گشت و گذار در مرکز ایران از مبدأ پایتخت_2

سهیلی 16:22 - 1397/11/07

گشت و گذار در مرکز ایران از مبدأ پایتخت_2

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

کاشان: با آنکه کاشــان را احتمالا بســیار دیده اید، اما این شــهر صمیمی و آرام دیدنی های فراوان دارد.

بازار و خانه های تاریخی: دیدنی های تاریخی شــهر کاشان بیشتر در درازای بازار سنتی و بافت تاریخی اش مجتمع شده اند. در طول بازار کاشان،که البته خود آن هم بسیار تماشایی است، می توانید به ترتیب مسجد صفوی میرعماد، تیمچه امین الدوله و مسجد مدرسه سلطانی را ببینید و در حوالی خیابان علوی، در جنوب خیابان فاضل می توانید از خانه های مجلل عباسیان، عامری ها، طباطبایی، بروجردی و حمام سلطان امیر احمد بازدید کنید. البته باغ مصفای فین و داستان هایش در انتهای خیابان امیرکبیر، همیشه برای مسافران این شهر وسوسه کننده است.

با سامانه جامونه همراه باشید و به راحتی برای اجاره سوئیت مبله ارزان اقدام کنید

متین آباد: یکی از کم مخاطره ترین و کوتاه ترین مسیرهای دسترسی به کویر مرکزی ایران مسیر دسترسی به کمپ متین آباد اســت. این کمپ در 25 کیلومتری نطنز و در ابتدای نرمی و دلنوازی رمل های کویر مرکزی ایران قرار دارد. اقامت شــبانه در کاروانسرا و یا چادر، رصد ستارگان، شتر و دوچرخه سواری در رمل ها می تواند بخشی از لذت های این سفر باشد. همچنین در گشــت و گذار در میان رمل ها منتظر دیدن جانوران بومی منطقه از جمله زاغ بور، هوبره، تیهو، چكاوك، روباه شنی، گربه شنی، گرگ، بزمجه بیابانی، جرد و خرگوش باشــید. زیارت مزار علی عبّاس(ع) و محمّد(ع)از فرزندان امام موسی بن جعفر(ع) نیز در شــهر بادرود برای تان مهیاست. 

نطنز: نطنز را به چشم یک اقامتگاه میان راهی در حاشیه بزرگراه اصفهان ـ کاشان نبینید و حتما برای دیدن آن وقت بگذارید.

مسجد جامع: دیدن نطنز تاریخی را با مسجد جامع و مقبره شیخ عبدالصمد نطنزی، از عرفای قرن هفتم هجری، آغاز کنید. این مجموعه را که شامل صحن، ایوان های خوش قد و قامت، خانقاه، درخت دوهزارساله و مقبره شیخ عبدالصمد است را می توانید به واسطه مناره رشیدش در حاشیه خیابان مالک اشتر بیابید. مجموعه منحصر به فرد مسجد جامع نطنز و مقبره شیخ عبدالصمد محصول استادی و کاربلدی معماران دوره ایلخانی است.

زیارت: همچنین مقبره امامزاده عبدالله(ع) از نوادگان امام علی(ع) در کوی علیاء، منطقه باغســتان و مقبره امامزاده رقیه خاتون(س) دختر گرامی امام موسی کاظم (ع) در کنار خیابان رهن، فرصتی هســتند برای زیارت و خلوت کردن با خودتان. البته از این جهت که هر دو بر بلندی کوه هســتند، می توانید دورنمای شهر نطنز را هم تجربه کنید. کاروانسرای صفوی «کوه آب» در حاشیه بلوار شهید بهشتی و روبه روی کوه «گنبد باز» از دیگر دیدنی های نطنز اســت. همچنین سری به حمام تاریخی «افوشته» بزنید که در محله ای به همین نام در نزدیکی خیابان مطهری است.

چه میبینیم؟

درمسیر بازگشت و رسیدن به تهران می توانید تفرج در بازگشت دیدنی های شهر خوانسار، خمین و نراق را ببینید

 خوانسار: خوانســار لکه ای سبز است بر دامن منطقه کوهســتانی شمال غرب اصفهان. شهری در میان باغی بزرگ با خانه باغ ها و کوچه باغ هایی مصفا.

