گشت و گذار در مرکز ایران از مبدأ پایتخت_1

سهیلی 16:12 - 1397/11/06

گشت و گذار در مرکز ایران از مبدأ پایتخت_1

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

سیر و سفر به مرکز ایران، از جذاب ترین سفرهای ایرانگردی است. تنوع و فراوانی لذت هایش چنان وسوسه‌کننده است که کمتر کســی می تواند از آن چشم پوشی کند. زیارت قبور امامزادگان معتبر و شناخته شــده در قم، بادرود و اصفهان، گشــت و گذار و اقامت در خانه های مجلــل ایرانی، گردش در اصفهان پایتخت پنج سلســله ایرانی، کشف نادیده ها و ماجراجویی در شــهرهایی که تنها نامی از آنها شنیده ایم و تماشای دشــت های مزین به لاله های واژگون، تنها بخشی از این سفر هستند. مســیری که از تهران آغاز و با چرخش در زیبایی های ایران و عبور از قم، کاشــان، متین آباد، نطنز، اصفهان، خوانســار، گلپایگان، خمین، محلات و نراق دوباره به پایتخت بــاز می گردد. چنین ســفری 10 روزی فراغت از کار می طلبد و شــجاعت دل کندن از وطن. روزهای تعطیل عید، بهترین فرصت را برای شما فراهم می‌کند تا دل به این سفر هیجان انگیز بســپارید و تاریخ و طبیعت این خطه از سرزمین مان را از نظر بگذرانید.

با سامانه جامونه همراه باشید و به راحتی برای اجاره سوئیت مبله ارزان اقدام کنید

نـکـتـه

میراث جهانی نصف جهان

 مسجد جامع بی همتای اصفهان موزه ایست بی نظیر از معماری و تزئینات ایرانی. مسجد جامع اصفهان را که محصول هنر دوران سامانیان، آل بویه، سلجوقیان و ایلخانان است و در جوار میدان امام علی(ع) واقع شده را حتما در فهرست اصفهان گردی تان جا بدهید.

چطور برسیم؟

رفت و برگشت تا پایتخت

 از تهران تا اصفهان حدود ۴۲۰کیلومتر مسیر آزادراهی و از اصفهان به تهران از مسیر خوانسار ۵۵۰کیلومتر و از مسیر الیگودرز 640کیلومتر راه دارید. البته این مسیر، بدون محاسبه فرعی های پیشنهادی است

مسیری که ما به شما پیشنهاد کرده ایم، از تهران شروع شده و بعد از عبور از شهرهای قم، کاشان، کمپ متین آباد و نطنز به اصفهان می رسد و از مسیر الیگودرز، خمین، محلات، دلیجان و سلفچگان دوباره به تهران برمی گرداند.

تهران تا اصفهان: تهران تا قم را در مسیر آزادراه خلیج فارس با آرامش برانید، قم تا کاشان راه هم بهتر است از آزادراه قم ـ کاشان بروید اما مسیر جایگزین، جاده قدیم قم ـ کاشان است که یک راست تا قلب کاشان می رود. برای رسیدن به «متین آباد» باید در جاده قدیم کاشان ـ اردستان که راهش را از میدان بسیج کاشان جدا می کند، برانید. بعد از آن، پس از طی 58 کیلومتر جاده آسفالته به سمت «بادرود» بپیچید. در میدان امام خمینی(ره) بادرود به سمت روستای خالد آباد بروید، اندکی پس از روستای ده آباد، «متین آباد» از راه می رسد. از خروجی جاده کاشان ـ اردستان تا کمپ متین آباد 20 کیلومتر راه در پیش دارید. برای ادامه مسیر باید راه رفته را تا بادرود بازگردید و خود را به آزادراه کاشان نطنز برسانید تا با حدود 29 کیلومتر رانندگی در آزادراه، خود را در شهر تاریخی نطنز ببینید. مسیر نطنز تا اصفهان را با آزادراه نطنز ـ اصفهان همراهی کنید.

اصفهان تا تهران: برای رسیدن به مقصد بعدی از اصفهان به سمت نجف آباد بیرون بزنید. نجف آباد را از بلوار دفاع مقدس دور بزنید و تا دامنه برانید. در این شهر به سمت راست بپیچید تا به خوانسار برسید. اصفهان تا خوانسار ۱۵۰ کیلومتر اســت. از خوانسار تا گلپایگان 30 کیلومتر، از گلپایگان تا خمین 42 و از خمین تا محلات هم 48 کیلومتــر راه دارید. برای دیدن نراق و غار نخجیر باید «نیمور» و دلیجان را پشت سر بگذارید و به سمت مشهد اردهال برانید. با تمام شدن دیدنی های نراق وقت دلتنگی برای تهران است. پس مسیر رفته را تا دلیجان برگردید، از دلیجان تا تهران، ســد پانزده خرداد، سلفجگان، آزاد راه سلفجگان ـ ســاوه و آزادراه ساوه ـ تهران را در پیش دارید. مسیر پیشنهادی ما حدود یک هزار کیلومتر درازا دارد، اما با محاسبه فاصله رسیدن به جاذبه های دیدنی معرفی شده، باید حدود یک هزار و 200 کیلومتر برانید.

اجاره سوئیت مبله ارزان راهی مناسب و ارزان برای اقامت در تهران

از دست ندهید

پونه زار و آب سفید

در مسیر بازگشت می توانید دو آبشار تماشایی را هم ببینید؛ آبشارهای پونه زار و آب سفید. دیدن آبشارهای این منطقه هم خالی از لطف نیست.

آبشار پونه زار: این آبشــار زیبا در نزدیکی فریدون شهر است و برای دیدنش باید از داران مســیر را به ســمت الیگودرز ادامه دهیــد تا بعد از ۲۰کیلومتر به سه راهی فریدون شهر برسید. وارد جاده فریدون شهر شده و پس از این شهر به سمت روستای «چغیورت» بروید که ۱۳ کیلومتر تا آبشار فاصله دارد و تابلوهای راهنمای آبشار شما را هدایت خواهند کرد. رسیدن به این آبشار مستلزم کوهپیمایی است.

آبشار آب سفید: یکی از آبشــارهای معروف ایران، آب ســفید است در شهرستان الیگودرز. آبشاری زیبا و بلند و پرآب که دسترسی به آن برای اکثر افراد راحت است. برای رسیدن به آبشار باید از داران به سمت الیگودرز بروید تا کمی مانده به الیگودرز، تابلویی در سمت چپ تان ببینید که روی آن نوشته شده: سد قمرود - رودبار، كه نشانگر ورود به منطقه ای پرآب است. از ورودی این جاده فرعی تا لب آبشار نزدیک به 80كیلومتر راه است كه جاده ای روستایی است اما آسفالت قابل قبولی دارد. بعد از سد به یک سه راهی می رسید که مسیر سمت چپ به طرف آبشار آب سفید می رود. در برگشت هم می توانید از الیگودرز یکراست به خمین بروید و ادامه مسیر همان است که در ابتدا گفتیم.

خانه رنگ و نور

 در حوالی خیابان علوی كاشان، خانه های تاریخی زیبایی قرار گرفته كه گل سرسبد آنها خانه طباطبایی ها است؛ این خانه با ارسی های زیبا و معماری شگفت انگیزش هر گردشگری را مبهوت می كند.این خانه ثبت ملی شده، به دست حاج سید جعفر طباطبایی از بازرگانان نطنزی مقیم کاشان ساخته شده

کجا بگردیم؟

قم، كاشان، متین آباد و نطنز شهرهایی هستند كه تا از زیارت تا سیاحت رسیدن به اصفهان از آنها گذر خواهید كرد

 قم: اگر تا به حال در سفر به قم به زیارت حرم حضرت معصومه(س) و مسجد جمکران اکتفا کرده اید در این سفر وقتی را به نادیده های قم اختصاص دهید.

بازار سنتی: بازار قم در نزدیکی حرم حضرت معصومه(س) دو تکه دارد که نیمی از آن قاجاری و نیم دیگر صفوی اســت. در مراجعه به بازار و در میان تماشا و خرید از بازار نو، دیدن تیمچه بزرگ قم که شاهکاری اســت از معماری دوره قاجار را از قلم نیندازید. در انتهای ردیف دکان های بازار کهنه که صاحبان شان بیشتر خراطها و رنگرزها هستند. در خیابان مســجد جامع به دیدن مسجد جامع کهنسال شهر و شبستان و گنبد رفیعش بروید. همچنین در اواسط خیابان شهید «دل آذر» می توانید امامزاده موسی مبرقع(ع) فرزند امام نهم شیعیان محمد تقی(ع) را در مقبره مشهور به چهل اختران زیارت کنید.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه، اجاره سوئیت مبله ارزان به راحتی برای شما میسر خواهد بود

مقابر گنبدسبز: از ابنیه آرامگاهی مشهور قم که محصول هنر و فراست معماران تیموری هستند، غافل نشــوید. دیدنی ترین آنها مقابر باغ گنبد سبز که جایگاه سه حاکم محلی قم است و مقبره علی بن جعفر(ع) منتسب به حضرت امام صادق(ع) هستند. همچنین موزه قم در میدان آستانه و در همسایگی حرم مطهر حضرت معصومه(س) دیدنی های بسیاری برای عرضه دارد.

ادامه دارد...

مجله "همشهری سرزمین من"

برای اجاره سوئیت مبله در تهران گروه جامونه با بهترین امکانات خانه ای راحت در خدمت شماست

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما