سفر نادروار

رها کیانی 10:34 - 1397/11/01

جامونه در تلاش است تا سریعترین و با کیفیت ترین خدمات را برای اجاره آپارتمان مبله در تهران ارائه کند

از مشهد تا کلات حدود 145کیلومتر و حدود 3ساعت راه دارید.

خودروی شخصی: برای رسیدن به شهر کلات، هر جایی كه هستید اول از همه باید به شهر مشهد برسید. از این شهر باید وارد جاده ای شوید که از شمال شرقی مشهد منشعب می شود تا بعد از حدود 145 کیلومتر و بعد از عبور از شهر «زاوین» به کلات برسید.

وسایل نقلیه عمومی: می توانید سوار اتوبوس های کلات شوید که در «پایانه کلات» مشهد در بلوار «خواجه ربیع»  قرار دارند. در این پایانه هم می توانید ســوار اتوبوس های شهر کلات شوید و هم تاکسی های خطی این شهر. برای برگشت هم همین راه را باید برعكس طی كنید.

از خورشید تا کبود

در كلات آثار تاریخی زیبایی برای تماشا پیشروی شماست.

قصر خورشید: قصر خورشید، اصلی ترین بنایی است که از روزگار نادر در کلات باقی مانده. این قصر قرار بوده محل نگهداری جواهراتی باشد که نادر با خودش از فتح هند آورده بود و حالا یکی از دیدنی ترین بناهای شمال شرقی ایران است که دالان و دهلیزهای زیرزمینش موزه مردم شناسی شده است.

پیدا نمودن مبله در تهران با جامونه در سریع ترین زمان ممکن

مسجد کبودگنبد: مسجد کبودگنبد قدمتی بیشتر از قصر خورشید دارد و از معدود بناهای پیش از دوره نادری در کلات است. تاریخ این مسجد که با گنبد فیروزه ای رنگش، بنای شاخصی در بافت شهر کلات است به دوره سلجوقیان بر می گردد. این مسجد حالا مزار شهدای کلات است.

برج ارغونشاه: یکی از برج های نگهبانی دیوار تاریخی شهر کلات، تقریباً سالم مانده که به «برج ارغونشاه» معروف است. این برج تاریخی را می توانید در بالای یک دیواره در ابتدای ورودی شهر(دربند) ببینید.

کتیبه نادری: کمی پایین تر از برج ارغونشاه، روی یک صخره صاف، کتیبه بزرگی قرار دارد که حاوی اشعاری درباره نادرشاه به زبان ترکی است. ارتفاع این کتیبه از سطح رودخانه ای که در پای کوه جاری است، 15 متر است.

چه می بینیم

شهر آبشارها

در مسیر مشهد تا كلات، نه فقط دیدنی های تاریخی می بینید كه می توانید در میان جاذبه های طبیعی هم گشت و گذار كنید.

آبشار قره سو: رودخانــه و آبشــار «قره ســو» در 10کیلومتری شهر کلات قرار دارد. معروف است که به دستور نادرشاه، آب قره سو را با استفاده از لوله های سنگی، به کلات و قصر خورشید منتقل کرده اند. آبشار قره سو در واقع از 8 آبشار درست شده است. برای رسیدن به آبشار قره سو باید پیش از ورودی کلات، به جاده کلات - درگز بپیچید. یک کیلومتر پایین تر به ابتدای جاده روستای قره سو می رسید. از ابتدای جاده تا روستا حدود 4 کیلومتر راه است. از روستا با 20 دقیقه پیاده روی به اولین آبشار می رسید.

انواع واحدهای مبله در تهران در سایت جامونه با کیفیتی مناسب برای شما میهمان گرامی

آبشار ارتکند: برای رسیدن به آبشار ارتکند که در بین اهالی کلات به «بهشت گمشده» معروف است، باید در جاده کلات به سمت مشهد برگردید. در 20کیلومتری شهر کلات و پیش از رسیدن به شهر زاوین، در حاشیه روستای قلعه نو، می توانید تابلوی ارتکند را ببینید. از قلعه نو تا ارتکند حدود 9 کیلومتر و تا اردوگاه امام رضا(ع)14 کیلومتر راه دارید. در این اردوگاه امکانات اقامت شبانه فراهم است. از اردوگاه با کمتر از یک ساعت پیاده روی می توانید به آبشار ارتکند برسید.

قله زو: روستای تاریخی «قله زو» در 18كیلومتری شرق شهر كلات است و بیشتر به خاطر دره های عمیق و دلهره آورش معروف شده.

مجله "همشهری سرزمین من"

برای اجاره سوئیت مبله در تهران گروه جامونه با بهترین امکانات خانه ای راحت در خدمت شماست

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

 

پیام در واتساپ
تماس با ما