راهنمای سفر از همدان به خرم آباد

رها کیانی 20:12 - 1397/11/17

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

 وجود مکان های تاریخی و طبیعت چشــم نواز در استان های غرب ایران، همیشــه بهانه های خوبی برای سفر در هر چهار فصل ســال دارد. هم طبیعت بهاره و تابســتانه دارند و هم طبیعتی پاییزی و البته زمستانی برفی و فراموش نشدنی. اگر مبدا همدان و مقصد خرم آباد باشــد، در تعطیلات یک برنامه ریزی برای سفری ســه روزه پیشنهاد خوبی است که می توان نامش را سفر از قله تاریخ به دشت طبیعت گذاشت. همدان یا هگمتانــه قدیمی ترین پایتخت ایــران در دامنه الوندکوه با دو کتیبه داریوش شاه و خشایارشا است و خرم  آباد در استان لرستان از دشت ها، چشمه سارها و آبشارهای زیبایی بهره مند است. تا مقصد نیز می توان هم از طبیعت لذت برد و هم سری به آثار تاریخی شهرهای بین راه زد. البته در چنین سفری، مخصوصا ســفر به نقاط طبیعی، باید به سرمای این منطقه کوهســتانی دقت کنید، مخصوصا آنکه در اوایل بهار احتمال بارندگی های شدید باران و حتی برف در كوهستان ها وجود دارد.

خوردنی های خرم

 اقامت بهاری تکلیف ناهار با توجه به اوصافی که از برنامه ریزی سفر گفته شد، معلوم است: کباب بروجرد. البته قدیمی ها می گویند دیگر این کباب تفاوتی با كباب دیگر شهرهای ایران ندارد اما به هرحال غذای معروف شهر است. یکی از غذاهای محلی خرم آباد«ترخینه» یا به زبان لری «کشگینه» است.آش ترخینه را هم در این شهر از دست ندهید.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره سوئیت مبله ارزان است

چطور برسیم

به سوی قلعه

مسیر همدان تا خرم آباد حدود 250 کیلومتر فاصله دارد و از شهرهای ملایر و بروجرد می گذرد. ملایر در 85 کیلومتری همدان، اولین شهری است که به آن می رسید. بعد راهی بروجرد می شوید که 35 کیلومتر از ملایر فاصله دارد. از بروجرد هم پس از حدود 90 کیلومتر رانندگی به خرم آباد می رسید. با میانگین سرعت مطمئنه و بدون توقف از همدان تا خرم آباد حدود دو ساعت و نیم تا سه ساعت راه دارید. بسته به میزان توقف در شهرهای اسم برده شده، این راه طولانی تر می شود. اگر خیلی عجله دارید، پیشنهاد ما دست کم توقف سه ساعته در ملایر و دو ساعته در بروجرد است.یعنی اگر صبح از همدان راه بیفتید، صبحانه را در ملایر و ناهار را در بروجرد صرف می کنید و شــام و استراحت شبانه هم برای خرم آباد می ماند.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه، اجاره سوئیت مبله ارزان به راحتی برای شما میسر خواهد بود

کجا بگردیم

سیفیه تا گهر

 غیر از دیدنی های همــدان و خرم آباد، در میانه این مسیر در این نقاط می توانید گردش کنید.

 ملایر: عبارت «اگر به ملایر میروی، انگور فراموش نشــه» را در سفر ملایر فراموش نکنید. البته بســته به هر فصل شکل انگور متفاوت اســت. اواخر تابســتان انگور تازه، پاییز کشمش و مَویز و سوغات زمســتانه شیره انگور و شــیره سفید هستند. بوستان«سیفیه» یکی ازقدیمی ترین بوستان های طبیعی غرب کشور، «مینیورد» بوستانی که بعضی از بناهای معروف جهان را به صورت ماکت بازسازی کرده، یخچال میرفتاح، بام ملایر، دریاچه کوثر و کاروانسرای شیخ الملوک از جاذبه های دیدنی ملایر هستند.

بروجرد: آرامگاه«شاه زواریون»، مسجد قلعه، تکیه موثقی، پل قلعه حاتم، قلعه رومیان، بازار و خانه تاریخی افتخارالاســلام از دیدنی های تاریخی این شهر هستند. گردشگاه«چغا سرخه»، گردشگاه گلدشت، تالاب بیشه دالان، قله ها، بیشه ها و دامنه های کوه«گرین»، «سرآبکرتول»، روستای«ونایی» و تنگه«کپرگه» از تفرجگاه های طبیعی اطراف بروجرد هستند.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره سوئیت مبله ارزان باز می گذارد

از دست ندهید

 تاریخ و دریاچه

 تپه نوشیجان: پس از طی حدود 60 کیلومتر از همدان به سمت ملایر و پشت سر گذاشتن روستاهای «جوکار»، «مبارک آباد» و «پیرمیشان»، وارد جاده ای انحرافی با تابلویی به سمت نهاوند شوید. پس از زمان کوتاهی تپه باستانی «نوشیجان» را خواهید دید. نوشیجان آتشکده و قلعه ای باستانی است که دوباره بازسازی شده. گفته می شود، کاوش های باستان شناسی قدمت این تپه را تا دوره مادها عقب می برد. تالار ستون دار آپادانا، معبد اصلی، حصار و دژ، اتاق ها و انبارها و در نهایت تونل ها بخش های دیدنی قلعه نوشیجان هستند.

اجاره سوئیت مبله ارزان راهی مناسب و ارزان برای اقامت در پایتخت

دریاچه گَهَر: این دریاچه در شهرستان دورود و در منطقه حفاظت شده اشترانکوه قرار دارد. برای رسیدن به محدوده دریاچه باید به شرق استان لرستان، یعنی شهرهای دورود، ازنا و الیگودرز بروید. فعال راه شناخته شده وكنترل شده دسترسی به دریاچه برای عموم ، مسیر دورود است. از دورود تا آخرین نقطه ماشین رو، یعنی روســتای «درآستانه»، 18 كیلومترجاده آسفالت كوهســتانی با درخت های بلوط در پیش دارید. بین راه، ایستگاه نگهبانی محیط زیست،كارت شناسایی یك ‌نفر را طلب می‌كند و برگه ورود می دهد. از زمانی که از خودرو پیاده می شوید تا رسیدن به دریاچه حدود دو ساعتی باید در مسیر خاکی و احتمالا گل و لای پیاده روی کنید.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

 

پیام در واتساپ
تماس با ما