راهنمای گشت و گذار در ییلاقات اطراف مشهد

رها کیانی 19:47 - 1397/11/22

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

 انبوه رژه لامپ های حرم، خاموش و روشن می شود و صدای نقاره خانه در سکوت شبانه شهر، طنین می اندازد. آن وقت مردم، صلوات می فرستند و نقل و شیرینی پخش می‌کنند. این، یعنی سال کهنه رفته و سال نو، جای آن را پر کرده است. خیلی ها دوست دارند، لحظه تحویل سال را در حرم مطهر امام رضا(ع) بگذرانند و بخشی از روزهای نوروز را در مشهد باشند. اگر شما هم امسال نوروز را در مشهد هستید، یادتان باشد که این شهر، ییلاقات فراوانی هم دارد که در فصل بهار طراوت فراوانی دارند. گشت و گذار در این روستاهای سرسبز، هم می تواند سفر زیارتی تان را پربارتر کند و هم شما را به دل طبیعت بهاری ببرد. ییلاقات مشهد، بیشترشان نزدیک شهر هستند و با کمی رانندگی، می توانید به آنجا برسید. پس یادتان باشد حتما پس از زیارت امام هشتم(ع)، در هوای خوب روزهای نوروز سری هم به ییلاقات مشهد بزنید تا هم طبیعت زیبای آن حال تان را جا بیاورد و هم به زیارت امامزاده های اطراف بروید و بناهای تاریخی را از نظر بگذرانید.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره آپارتمان مبله است

 از دست ندهید

 آبشار آبگرم

 میگویند تنها آبشار کشور که آب آن گرم است، آبشار آبگرم است. سرچشمه های این آبشار، در یک منطقه فعال زمین شناختی قرار گرفته و به همین خاطر بین 30 تا 40 درجه گرما دارد. این آبشار در نزدیکی روستای آبگرم در مسیر مشهد به کلات نادری قرار دارد و جاده 5 کیلومتری آن، در کیلومتر 70 جاده، منشعب شده است.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه، اجاره آپارتمان مبله به راحتی برای شما میسر خواهد بود

چطور برسیم؟

از پایانه تا مقصد

مسیرهای متنوعی برای رفتن به روستاهای اطراف مشهد وجود دارد. تمام روستاهای معرفی شده ییلاقی هستند. بیشتر ییلاقات مشهد در دامنه های شمالی و شمال شرقی رشــته کوه بینالود؛ یعنی جنوب و جنوب غربی مشهد قرار دارد و می شود آنها را در چند محور خالصه کرد: محور طرقبه، عَنبَران، جاغرق به طول 15 کیلومتر. محور طرقبه، طَرَقدَر، کلاته آهن، دِهبار به طول 25 کیلومتر. محور طرقبه، نُغندر، کَنگ به طول 25کیلومتر. محور شــاندیز، ابرده، زشــک به طول 30 کیلومتر. محور حصار گلســتان، مایانات و ازغد به طول 25کیلومتر. محور خَلَج سربرج، تَجَ ر، مَج به طول 25کیلومتر. محور خلج، شِلگِرد، اَردَمه، اسلام رود و مُغان 30 کیلومتر. محور خلج، ده غیبی و عارفی. اگر خودروی شــخصی ندارید، می توانید از پایانه وکیل آباد در انتهای بلوار وکیل آباد، ســوار اتوبوس هایی بشوید که مسیرشــان روستاهای محورهای طرقبه و شــاندیز است. اتوبوس روستاهای محور خلج هم ایستگاه شان در پایانه مسافربری مشهد است.

چگونه در نوروز مسیر مشهد تا کلات نادری را طی كنیم؟

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره  اجاره آپارتمان مبله  باز می گذارد

 زمستان که روی تقویم به پایان برسد، هنوز می توان نشانه هایش را در منطقه کوهستانی «کلات» دید. در نخستین روزهای فروردین قله های کوتاه و بلند، هنوز برف گیراند و گاه گاه مهی کمرنگ روی جاده منتهی به شهر تاریخی کلات و دشت های اطراف می نشیند. پس از آن اما کم‌کم سبزه ها جوانه می زنند و کوه های سر به فلک کشیده دور تا دور کلات هم رنگ بهار به خود می گیرند. کلات در منطقه کوهستانی قرار گرفته و بعضی آن را دژی طبیعی می دانند که به همین دلیل، برای فاتحانی مثل نادرشاه افشار جذاب بوده. نادر که مشهد را به پایتختی برگزیده بود، دستور ساخت عمارتی را در این شهر داد تا ظاهرا محلی برای نگهداری غنایم و گنجینه هایش باشد. اگرچه این کاخ در زمان خود نادر هم کامل نشد، اما عمارتی زیبا در شمال شرقی ایران به یادگار ماند. از آن روزگار بیشتر از 250 سال می گذرد، اما شهر هم چنان، به نام او «کلات نادر» خوانده می شود. کلاتِ امروز 14کیلومتر تا مرز کشور ترکمنستان فاصله دارد و برای آن ها که تعطیلات نوروز راهی مشهد شده اند، فقط حدود سه ساعت رانندگی تا طبیعتی بهاری و تاریخ رازآلود نیاز است.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

 

پیام در واتساپ
تماس با ما