از طرقبه تا شاندیز

رها کیانی 20:26 - 1397/10/30

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

با گشت و گذار در ییلاقات مشهد، مناطق طبیعی زیبایی می بینید و خاطره ای فراموش نشدنی برای شما فراهم می كند. مهم ترین جاذبه ییلاقات اطراف مشهد، مناطق طبیعی و تفرجگاه های معروف آن است . جدای از طبیعت گردی، در این سفر می توانید به زیارت امامزاده ها بروید.

دریاچه بزنگان: دریاچه بزنگان تنها دریاچه طبیعی استان خراسان رضوی است. این دریاچه در مسیر مشهد به سرخس قرار دارد و فاصله آن از مشهد، 80 کیلومتر است. البته در سال های اخیر، این دریاچه دچار کم آبی شده است.

با سامانه جامونه همراه باشید و به راحتی برای اجاره سوئیت مبله ارزان اقدام کنید

سد چالیدره: چالیدره یک آبگیر طبیعی در حاشیه جنوبی طرقبه است. در چالیدره، هم می توانید قایق پدالی سوار بشوید و هم قایق موتوری. در این آبگیر 140 هکتاری، می توانید ماهیگیری هم بکنید که مجوز آن پرداخت پنج هزار تومان است.

بند گلستان: بند گلســتان، یک بند تاریخی اســت در انتهای پارک وکیل آباد و ابتدای مسیر طرقبه. بند گلســتان، آبگیر انتهایی چند رودخانه است که از بینالود سرچشمه می گیرند. در بند گلستان هم می توانید قایق موتوری و هم قایق پدالی سوار بشوید.

هفت حوض: بوستان طبیعی هفت حوض در ابتدای محور خلج در جنوب شرقی مشهد قرار دارد. اسم این پارک هم از هفت آبگیر سنگی گرفته شده که در ارتفاعات منطقه قرار دارد.

غار مغان: غار مغان در ارتفاعات حاشیه جنوبی روستای ییلاقی مغان در 30 کیلومتری مشهد قرار دارد و بزرگ ترین و شناخته شده ترین غار در اطراف مشهد است. پیمایش غار مغان به راهنما و ابزار غارپیمایی نیاز دارد.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه، اجاره سوئیت مبله ارزان به راحتی برای شما میسر خواهد بود

غار بزنگان: غار بزنگان در شش کیلومتری جنوب روستای بزنگان و در نزدیکی دریاچه بزنگان قرار دارد. این غار آهکی ســتون های دیدنی از چکیده ها و چکنده ها دارد.

امامزادگان یاسر(ع) و ناصر(ع): بنای حرم این امامزادگان كه منسوب به فرزندان امام موسی کاظم(ع) هستند، در روستای ییلاقی حصار گلستان قرار دارد .

امامزاده یحیی(ع): حرم امامزاده یحیی(ع) در روستای میامی در 50 کیلومتری مشهد، منسوب به یحیی بن زید، نوه امام سجاد(ع) است. در اطراف این امامزاده، اتاق هایی برای اقامت زائران ساخته شده است.

مسجد ازغد: مسجد روستای ییلاقی ازغد، مربوط به دوره تیموریان، حدود سده نهم است و در فهرست آثار ملی هم ثبت شده. در چوبی این مسجد که به اندازه خود مسجد قدمت دارد، از شاهکارهای هنر منبت به شمار می رود.

بازه هور: این بنای سنگی، یکی از تاریخی ترین چارطاقی های ایران است که کارکردهای آئینی داشته است. بازه هور در حاشیه شهر «رباط سفید» در کیلومتر 70 جاده مشهد به تربت حیدریه قرار دارد.

مجله "همشهری سرزمین من"

برای اجاره سوئیت مبله در تهران گروه جامونه با بهترین امکانات خانه ای راحت در خدمت شماست

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

 

پیام در واتساپ
تماس با ما