گردش در اقلیم سرد_2

سهیلی 20:45 - 1397/11/05

گردش در اقلیم سرد_2

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

ارومیه: از ســلماس تا ارومیه حدود 91 كیلومتر راه دارید؛ یعنی حدود یك ساعت و ربع رانندگی. این ســفر از میدان خروجی سلماس به سمت كمربندی و بعد از جایگاه گاز مرادخانی آغاز می شــود و به ورودی ارومیه در كنار ایران خودرو ارومیه، ختم می شــود. در شــهر ارومیه دیدنی فراوان است. برای شروع می توانید به تماشــای بنای تاریخی سه گنبد، در محله «بازارباش» در خیابان استاد برزگر بروید. در محوطه بنای سه گنبد، تماشای موزه سنگ ارومیه را هم از دست ندهید، مخصوصا عكاسی در ورودی گنبد با آجرهای تراش خورده. کلیسای حضرت مریم در خیابان خیام، کوچه کلیسا قرار دارد. این كلیسا از قدیمی ترین کلیساهای ارومیه است. برای تماشای این کلیسا باید از مسئولان آن اجازه بگیرید، البته در تعطیلات نوروز بازدید از کلیسا راحت تر است.

حسنلو: برای دیدن تپه حســنلو، تپه ای تاریخی كه قرن های بسیاری میزبان جام ارزشــمند معروف به «حســلنو» بوده، باید ارومیه را به مقصد «محمدیار» ترك کنید. مســیری حدود 78 كیلومتری كه از «رشــكان» و بندر «حیدرآباد» هم می گذرد. بعد از رســیدن به محمدیار باید وارد جاده نقده شوید و حدود 10كیلومتر رانندگی کنید. تپه حسنلو از 14 تپه باستانی تشكیل شده كه در شمال شرقی نقده و در كنار روستایی به همین نام قرار دارد. اگر هم می خواهید خود جام سه هزار و 200 ساله حسنلو را ببینید که در همین محوطه باستانی در آغوش یک اسکلت کشف شد، باید تا موزه ملی در تهران بروید. مقصد بعدی شهر «مهاباد» و جاذبه های طبیعی آنجاست و از آنجا باید راهی میاندوآب شوید. مسیر نقده به مهاباد حدود 52 كیلومتر است و چیزی كمتر از سه ربع ساعت از شما وقت می گیرد.

با سامانه جامونه همراه باشید و به راحتی برای اجاره سوئیت مبله ارزان اقدام کنید

میاندوآب: میاندوآب شهری است كه در میانه دو رودخانه «زرینه رود» و «سیمینه رود» قرار دارد. از مهاباد برای رســیدن به آنجا مسیری تقریبا 50كیلومتری و حدود 40 دقیقه رانندگی پیشرو دارید. پل مشهور «میرزا رسول» را قبل از میاندوآب خواهید دید که در دوره قاجار روی سیمینه رود ساخته شــده بوده. به ســمت بناب، از روی آن عبور خواهید كرد. هرچند رودخانه های میاندوآب هم دیگر به پرآبی سال های گذشته نیستند، اما هنوز هم چشم انداز زیبایی را خلق کرده اند.

مراغه: برای رســیدن به مراغه اول باید تا شهر بناب بروید. جاده بناب مراغه، بزرگراهی اســت و البته به دلیل مناظر اطــراف اش، فاصله حدود 19 كیلومتریاش را حس نخواهید كرد و در كمتــر از 25 دقیقه به مقصد ایلخانی تان خواهید رسید. مراغه با داشتن ده ها بنای تاریخی، از معبد مهر و گنبدهای ایلخانی گرفته تا مسجدهای چوبی، مقصد زیبایی است. اما در میان آن ها دیدن بقایای رصدخانه مراغه را در بالای تپه رصدخانه از دســت ندهید که یادگار وزیر بزرگ ایلخانی «خواجه نصیرالدین توســی» است. دیدن موزه تخصصی ایلخانی مراغه را هم كه در كنار بنای یادمان «اوحدی مراغه ای» قرار دارد، از دست ندهید.

اسکو: برای رسیدن به اسکو، باید اول به آذرشهر برسید. از مراغه حدود یك ساعت زمان و حدود 80 كیلومتر رانندگی را می طلبد. می توانید در این شهر، مسجد جامع را هم ببینید و راهی اسکو شوید. آذرشهر تا اسكو حدود 38كیلومتر فاصله دارد و بیش از 30 دقیقه زمان از شما نمی گیرد. برای خروج از آذرشهر، پس از عبور از كنار دانشگاه شهید مدنی به سمت اسكو بروید تا بعد از دیدن شهرك صنعتی شهید سلیمی و عبور از خسروشاه به اسكو برسید. در شهر اسکو می توانید سری به مسجد جامع این شهر و مقبره «پیرحیدر» بزنید. در اسکو یک درخت چنار قدیمی و بسیار بزرگ وجود داشت که تبدیل به دکان کفاشی شده بود. البته درخت خشک شده، اما سراغ بقایای درخت را از اهالی بگیرید.

