همراه با کوه فیروزه ای

رها کیانی 20:39 - 1397/11/16

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

از میان راه های متعددی که برای رسیدن به شمال وجود دارد محور فیروزکوه بهترین مسیر برای رسیدن به شهرهای شرقی استان های مازندران و گلستان است. جاده 247 کیلومتری فیروزکوه، ازشهرهای بومهن، فیروزکوه، پل سفید و قائم شهر می گذرد و بسته به مقصد شما به بابلسر، ساری، بهشهر و بندرترکمن می رسید.

جامونه سامانه ی اجاره آپارتمان مبله با پاسخگویی شبانه روزی

ماجرا جویی

غارگردی یكی از جذابیت های سفر در مسیر حرفه ای جاده فیروزكوه است. اگر اهل ماجراجویی هســتید، در جاده فیروزکوه چهار غار تماشایی و بکر برای گردش وجود دارد. البته برای ورود و گشت و گذار در آن ها نیاز به تجهیزات حرفه ای و تجربه غارنوردی دارید. ضمن آنکه نباید به رسوبات آهکی و بلورینه های میلیون ها ساله دست بزنید.

غار رودافشان: 117 کیلومتر بعداز تهران در منطقه سیدآباد، جاده ای فرعی با تابلوی «رودافشان» شما را به این روستا هدایت می کند. در انتهای روستا و در کنار رودخانه «دَلیچای» روبه روی پارکینگ ارتفاعی وجود دارد که بر دامنه آن دهانه غار قرار گرفته است. البته این دهانه در گودالی است که تا بر لبه گودال نایستید دهانه غار را نخواهید دید. این غار سه تالار اصلی دارد که برای رفت و برگشت کامل در آن باید چهار تا پنج ساعت زمان بگذارید.

غار بورنیک: درادامه مسیر و حدود 23 کیلومتری فیروزکوه، جاده ای فرعی شما را به روستای «هرانده» می رساند. از انتهای روستا با طی حدود شش کیلومتر در کنار رودخانه نمرود به غار بورنیک که در حفره ای واقع شده، خواهید رسید.

غار اسپهبد خورشید: قبل از دوآب، از جاده فرعی خطیرکوه می توانید به غار اسپهبد خورشید برسید. ارزش این غار که یکی از بزرگترین تاق های طبیعی ایران است، بیشتر به خاطر آثار باستانی مربوط به دوره ساسانیان که در آن به دست آمده اســت. این تاق در کنار جاده ای قرار دارد که از دوآب به طرف شهمیرزاد و ســمنان می رود. در کنار غار هم قلعه و برج مخروب های وجود دارد که با سنگ و ساروج ساخته شده. قوس تاق طبیعی غار حدود 40 متر است و مقابل غار پرتگاه عمیقی قرار دارد که ورود به آن را مشکل می کند. اگر قصد رفتن دارید، باید بسیار مراقبش باشید.

اجاره آپارتمان مبله ، خدمتی برای شما مهمانان عزیز در شهر تهران

غار زنگیان: این غار یکی از غارهای طبیعی در منطقه سوادکوه است. بعد از پلیس راه آلاشت در سمت چپ جاده وارد جاده آلاشت شوید. در این مسیر به یک دوراهی در روستای «لله بند» می رسید که راه سمت چپ بعد از حدود 15 کیلومتر به روستای زنگیان می رسد. برای پیمایش در دو مسیر اصلی این غار، حتما نیاز به راهنمایی متخصصان دارید.

برفراز جنگل

 آبشارحدودا 75متری گزو، در منطقه جنگلی و سرسبز لفورو در در كنار امامزاده ای معروف به سه بزرگوار واقع شده. مسیر رسیدن به این آبشار هم بسیار زیباست و باید از میان جنگل و با پای پیاده عبور كنید كه حدودا نیم ساعت طول می كشد. در این مسیر ابتدا به امامزاده و پس از آن به آبشار می رسید.

مجله "همشهری سرزمین من"

برای اجاره آپارتمان مبله گروه جامونه با بهترین امکانات خانه ای راحت در خدمت شماست

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما