خراسان رضوی مهم ترین هدف گردشگری زیارتی در ایران

رها کیانی 20:24 - 1397/11/18

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

خراسان رضوی مهم ترین هدف گردشگری زیارتی در ایران، سفر به مشهد مقدس و دیدار با امام هشتم(ع) است. تعداد زائران حرم مطهر امام رضا(ع) آن قدر زیاد است كه به سختی می توان در صحنه ای این حرم وسیع جایی برای نشستن پیدا كرد. عاشقان امام فقط از ایران به دیدار ایشان نمی آیند و بسیاری از زائران، از كشورهای اسلامی در سرتاسر جهان به مشهد می آیند.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره آپارتمان مبله است

علم ایرانی

خراسان رضوی آسباد یا آسیاب بادی، از به جامانده های علم و فناوری ایرانیان باستان است. آسیاب هایی كه با نیروی باد حركت می كردند تا گندم را آرد كنند. نمونه های آن را می توانید در «نشتیفان» ببینید؛ شهری قدیمی که باتوجه به اسناد در شش سده گذشته هم با همین نام خوانده می شده. به گفته سوزنی سمرقندی، آل مظفر، از حکام ایرانی، اهل نشتیفان بوده اند.

مسیرسبز زیارت

 گشت وگذار در جاده سنتو، از گلستان تا مشهد

 مشهد مقدس، یکی از پرمسافرترین شهرهای ایران است. اگرچه بیشتر مسافران زمینی این شهر ترجیح می دهند، از مسیر سر راست کویری به این شهر برسند، اما مشهد یک مسیر اصلی دیگر هم دارد. راهی که از شمال ایران شروع می شود و از میانه جنگل گلستان، مسافران را به بارگاه امام هشتم(ع) می رساند. مسیری که طبق آمار، سالانه دست ‌کم یک سوم مسافران مشهد را از دلش عبور می دهد. این مسیر بخشــی از مسیر بزرگراه آسیایی است و با گذر از شهرهای استان گلستان، از شهرهای آشخانه، بجنورد، شیروان، فاروج، قوچان و چناران بعد از حدود 300 کیلومتر به مشهد می رسد. بخش مهمی از جاذبه های این مسیر، جاذبه های طبیعی است، چرا که بخشی از مسیر از جنگل گلستان می گذرد و بنابراین پر از درخت، سبزه، چشمه و آبشار است. به این ها باید اضافه کنید آثار فراوان تاریخی تماشایی. اگر دل تان می خواهد جدای از مقصد از دیدنی های مسیر هم لذت ببرید، توصیه ما برای رسیدن به مشهد این مسیر است. جاده های که در دوره ای به اسم جاده سنتو هم شناخته می شد.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه، اجاره آپارتمان مبله به راحتی برای شما میسر خواهد بود

نـکـتـه

 آهسته بران!

بخشی از مسیر پیشنهادی از بزرگراه آسیایی و متاسفانه با پاک کردن بخشی از جنگل گلستان می گذرد. آمار تصادف گونه های مهم حیات وحش و از جمله یوز آسیایی در این جاده بالاست. بنابراین اگر از این راه گذر می‌کنید، مخصوصا در مناطقی که از میانه جنگل گلستان می گذرد، آرام و بااحتیاط رانندگی کنید.

چطور برسیم

تمام راه های سنتو

اگر مسافر شهر مشهد هستید، می توانید مسیر رفت یا برگشت را از جاده سنتو بپیمایید. جاده معروف به ســنتو، یکی از مسیرهای اصلی مســافران مشهد است که از خراسان شــمالی می گذرد. در این مطلب راهنما، ما مسیر را از شهر «آشخانه» شــروع کرده ایم که از مشــهد حدود 300 کیلومتر فاصله دارد. می توانید این مسیر را از آشخانه یا شــهرهایی مثل گنبد یا گرگان شروع کنید و پس از گذر از شهرهای بجنورد، شیروان، فاروج و قوچان به مشهد برسید. درواقع این مسیر از استان گلستان آغاز می شــود و با عبور از خراسان شــمالی، شما را به مشهد مقدس می رساند .برای گشت و گذار در میان دیدنی های این مسیر،خودروی شخصی لازم است.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره  اجاره آپارتمان مبله  باز می گذارد

مهمانی در شمال خراسان

در طول سفر در جاده سنتو و مخصوصا شهرهای استان خراسان شمالی اگر می خواهید می توانید در هتل ها یا مهمانسراهای شهرهای مختلف اســتان بمانید. شهر بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی بیشترین تعداد هتل ها را در استان دارد. البته اگر همراه تان چادر و وسایل برقراری کمپ داشته باشید، می توانید در مناطق سبز مســیر و در محدوده جنگل گلستان بمانید. البته در فروردین ماه این منطقه ممکن است بسیار ســرد باشــد، پس حتما همراه خود لباس گرم و امكانات لازم داشته باشید. جنگل گلستان به دلیل بی مبالاتی مسافران، بارها دچار آتش سوزی شده. پس در این جنگل آتش روشن نكنید.

اجاره آپارتمان مبله  راهی مناسب و ارزان برای اقامت در پایتخت

كوه سیاه و سفید

یكی از زیباترین مناطق گردشگری در این مسیر، »آلاداغ» به معنی »كوه سیاه و سفید» است؛ منطقه ای وسیع و زیبا در جنوب غربی شیروان. منطقه ای کوهستانی با چشمه های فراوان كه در میان دره ای سرسبز قرار گرفته و آثار تاریخی به جامانده از روزگاران دور را نیز در خود جای داده است.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

 

 

پیام در واتساپ
تماس با ما