کندوان: برای رســیدن به مهم ترین دیدنی اسكو؛ یعنی كندوان باید در جاده فرعی این شهر به سمت جنوب شرقی تغییر مسیر دهید تا بعد از عبور از روستاهای «اسفنجان» و «كهنمو» به كندوان برسید. یکی از معدود روستاهای صخره ای و مسکون جهان را می توانید ببینید. بافت سنگی روستا و کوچه های باریک و پرپیچ اینجا بسیار تماشایی است. اگرچه مسافران روستا، رونق فراوانی به اقتصاد روستا داده اند، اما زباله مسافران هم بلای جان روستا شده. به همین خاطر در سفر به کندوان حتما زباله هایتان را به شهر برگردانید. ضمنا حتما برای عکاسی از خانه های روستا از ساکنان اش اجازه بگیرید. برای رسیدن به منتهای این مسیر؛ یعنی تبریز باید دوباره به اسكو برگردید. این مسیر حدود 37كیلومتر طول دارد و تقریبا در عرض 45 دقیقه به تبریز می رسید.

اجاره سوئیت مبله ارزان راهی مناسب و ارزان برای اقامت در تهران

بیشتر بگردید

گشتی در بازار جهانی

 بازار تبریز که در فهرست میراث جهانی یونسکو هم به ثبت رسیده، یکی از مهم ترین نقاط شهر برای گشت و گذار است.

بازار: بازار تبریز را بزرگ ترین بازار مســقف جهان می دانند. بازاری با وسعت تقریبا یک کیلومترمربع که می تواند چند روز از وقت شما را بگیرد، اما بیشتر گردشگران ترجیح می دهند، به تماشای تیمچه مظفریه اکتفا کنند که مخصوص فروش فرش و تابلوفرش است. دیدن سرای امیر یا همان بازار طلافروشان با معماری خاص و حجره هایی جالب توجه هم خالی از لطف نیست. تبریز بزرگ و پیچ در پیچ است، اما کلید گشت و گذار در آن در دستان کارشناسان خانه بازار تبریز اســت که در خانه ای تاریخی در کنار ورودی مسجد جامع در خیابان «راسته کوچه» قرار دارد. 

مسجد کبود: یکی از دیدنی های تبریز «مســجد کبود» است که حدود 550 سال پیش در دوره مقتدرترین پادشاه آق قویونلوها در تبریز ساخته شد. اما این مسجد با آن کاشی های کبود و لاجوردی اش در یکی از زلزله های این شهر در 233 سال قبل به شدت تخریب شد. این مسجد بارها مرمت شده و می توانید با تهیه بلیت از آن بازدید کنید.

موزه آذربایجان: نرســیده به میدان ســاعت، یکی از بزرگ ترین موزه های ایران را خواهید دید. مــوزه ای که آثار مختلف و دیدنی در 3 طبقه پیش از اسلام، دوره اســلامی و آثار مجسمه سازی معاصر را به نمایش گذاشته است.

عمارت شهرداری: عمارت ساعت یا عمارت شهرداری از نمادهای اصلی شهر تبریز محسوب می شود. این عمارت با دیوارهای بلند سنگی و بسیار مستحکم، سالن و سرسرای بزرگ و اتاق های به هم پیوسته در مرکز شهر قد افراشته.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه، اجاره سوئیت مبله ارزان به راحتی برای شما میسر خواهد بود

ائل گلی: نمی شــود به تبریز رفت و به ائل گلی (شاه گلی) سر نزد. استخری بزرگ در جنوب شرقی شــهر تبریز که با درختان کهنسال و کافه های مختلف از تفرجگاه های عمومی تبریز اســت. ساخت این مجموعه و عمارت وسط استخر را به پسر عباس میرزا نسبت می دهند و از حدود 100 ســال قبل تبدیل بــه تفرجگاه عمومی مــردم تبریز شده است. مقبره الشعرا، موزه مشروطه، موزه قاجار، بقعه صاحب الامر، برج آتش نشــانی و تفرجگاه هایی مثل کوه عینالی یا «عینالی داغی» و آبگیر «گورو گــول» در خارج از تبریز از دیگر دیدنی های مهم شــهر تبریز هستند.

مجله "همشهری سرزمین من"

برای اجاره سوئیت مبله در تهران گروه جامونه با بهترین امکانات خانه ای راحت در خدمت شماست

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما