سفری در مسیر انزلی تا آستارا

رها کیانی 08:48 - 1397/11/12

سفری در مسیر انزلی تا آستارا

خوبی سفر در این خطه آن است که شما هر زمان می توانید، برنامه سفر را تغییر دهید. مخصوصا اگر مقصد اصلی تان غرب گیلان باشد که هم ساحلی کم نظیر دارد و هم کوهستان هایی سرسبز. در سفر به غرب گیلان، باید برای یک طبیعت گردی متفاوت خودتان را آماده کنید. از جنگل های سن و سال دار گرفته تا چشمه ها و آبشارهایی پرآب و ییلاق هایی خنک که در این وقت سال احتمالا برف گیر هستند. اگرچه خط ســبز شمالی ایران به اعتدال معروف است، اما باید خودتان را برای هر آب و هوایی در این منطقه آماده کنید. از آفتاب و شرجی کنار ســاحل گرفته تا باران و برف در مناطق ییلاقی. می توانید همراه با این راهنما، سفری در مسیر انزلی تا آستارا بروید و از دیدنی های بین راه لذت ببرید.

با سامانه جامونه همراه باشید و به راحتی برای اجاره سوئیت مبله ارزان اقدام کنید

سفری در مسیر انزلی تا آستارا

چطور به انزلی برسیم؟

سه ساعت در مرز

اگر مسیر مناسب باشد، می توانید مسیر انزلی تا آستارا را دو ساعته طی کنید.

خودرو شخصی: بندر انزلی تا آســتارا حدود 150 کیلومتر فاصله دارد. فاصله 75 کیلومتری انزلی تا تالش را هم می توانید یک ساعته طی کنید. از تالش تا آستارا هم حدود 75 کیلومتر راه دارید که به خاطر شرایط جاده باید، آهسته تر بروید. پس این مسیر را بدون توقف حدود دو ساعته تا به مقصد می توانید طی کنید.

وسیله نقلیه عمومی: فاصله شــهرها از هم در استان گیلان کم اســت و به راحتی می توانید در پایانه تاکسیرانی بندرانزلی با خودروهای سواری خود را به شهر آستارا برسانید. البته در میانه راه،در هر شهری که بخواهید می توانید پیاده شوید.

از دریا به سوی ییلاق

 مهم ترین جذابیت این سفر، ساحل دریا و مناطق جنگلی و ییلاقی است. آب تنی در دریا و جنگل نوردی از مهم ترین تفریحات این سفر است.

دریا کنار انزلی:

ساحل دریا در بندرانزلی تقریبا 10 کیلومتر و با امکاناتی مثل آلاچیق، پارکینگ، چند غذاخوری، پلاژ و زمین های ورزشــی ساحلی بهترین انتخاب است.حتی اگر بخواهید شــب را در چادر بگذرانید می توانید در فاصله قانونی با ساحل چادر خود را برپا کنید. ســاحل دریا کنار انزلی نسبت به دیگر سواحل شمال ظاهر بهتری دارد و به خاطر داشته باشید شما هم سهمی در این پاکیزگی داشته باشید.

ساحل گیسوم:

گیسوم بین رضوان شهر و اسالم قرار دارد، در مسیرتان به آستارا از آن گذر خواهید کرد. پنج کیلومتر پس از «پره سر» به جنگل گیسوم می رسید و وقتی تونل سبز رنگ و تقریبا سه کیلومتری معروفش را طی کردید، به ساحل زیبای گیسوم خواهید رسید.فراموش نکنید که در این ساحل می توانید ماهی قزل آلای زنده را از دکه های ماهی فروشی بخرید تا همانجا برایتان کباب کنند.

سوباتان:

سوباتان یکی از ییلاق های معروف این منطقه از گیلان است. این منطقه ییلاقی حدود 30 کیلومتر تا تالش فاصله دارد. در تابستان سرتاسرش از چمن پوشیده شده و چشمه های فراوانی از آن می جوشد، اما در اوایل بهار احتمالا هنوز برفگیر است و اگر هوای سوباتان دارید، باید مجهز بروید.هوای روستا به سرعت تغییر می کند و خاطرتان باشد که قسمتی از مسیر آن خاکی است و در این فصل احتمالا گلی. حواستان باشد که در بیشتر این منطقه خبری از آنتن تلفن همراه نیست.

اجاره سوئیت مبله ارزان راهی مناسب و ارزان برای اقامت در تهران

سفری در مسیر انزلی تا آستارا

آبشار لاتون:

15 کیلومتری جنوب آستارا،از «لوندویل» یک مسیر فرعی وجود دارد که در کمتر از نیم ساعت شما را به روستای «کوته کومه» می رساند.  می توانید خودرو را در روستا پارک کنید و دل به جنگل بسپارید و از میان درختان کهنسال گردو و سیب وحشی بگذرید تا به آبشار بلند لاتون برسید. اوایل فروردین اطراف این آبشار احتمالا یخ زده است، اما پس از چند هفته از بهار اگر در این منطقه باشید، باید خودتان را برای دیدن تراکم کم نظیر شکوفه های رنگارنگ آماده کنید.

تالاب استیل:

هفت کیلومتری جنوب آستارا در حاشیه جاده لوندویل به آستارا یک تالاب تماشایی قرار دارد. در ضلع شرقی این تالاب منظره ای منحصر به فرد را خواهید دید.درختان تالاب که بیشتر آنها توسکا هستند و ریشه در آب دارند،در پهنای تالاب جا به جا می شوند و همین باعث شده به این تالاب، تالاب شناور هم بگویند.انواع پرندگان مهاجر برای زاد و ولد از مناطق سردسیر به این تالاب می آیند که البته با گرم شدن هوا کمکم این منطقه را ترک خواهند کرد.

بازار آستارا:

معروف ترین بازارآستارا، بازارچه ساحلی است که درقدیم به بازار روسی معروف بود که البته این روزها اجناس چینی آنجا را هم اشغال کرده اند. این بازارچه درشرق آستارا و کنار ساحل قراردارد و شامل چند راسته موازی با راهروهای طولانی می شود.البته آستارا غیر از این، پاساژهای به روزتری هم دارد که در نقاط مختلف شهر پراکنده اند وسیدان، نور، ولیعصر و ایده آل از بقیه معروف ترند.

مجله "همشهری سرزمین من"

برای اجاره سوئیت مبله ارزان گروه جامونه با بهترین امکانات خانه ای راحت در خدمت شماست

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما