جاذبه های زنجان، موزه تا عمارت های تاریخی

رها کیانی 17:10 - 1397/11/02

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

موزه مردان نمکی: بعد از پیدا شدن مردان نمکی در اطراف زنجان، خانه ذوالفقاری زنجان، خانه مردان نمکی شده. این مردان در واقع اجساد نمک سود شده ای هستند که از معدن نمک چهرآباد بیرون کشیده شدند. مردانی هزار و 700 تا دو هزار و 300 ساله دارند. برای دیدار مردان نمکی و خانه مرموزشان، باید راهی سبزه میدان شوید و خود را به مرکز بافت کهنسال زنجان برسانید که زمانی محله اعیان نشین شهر به حساب می آمده است.

با سامانه جامونه همراه باشید و به راحتی برای اجاره سوئیت مبله ارزان اقدام کنید

رختشوی خانه: برای دیدن رختشوی خانه معروف زنجان، باید خودتان را به قلب بافت تاریخی زنجان برسانید. رختشوی خانه زنجان تنها رختشوی خانه ایران است و رئیس وقت بلدیه زنجان حدود صد سال قبل بانی ساختش شد تا زنان شهر در امنیت و دور از سرما مشغول شستشو شوند. اینجا چند سالی است که تبدیل به موزه مردم شناسی شده و راه رسیدن به آن از خیابان سعدی است.

مسجد جامع: مسجد جامع زنجان که محل رفت و آمد طلاب علوم دینی است از سمت غرب به بازار زنجان وصل می شود. اما سر راست ترین مسیر برای دسترسی به مسجد جامع و تماشای زیبایی هایش، خیابان امام خمینی(ره)و سبزه میدان است. از دیدنی های مسجد جامع یا سلطانی گنبد عظیم، صحن وسیع و ایوان های رنگارنگ شده با کاشی های هفت رنگ است.

از دست ندهید

در آب گرم غوطه

 شهر سرعین حدود 10 چشمه آبگرم دارد و در هرکجای شهر که اقامت کنید، به آنها دسترسی خواهید داشت.

مجتمع آبدرمانی سبلان: این مجتمع بزرگ ترین مجموعه آبگرم سرعین است. سه استخر سرپوشیده؛ دو اســتخر برای خانم ها و یک استخر برای آقایان دارد، چهار سونای خشک و دو سونای بخار، به همراه تعداد زیادی حوضچه و دوش خصوصــی. ضمن آن که در این مجتمع، مرکز خدمات پزشکی و درمانی هم وجود دارد. دمای این آبگرم، حدود 47 درجه است.

مجتمع آبدرمانی بش باجیلار: یکی از قدیمی ترین آبگرم های سرعین، آبگرم «بش باجیلار» یا «پنج خواهران» است که آب آن از پنج چشمه آبگرم تامین می شود. دمای آب اینجا 42 درجه سانتیگراد است.  

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه، اجاره سوئیت مبله ارزان به راحتی برای شما میسر خواهد بود

مجموعه آبدرمانی ایرانیان: یکی از مجتمع های جدید آبدرمانی سرعین که در ورودی شــهر قرار دارد، ایرانیان اســت. این مجموعه استخرهای جداگانه آبگرم، جوانان و کودکان و سرسره آبی و همین طور امکاناتی مثل جکوزی، سونای خشک و بخار، حوضچه آب سرد و اتاق ماساژ دارد. دمای آب این مجموعه حدود 42 درجه است.

مجتمع گاومیش گلی: آبگرم گاومیــش گلی (آبگیر گاومیش) یا آن طور که خود اهالی «گامیش گلی» تلفظ می کنند، پرآب ترین چشمه آبگرم این منطقه است. دمای تقریبی آن 47 درجه است.

مجله "همشهری سرزمین من"

برای اجاره سوئیت مبله در تهران گروه جامونه با بهترین امکانات خانه ای راحت در خدمت شماست

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

 

پیام در واتساپ
تماس با ما