راهنمای سفر به مشهد مقدس از مسیر سمنان

سهیلی 16:11 - 1397/11/03

راهنمای سفر به مشهد مقدس از مسیر سمنان

 

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

 جاده تهران به مشهد یکی از پررفت و آمدترین جاده های کشور است. تهران پایتخت کشور است و مشهد هم بزرگ ترین شهر مذهبی کشور؛ برای همین جاده ای که این دو شهر را به هم پیوند می دهد، یکی از شلوغ ترین و در عین حال شناخته شده ترین جاده های کشور است. مخصوصا در تعطیلات نوروز که شهر میزبان امام هشتم(ع) یکی از شلوغ ترین شهرهای کشور هم می شود. جاده اصلی تهران ـ مشهد که حدود 900کیلومتر طول دارد، در تقسیمات وزارت راه به جاده 44 معروف است، دیدنی های فراوان دارد، اما معمولا این دیدنی ها در عجله رسیدن به مشهد فراموش می شود. بیشتر این مسیر از شمال کویر مرکزی ایران می گذرد و از آثار تاریخی منحصر به فرد گرفته تا کویرهای بکر و باشکوه و روستاهای ییلاقی و دیدنی در مسیرتان قرار دارد. اگرچه شوق زیارت بارگاه امام رضا(ع) عجله رســیدن را بیشتر می‌کند، اما می توانید پا کُند کنید و بیشتر از جاذبه های این مسیر طولانی لذت ببرید. پس همراه با این راهنمای سفر، به زیارت امام رضا(ع) بروید و از دیدنی های بین راه هم لذت ببرید.

اجاره سوئیت مبله ارزان راهی مناسب و ارزان برای اقامت در تهران

چطور برسیم

از كویر تا حرم

 مسیر اصلی كه ساكنان مركز ایران را به مشهد می رساند، یك جاده بیشتر كویری است كه از تهران تا مقصد 900 كیلومتر است.

جاده اصلی تهران ـ مشهد یا همان جاده 44؛ از بزرگراه امام رضا(ع) در تهران آغاز می شود و بعد از عبور از شهرهای استان سمنان، به آزادراه باغچه در مشهد ختم می شود. طول این مسیر900 کیلومتر است و از شهرهای گرمسار، سمنان، دامغان، شاهرود، میامی، سبزوار و نیشابور می گذرد.

کجا بگردیم

آهوان نمکی

دیدنی های جاده 44 ،فقط محدود به آثار تاریخی نیست. اگرچه بخش زیادی از این مسیر از میانه كویر می گذرد، اما آثار طبیعی تماشایی هم برای گشت وگذار در این مسیر وجود دارد.

معرفی دیدنی های طبیعی این مسیر را با گنبدهای نمكی آغاز می‌كنیم.

گنبدهای نمکی: گنبدهای نمکی، درواقع اسمی است که به معادن نمک این منطقه داده اند. در این معدن ها می شود، اشکال مختلفی از بلورهای نمک و لایه های نمکی خاک را دید. در جنوب شهر گرمسار، چندین گنبد نمکی وجود دارد. این گنبدها چند کیلومتری با حاشیه جاده سردره فاصله دارند.

با سامانه جامونه همراه باشید و به راحتی برای اجاره سوئیت مبله ارزان اقدام کنید

گردنه آهوان: گردنه آهوان در مســیر سمنان به دامغان که زمستان ها، همیشه پربرف است، در بهار به یکی از دیدنی ترین گردنه ها تبدیل می شود. گردنه آهوان در80 کیلومتری دامغان و 30 کیلومتری سمنان قرار دارد.

کویر رضاآباد: کویر رضاآباد در مرز استان های سمنان و خراسان رضوی قرار دارد. کویر رضاآباد از سمت خراسان رضوی، کویر «دوشاخی» خوانده می شــود. برای دیدن کویر رضاآباد باید به شــهر «بیارجمند» بروید که در 40کیلومتری شهر میامی در میانه راه شاهرود به سبزوار قرار دارد. از بیارجند تا رضاآباد 100کیلومتر راه دارید.

چشمه خسرو: پارک حیات وحش چشمه خسرو، یک تفرجگاه عمومی است که در آن، تعدادی آهو، کل و بز در فضای طبیعی، نگهداری می شوند. مجموعه چشمه خسرو، علاوه بر باغ پرندگان و سالن خزندگان، سوئیت هایی هم برای اقامت دارد. ورودی این پارک طبیعی در کیلومتر 35 جاده نیشابور به مشــهد قرار دارد.

پناهگاه شیراحمد: از سبزوار به ســمت مشهد در حاشیه جنوبی جاده، پناهگاه حیات وحش شیراحمد قراردارد که یکی از بهترین زیستگاه های آهوی مسیر دیدار با ایرانی است. آهوها گاهی تا نزدیکی جاده هم می آیند.

مسیر دیدار با امام رضا(ع)

زیارت امام هشتم شیعیان، امام رضا(ع)، مهم ترین هدف این سفر است. در تعطیلات نوروز، دیدار با امام بخش مهمی از سفرهای مردم ایران را تشكیل می دهد و به خصوص بسیاری همه ساله از تهران برای این دیدار راهی مشهد می شوند. پیشنهاد ما این است كه خود این مسیر را هم بخشی از سفر خود كنید و دیدنی های آن را از دست ندهید.

چه میبینیم؟

 گذر تاریخ و فرهنگ

 جاده تهران به مشهد در طول مسیر خود دو سرزمین تاریخی را به هم پیوند می دهد، قومس و خراسان. پس حواس تان باشد که دیدنی های تاریخی این جاده را از دست ندهید.

 سمنان

 دروازه شمالی ارگ: از شکوه ارگ زیبای سمنان که زمانی «حاجی بهمن میرزای بهاءالدوله» فرزند فتحعلی شاه ساخته بود، همین دروازه باقی مانده. چرا که در دوره پهلوی دوم برای نوسازی شهر تخریب شد. این دروازه که زمانی ورودی شمالی ارگ بوده، آنقدر زیباست که می شود با تماشــای آن، زیبایی خود ارگ را تصور کرد. حالا این دروازه میدان ارگ سمنان است و برای تماشایش باید تا خیابان طالقانی بروید.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه، اجاره سوئیت مبله ارزان به راحتی برای شما میسر خواهد بود

مسجدجامع: از قدیمی ترین و مهم ترین بناهای تاریخی شهر سمنان است که در قرن سوم هجری ساخته شده. در این مسجد آثاری از دوره های سلجوقی، ایلخانی، تیموری و تعمیراتی هم از دوره قاجاریه را خواهید دید. برای بازدید از این مسجد باید تا خیابان امام خمینی(ره) بروید و در امتداد راسته بازار قدیمی و بازار شیخ علاءالدوله آن را ببینید. مناره این مسجد، یکی از قدیمی ترین مناره های پابرجای ایران است.

دیدنی های دیگر: خانه تدیــن در خیابان طالقانی، برج چهــل دختران و قلعه کوشمغان در بلوار حکیم الهی، قلعه پاچنار در میدان ابوذر، مسجد جامع و حمام پهنه (حضرت) در خیابان امام خمینی(ره)، امامزاده یحیی بن موســی(ع)در محله اسفنجان و بازارهای علاءالدوله و قدیم شهر در خیابان شــهدا از دیگر دیدنی هایی است که می توانید در شهر سمنان به تماشای شان بروید.

مجله "همشهری سرزمین من"

برای اجاره سوئیت مبله در تهران گروه جامونه با بهترین امکانات خانه ای راحت در خدمت شماست

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

 

 

پیام در واتساپ
تماس با ما