اجاره سوئیت مبله ارزان راهی مناسب و ارزان برای اقامت در تهران

طبیعت: پیش از ورود به شهر خوانسار از دیدنی های منطقه حفاظت شده «گلستان کوه» که در بهار آغشته می شود به لاله های واژگون لذت ببرید. این منطقه در کیلومتر 15 ،جاده خوانسار ـ اصفهان قرار دارد. دیدن پارک ملی سرچشمه که از راه میدان 22 بهمن، خیابان شهید رجایی می توان به آن دسترسی پیدا کرد، را از دســت ندهید. همچنین از تونل سبز خوانسار که در واقع نام دیگری است برای خیابان امام خمینی(ره) و سد مخزنی باغکل که در ابتدای جاده خوانسار - اصفهان بر رودخانه خوانسار بسته شده، به آسانی نگذرید.

تاریخ: اگر علاقه مندید ابنیه تاریخی خوانسار را ببینید، می توانید به تماشای برج های کبوتر در جاده «ویست» کمی پس از رودخانه خوانســار یا نمونه های موجود در باغ های روســتای «بیدهند» بروید. حســینیه حبیبی ها را در ابتدای خیابان جوانمرد و ویرانه های همچنان تماشایی بازار را کمی بالاتر از میدان امام خمینی(ره) در خیابان سیزده محرم ببینید.

خمین: شهر خمین در میانه دشت خمین قرار گرفته است.

درون شهر: این شهر خاطرات بســیاری از کودکی حضرت امام خمینی(ره) در حافظه دارد. برای دیدن قلعه ای که کودکی حضرت امام خمینی(ره) در میان راهروها و اتاق های آن گذشته است، باید تا خیابان شهید منتظری بروید. این قلعه شامل شش خانه است که به هنگام حمله اشرار تبدیل به پناهگاه برای اهالی محل می شده است. همچنین باید از قلعه سالار محتشم در مجاورت بلوار شهید منتظری یاد کرد كه به یک کوشک اشرافی شبیه است. در گذشته های نه چندان دور، خمین 117 قلعه و 368 برج دیده بانی برای حفاظت از اهالی شهر داشته است.

بیرون شهر: مسجد جامع خمین و امامزاده عبدالله بن علی(ع) در حومه شهر از جمله ابنیه مذهبی و تاریخی خمین هستند. همچنین اگر اهل گشت و گذار در تفرجگاه های شهری هستید، می توانید تا کوه «بوجه» که در ابتدای جاده خمین ـ الیگودرز قرار دارد، بروید و از مناظر، رستوران و امکانات رفاهی این مکان بهره مند شوید.

نراق: اگر چه نراق امروز شهری است کوچک در مســیر دلیجان به کاشان اما چنان چه از شخصیت های علمی و تاریخی متعددی که پسوند نراقی بر اسم خود دارند بر می آید، زمانی شهر معتبر و تاثیرگذاری بوده است. بیشتر بناهای تاریخی شهر را می توان در حاشیه جاده دلیجان به کاشان ـ که از دل نراق می گذرد ـ دید. از جمله، بنای مقبره امامزاده سلیمان(ع)، بازار ســنتی جمع و جور و کاروانســرای مختصر و مفید «شمس السلطنه»، مسجد جامع کهنســال نراق و تک و توک خانه های زیبای تاریخی نراق که هم چنان ســرپا هستند. هم چنین یادتان نرود قبل از ورود به نراق در کیلومتر هفت جاده دلیجان به نراق، غار نخجیر را در دل کوه نخجیر ببینید. دیدن عجایب و زیبایی های این غار برای عموم علاقه مندان آزاد است، فقط باید بلیت تهیه کنید

مجله "همشهری سرزمین من"

برای اجاره سوئیت مبله در تهران گروه جامونه با بهترین امکانات خانه ای راحت در خدمت شماست

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

 

پیام در واتساپ
تماس با ما