راه بیرجندی ابریشم

رها کیانی 14:08 - 1397/11/01

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

تربت حیدریه: آرامگاه های قطب الدین حیدر، شیخ حیدرکدکنی و رباط لاری از جمله دیدنی های تربت حیدریه اند.

آرامگاه قطب الدین حیدر: گفته می شــود شــهر تربت حیدریه، بعــد از دفن قطب الدین حیدر امروز اینطور نامیده می شود. اما مشخص نیست، که کدام قطب الدین حیدر در اینجا مدفون اســت؛ «قطب الدین حیدر تونی»، عارف قرن ششم و هفتم یا «قطب الدین حیدرزاوه ای»عارف قرن هفتم. به هرحال، هرکدام از این بزرگان که در اینجا دفن شده باشند، این شهر یک مقبره زیبا دارد که در دوره تیموری ساخته و در دوره شاه عباس صفوی بازسازی شده است.

آرامگاه منسوب به ابوسعید: از تربت حیدریه که به ســمت گناباد راه بیفتد، در حاشیه جاده روستای «مهنه» را می بینید. برخی معتقدند مجموعه زیبای آرامگاهی این روستا، مقبره «ابوسعید ابوالخیر» است. حتی اگر آرامگاه ابوسعید هم نباشد، باز هم تماشایی است.

جامونه سامانه ی اجاره آپارتمان مبله با پاسخگویی شبانه روزی

بیرجند: مرکز استان خراسان جنوبی، بیشتر دیدنی های این استان را در دلش جای داده.

باغ و عمارت اکبریه: این باغ یکی از همان باغ هایی است که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده. غیر از زیبایی های یک باغ ایرانی، خود عمارت، ورودی و استخرش حسابی دیدنی اند. موزه مرد م شناسی، موزه باستان شناسی و همینطور موزه علوم طبیعی بیرجند را هم در همین باغ اند.

مدرسه شوکتیه: سومین مدرسه ایران به سبک نوین آموزشی در بیرجند؛ مدرسه شوکتیه است. این مدرسه که امروزه تبدیل به حسینیه بیرجند شده تا حدود یک قرن پیش مدرسه بوده كه بزرگان فراوانی را پرورش داده است. مدرسه در خیابان منتظری 5 قرار دارد.

قلعه بیرجند: بیرجند یک قلعه دارد با برج و باروهای باشکوه. قلعه بر بلندای یک تپه قرارگرفته و حدود 2 کیلومتر و نیم مساحت دارد. بنای اولیه قلعه به دوره صفویه برمی گردد، اما شکل و شمایل امروزی اش مربوط به دوره قاجار است. برای رفتن به قلعه باید تا خیابان جمهوری بیرجند بروید.

از دست ندهید

 دربند کویر

 در ایـن مسیر، هـم مـی توانید کویرهای زیبا ببینید و هم ییلاق های کوچکی با آب و هوای بهاری.

کویرهای نزدیک: شهرســتان فردوس یكی از زیباترین کویرهای خراسان جنوبی را دارد. فــردوس در ۲۰۰ کیلومتری بیرجند است. جاده بیرجند به قائن را در پیش بگیرید و حدود ۴۰ کیلومتــر مانده به قائن، دوراهی فردوس را به سمت چپ بپیچید. در راه از شهر «سُرایان» نیز می گذرید. یک كاروانسرای دو ایوانی، برج «حصارسه قلعه» و مقبـــره تـوران شـــاه در ســـرایان واقـع شده اند. ســرایان را شــهر آب انبارها هم می نامند. به فردوس كه رســیدید شــهر باســتانی «تون»، مســجد جامع فــردوس متعلق به دوره سلجوقی خوارزمشــاهی و آبگــرم روستای «برون» در 20 كیلومتری شهر را خواهید دید.

اجاره آپارتمان مبله ، خدمتی برای شما مهمانان عزیز در شهر تهران

بند دره: این ســد حدود 140 سال پیش به دستور «امیرعلم خان حشمت الملک» از امرای بیرجند در 8 کیلومتری شهر در میان یکی از دره های رشته کوه «باقران» ساخته شد. البته سد دیگر کارایی ندارد، اما دریاچه پشت آن، محل تفریح مردم است.

باغ جهانی بیرجند

 این باغ و عمارت زیبا كه در شهر بیرجند واقع شده، به همراه دیگر باغ های تاریخی ایران در فهرست میراث جهانی یونسكو به ثبت رسیده است. باغ و عمارت اكبریه، از دیدنی های مهم سفر به بیرجند است؛ مكانی كه موزه های متنوع و مختلفی هم در آن قرار دارد.

مجله "همشهری سرزمین من"

برای اجاره سوئیت مبله در تهران گروه جامونه با بهترین امکانات خانه ای راحت در خدمت شماست

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

 

پیام در واتساپ
تماس با ما