شاعرانه با خراسان

سهیلی 20:19 - 1397/11/02

شاعرانه با خراسان

جامونه در تلاش است تا سریعترین و با کیفیت ترین خدمات را برای اجاره آپارتمان مبله در تهران ارائه کند

نیشابور در تاریخ ایران شهری مهم محسوب می شود.گشت و گذار در نیشابور، گردش در بخشی از تاریخ سرزمین ماست.

نیشابور: نیشابور در دوره های طاهری و بخش هایی از دوره سلجوقی پایتخت بوده و همواره یكی از شهرهای مهم ایران محســوب می شده. شهری كه اسمش با قتل و غارت مغول گره خورده است. ویرانه های شهر تاریخی نیشابور باشكوه را در منطقه «شادیاخ» در حاشیه جنوبی شهر می توانید ببینید. اشیای حفاری شده از این منطقه تاریخی هم در موزه شادیاخ به نمایش درآمده است. نیشابور دیدنی های دیگری هم دارد از جمله آرامگاه بی بی شطیطه كه در میدانی به همین نام در انتهای بلوار شهید بهشتی قرار دارد.

آرامگاه خیام و عطار: مهم ترین علت سفر به نیشابور می تواند بازدید از آرامگاه حکیم عمر خیام نیشابوری و آرامگاه شیخ فریدالدین عطار نیشابوری باشد؛ مخصوصا اگر اهل شعر و ادب باشید. این دو آرامگاه که در روزگار معاصر بازســازی شده اند، در یک باغ بزرگ در جنوب شهر نیشابور قرار دارند. بنای امامزاده محمد(ع)، از نوادگان امام سجاد(ع)، مشهور به امامزاده «محروق» هم در همین باغ قرار دارد. بنای این امامزاده، یک بنای تاریخی دوره تیموری است. آرامگاه کمال الملک نقاش برجسته ایرانی و تعداد دیگری از مشاهیر از جمله »یغمای نیشابوری» معروف به «شاعر خشتمال» هم در همین باغ قرار دارد.

انواع واحدهای مبله در تهران در سایت جامونه با کیفیتی مناسب برای شما میهمان گرامی

قدمگاه: قدمگاه اسم روستایی است در نزدیکی شهر نیشابور. در وسط این روستا، یک بنای تاریخی وجود دارد که در آن، سنگی نگهداری می شود که دو جای پا بر آن نقش بسته است و قدمگاه حضرت رضا(ع) خوانده می شــود. بنای قدمگاه یک ساختمان هشت ضلعی است و قدمت آن به دوره صفوی می رسد. در روستای قدمگاه چشمه آبی هم وجود دارد که اهالی آن را حاصل معجزه حضرت امام رضا(ع) می دانند، ضمن آنکه این روستا چنارهای بسیار بلند و یک کاروانسرای قدیمی هم برای اقامت مسافران دارد. جاده 7 کیلومتری قدمگاه، در کیلومتر 15 جاده نیشابور به مشهد قرار دارد.

دهكده چوبی: حدود 15 سال است كه به ذوق یكی از اهالی نیشابور، دهکده چوبی در نیشابور ساخته شده. یك دهكده كامل كه از مسجد و خانه گرفته تا نانوایی و غذاخوری با چوب درختان کاج، اشن، سپیدار، گیلاس، گلابی، زبان گنجشک، گردو و توت در آن ساخته شده. دهکده چوبی نیشابور در حاشیه شرقی شهر نیشابور در کیلومتر 10 جاده اسحاق آباد و در روســتای «محمدآباد آقازاده» قرار دارد. برای رسیدن به دهکده چوبین نیشابوری ها باید وارد جاده مشــهد به نیشابور شــوید و بعد از گذشــتن از زیرگذر روستای «قدمگاه» وارد جاده اســحاق آباد شــده تا بعد از حدود 10 کیلومتر رانندگی به دهکده چوبی برسید.

نکته

پلكان روستایی

 اگر می خواهید در این سفر، هم آثار تاریخی ببینید، هم از زیبایی های طبیعت لذت ببرید، هم با صنایع دستی منحصر به فرد ایرانی آشنا شوید،روستای «خَرو» نیشابور را به شما پیشنهاد می كنیم.

پیدا نمودن مبله در تهران با جامونه در سریع ترین زمان ممکن

خَرو، روستایی پلكانی است که جاذبه های طبیعی اش شامل آبشارهای زیبا و باغ های مفرح می شود. در بافت تاریخی روستای خرو می توانید سنت های معماری صدسال پیش ایران را از نزدیك ببینید. دورنمای این روستا و باغ های سرسبز آن از تپه های اطراف، قاب خوبی برای عكاسی است. خرو دو آبشار دارد. آبشار «رودمیان» كه آب رودخانه رودمیان را به رودخانه خرو و روستا می رساند و آبشار «ششو» كه حاصل پیوند شش رود كوچك به یكدیگر است. برای رسیدن به این روستا از جاده مشهد به نیشابور، 20 كیلومتر مانده به شهر، به ابتدای راه خرو می رسید كه در سمت چپ جاده قرار دارد. از حاشیه جاده تا روستا 6 كیلومتر راه است.

مجله "همشهری سرزمین من"

برای اجاره سوئیت مبله در تهران گروه جامونه با بهترین امکانات خانه ای راحت در خدمت شماست

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

 

 

پیام در واتساپ
تماس با ما