سکوهای سیمانی، نمازخانه، فروشگاه، محوطه بازی کودکان و سفره خانه سنتی هم دارد.

جامونه سامانه ی اجاره سوئیت مبله در تهران با پاسخگویی شبانه روزی

تنگه واشی: اگر می خواهیــد یکی از روزهای تعطیل را در یــک جای خنک و پرآب بگذرانید، تنگه واشی انتخاب خوبی است. برای رفتن به این تنگه باید بعد از ۱۲۰ كیلومتر رانندگی در جاده فیروزكوه و تقریبا دو كیلومتر مانده به شهر فیروزكوه، وارد یك جاده فرعی سمت چپ جاده در کنار بیمارستان شوید. پس از حدود ۱۳ كیلومتر به روستای «جلیزجند» می رســید که باید یک ورودی هم پرداخت کنید. پس از جلیزجنــد باید باز هم حدود پنج كیلومتر در مسیر خاكی برانید تا به پاركینگ های تنگه واشی برسید. از اینجا به بعد باید پیاده راه بیفتید، ضمن آنکه در جاهایی باید از داخل آب سرد رودخانه هم رد بشوید.

مجله "همشهری سرزمین من"

برای اجاره سوئیت مبله در تهران گروه جامونه با بهترین امکانات خانه ای راحت در خدمت شماست

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

 

 

پیام در واتساپ
تماس با ما