راهنمای سفر در جاده تاریخی مشهد تا مرز هرات_3

رها کیانی 19:54 - 1397/11/21

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

رباط جام: رباط جام مثل بسیاری از بناهای دیگر این شهر، در دوره تیموری ساخته شده است. رباط جام، یک کاروانسرای چهارایوانه است که ســه برج هم دارد. این کاروانسرا مثل دیگر کاروانسراها، یک حیاط مرکزی دارد که دورتادور آن، حجره هایی است که در قدیم، محل استراحت مسافران بوده است. رباط جام، در خیابان دکتر کوثری تربت جام قرار گرفته است.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره سوئیت مبله ارزان است

مقبره شیخ ابوذر بوزجانی: «بوزجان» نام قدیم تربت جام بوده است. مقبره شیخ ابوذر بوزجانی، از عارفان و شاعران سده چهارم که معاصر «ابوالوفای بوزجانی» ریاضیدان سرشناس بوده، در حاشیه ویرانه های شهر قدیم بوزجان، در 15 کیلومتری شرق تربت جام قرار دارد. بنای آرامگاه، یک بنای ساده آجری است که بر روی قبر شیج ابوذر ساخته شده است. بنا، یک ایوانچه ورودی هم داشته که در سال های اخیر تخریب شده است.

تایباد: از تربت جام تا تایباد حدود 63 کیلومتر راه دارید.

اجاره سوئیت مبله ارزان راهی مناسب و ارزان برای اقامت در پایتخت

محوطه تاریخی جوزقان: محوطه تاریخی «جوزقان»، در 30 کیلومتری غرب تایباد و در حاشیه جاده تایباد به «باخرز» قرار دارد. این محوطه تاریخی در نزدیکی روســتای جوزقان است. تاریخ سفال هایی که از این محوطه به دست آمده، به دوره اسلامی و پیش از آن می رسد.

مزار مولانا: «مولانا زین الدین ابوبکر تایبادی» عارف سده هشتم است و مزارش مثل همه آرامگاه های خانقاهی در خراسان، پیشروی ایوان قرار دارد. ایوان بلند آرامگاه با کتیبه های کاشی تزیین شده است. ورودی به گنبدخانه که خانقاه مولانا زین الدین بوده در پایین ایوان قرار دارد. یک آب انبار قدیمی هم در محوطه آرامگاه هست. این مزار در حاشیه شهر تایباد و ابتدای جاده تایباد به خواف قرار گرفته است.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه، اجاره سوئیت مبله ارزان به راحتی برای شما میسر خواهد بود

میل کرات: میل کرات، یک برج بلند آجری اســت. میل ها، نشــانه های جغرافیایی بوده که در قدیم مســیرها را مشخص میکرده است. میل کرات در 25 کیلومتری جنوب شهر تایباد و در حاشیه جاده تایباد به خواف قرار دارد. میل کرات 25 متر ارتفاع دارد که از دو بخش هشت ضلعی و مدور تشکیل شده.

کجا بگردیم؟

 تفریحات تا هرات

جاده مشهد به تایباد، مکان های گردشگری فراوانی دارد که می تواند برنامه سفرتان را جذاب تر کند.

چشمه گراب: چشــمه گراب، یک چشــمه آب معدنی اســت که در 30 کیلومتری مشهد در حاشیه جاده ای است که شــهر ملک آباد را به فریمان وصل می کند. این چشمه یک دهنه وسیع سنگی دارد که در عمق سه متری زمین است.

بند فریمان: بند فریمان، یک سد نسبتا مدرن است که در روزگار رضاخان بر روی بنــد قدیمی فریمان ساخته شده است. این بند یکی از مناطق ییلاقی شهر فریمان محسوب می شود.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره سوئیت مبله ارزان باز می گذارد

شاهان گرماب: شــاهان گرماب، یک مجموعه تاریخی از چشمه های آبگرم است که در 50 کیلومتری جنوب شرقی فریمان قرار دارد. راه رسیدن به شاهان گرماب از نزدیکی شهر سفید سنگ در 20 کیلومتری فریمان می گذرد.

رِوِنج: روستای رونج یکی از چند روستای ییلاقی تربت جام است. وجود چشمه سارها و پوشش گیاهی مناسب، ارتفاعات رونج را به گردشگاه بهاری تبدیل کرده است. جاده 12 کیلومتری رونج، از کیلومتر 25 جاده تربت جام به مشهد منشعب می شود.

باغ کشمیر: باغ کشــمیر یک منطقه کوهستانی در 50 کیلومتری شمال تربت جام است. این منطقه، رویشگاه طبیعی پسته وحشی است. به خاطر پوشش گیاهی مناسب، منطقه باغ کشــمیر از تنوع جانوری بالایی برخوردار است. باغ کشمیر یک منطقه حفاظت شده است.

آبشار ارزنه: آبشار ارزنه در نزدیکی روستای ارزنه، یکی دیگر از ییلاقات منطقه است. روستای ارزنه در 14کیلومتری جنوب غربی شــهر تاریخی باخرز قرار دارد. از باخرز هم تا تربت جام 50 کیلومتر و تا تایباد 55 کیلومتر راه است.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما