راهنمای موزه گردی در تهران و بازدید از دیدنی های تاریخی شهرری_2

رها کیانی 16:26 - 1397/11/13

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

موزه ملک: تاجر مشهور دوره پهلوی، حاج حسین آقای ملک، طبق وصیتش زمین ها و املاک خراسانش را برای امام هشتم (ع) و کلکسیون اشیای تاریخی و ارزشمند و نیز کتابخانه اش در تهران را برای بازدید عموم وقف کرد. حالا مجموعه نفیس و کم نظیری شامل سه هزار سکه و مدال ایرانی مانند سکه های دریک هخامنشی، تابلوهای نقاشی هنرمندانی چون کمال الملک و صورتگر و تجویدی و حتی نقاشان مشهور اروپایی، مجموعه های تمبر، فرش، آثار لاکی و خوشنویسی و اشیای ارزشمند دیگر در کنار کتابخانه ای با بیش از 70 هزار جلد کتاب در این موزه در معرض بازدید مردم است. موزه ملی ملك، اتفاقا فاصله كمی هم از موزه ملی دارد.

موزه سکه: ایران، به عنوان یکی از اولین تمدن هایی که از پول برای داد و ستد استفاده کرده شناخته می شود. سندهای اثبات این حرف را در موزه های متعدد و به خصوص در موزه تخصصی سکه میتوان دید. این موزه از جامع ترین موزه های کشور است. از دریک و زریک تا درخما و دینار و از دوران لیدیه تا امروز، مجموعه ای از سیر تکاملی سکه در ایران در معرض بازدید شما خواهد بود.

کاخ موزه گلستان: برای بازدید از موزه گلستان، به کاخی قدم خواهید گذاشت که محل تاج گذاری هفت پادشاه ایران بوده است؛ قصر قاجارها که به نام شاه طهماسب اول صفوی و به کام قاجارها بود. در کاخ گلستان میتوانید از 11 موزه و تالار مختلف دیدن کنید. شمس العماره یا عمارت خورشید، بنای 5 طبقه ای که اولین ساختمان اسکلت فلزی تهران بود، معروف ترین بنای کاخ است. تالار سلام، تالار آیینه، ایوان تخت مرمر، موزه مردم شناسی، خلوت کریم خانی، عمارت بادگیر، عمارت اندرونی و تالارهای دیگر، هریک جلوهای شکوهمند و دیدنی از ایران قدیم به نمایش میگذارند.

جامونه سامانه ی اجاره آپارتمان مبله با پاسخگویی شبانه روزی

 موزه جواهرات ملی: جایی در مرکز پایتخت، میتوانید گنجینه بینظیری از جواهرات و زیورآلاتی را مشاهده کنید که همین چند سال قبل به خزانه ملی اضافه شد. تخت طاووس فتحعلی شاه با هزاران سنگ و زیور قیمتی، بزرگ ترین الماس صورتی جهان یا همان دریای نور، کره جواهرنشان، تخت نادری، تاج های سلطنتی و بسیاری جواهرات چشم نواز و رویایی دیگر در موزه جواهرات ملی نگهداری می شوند.

کاخ موزه سعدآباد: بازدید از سعدآباد، هم فال است و هم تماشا. هم به دل طبیعت خوش آب و هوا و دل انگیز کوهپایه های توچال و دربند رفته اید و هم از چندین عمارت و ساختمان شکوهمند با معماری شگفت انگیز و نیز اشیا و آثار گرانقیمت تاریخی لذت خواهید بود. مجموعه سعدآباد از 20کاخ و عمارت تشکیل شده که تعدادی از آنها امروز کاربری اداری و تشریفاتی دارند و تعدادی نیز به صورت موزه درآمده است. مجموعه ای از سلاح ها، زیورآلات، لوازم زندگی سلطنتی خانواده پهلوی دوم و نیز اشیای دیدنی از ســفر دور دنیای برادران امیدوار را در این ساختمان ها خواهید دید.

كاخ موزه نیاوران: ماجرای كاخ نیاوران از زمانی آغاز شد كه فتحعلی شاه قاجار دستور داد تا در منطقه ای خوش آب و هوا خارج از شهر تهران، باغ و عمارتی ییلاقی برایش برپا كنند. محمد شاه قاجار، یك بنای ساده و كوچك و پس از او ناصرالدین شاه دستور ساخت «کاخ صاحبقرانیه» را در این باغ دادند. کوشک احمدشاهی هم آخرین عمارت قاجاری نیاوران است. در زمان پهلوی دوم، بعضی از بناهای کوچک باغ بزرگ نیاوران تخریب شد و کاخ نیاوران با سبکی مدرن جهت سکونت وی و خانواده اش ساخته شد. مجموعه امروزی نیاوران شامل کاخ اختصاصی نیاوران و موزه پارچه و لباس های سلطنتی، کاخ صاحبقرانیه و موزه حوضخانه، کوشک احمدشاهی، موزه جهان نما، کتابخانه اختصاصی، موزه خودروهای اختصاصی کاخ نیاوران، باغ کتیبه ها و گلخانه ها است.

موزه حیات وحش دارآباد: اگــر میخواهیــد بچه هایتان را به مــوزهای جذاب تر در تهرانگردی نوروز ببرید، به موزه حیات وحش دارآباد سری بزنید و میراث چند میلیون ساله ایران که حیات وحش آن است را ببینید. در این موزه علاوه بر تاکسیدرمی حیوانات، مجسمه دایناسور گیاهخوار معروف به نام «کامپتوزوروس» را هم میتوانید ببینید. پرندگان و پستانداران، آبزیان و خزندگان و همینطور زمین شناسی و حشرات، سالن هایی به اسم خودشان در این موزه دارند و برحسب علاقه میتوانید گردش را شروع کنید و در کنار تمام دیدنی های آنجا، دو نمونه از نادرترین پستانداران جهان؛ گورایرانی و یوزپلنگ آسیایی را ببینید.

موزه فرش: فرش از کهن ترین هنرهای ایران است که می توان با سیر تاریخ آن در فرهنگ و هنر این سرزمین هم سیر کرد. هرچند قدیمی ترین نسخه فرش موجود ایرانی مربوط به دو هزار و 500 سال پیش در روسیه نگهداری میشود، اما در ضلع شمالی بوستان الله، می توانید در دو طبقه مجموعه نفیس و تاریخی از فرش های زیبنده ایرانی را تماشا کنید.

اجاره آپارتمان مبله ، خدمتی برای شما مهمانان عزیز در شهر تهران

موزه رضا عباسی: خوشنویسی، این هنر اصیل و دل انگیز ایرانی، آنقدر اهمیت دارد که جز آراستن موزه های مختلف، برای خودش هم موزه ای تخصصی داشته باشد. موزه ای که به نام خطاط شهیر ایران، رضا عباسی نام گذاشته شــده، به همت آیدین آغداشلو در 1356 راه اندازی شد. در ســه طبقه این موزه آثاری از هزاره دوم پیش ازمیلاد تا اوایل قرن بیستم یعنی پایان دوره قاجار به نمایش گذاشته شده است.

مجله "همشهری سرزمین من"

شما می توانید از طریق تماس با شماره

 8 30 50 70 0912

برای اجاره آپارتمان مبله اقدام کنید

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما