از گنج تا رنگ، راهنمای سفر در مسیر همدان تا ایلام_1

رها کیانی 20:42 - 1397/11/26

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

 با فرا رسیدن ایام نوروز و تعطیلات نوروزی حس همراهی با این بهار نورسیده، ایرانیان را وسوسه می‌کند که دل به دشت و کوه بزنند. در میان طبیعت گشــت و گذار کنند که لباس نو به تن می‌کند. حالا اگر این گشــت و گذار در طبیعت همراه با تماشای آثار تاریخی ناب و شناخته شده باشد که سفر بسیار هم لذت بخش تر است. در این بخش مسیری را به شما پیشنهاد می‌کنیم که از همدان شروع می شــود و با تماشای بخشی از دیدنی های تاریخی این استان راهی کرمانشاه می شوید.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره  اجاره آپارتمان مبله  باز می گذارد

بعد از بیستون و کنگاور و دیدنی های شهر کرمانشاه راهی استان ایلام می شوید. اگرچه این سفر از منطقه ای سردسیر شروع می شود، اما در منطقه ای گرمسیر به انتها می رسد. می توانید از ایلام به شــهرتان برگردید یا برای تماشــای دیدنی های جنوب غربی ایران از جمله جذابیت های شوش و چغازنبیل به خوزستان برسید. برای چنین سفری دست کم پنج شش روز را باید کنار بگذارید و از قبــل خودتان را برای لمس دو اقلیم متفاوت آماده کنید.

در كنار زاگرس

 دیدن مناظر طبیعی اطراف ایلام، هوش از سرتان می برد. این استان در كنار رشته كوه زاگرس و جنگل های آن قرارگرفته است. پیاده روی در مناطق طبیعی این استان و دیدن مناظری كه نمونه آن را در این تصویر می بینید، از مهم ترین جذابیت های این سفر است.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره آپارتمان مبله است

چطور برسیم

تا همدان

اگر از جنوب و یا غرب کشور عازم هســتید، می توانید از جاده های اهواز ـ خرم آباد ـ ملایر، شیراز ـ اصفهان ـ اراک یا کرمانشــاه ـ کنگاور و ســنندج ـ قروه به همدان برسید و اگر از شمال و یا شرق کشور عازم هســتید، می توانید از جاده تهران ـ ســاوه ـ همدان خود را به مقصد برسانید.

نـکـتـه

مطلع سفر کنید

 توصیه ما این است که پیش از ورود به هر شهر، از کیوسک های اطلاع رسانی مسافران نوروزی نشانی مناطق دیدنی، نقشه شهر، محل قرارگیری مناطق و پارک های قابل اسکان و مدارسی را بگیرید که برای مسافران تجهیز شده اند.

 از دست ندهید

هیجان در غار

 در این سفر امكان ماجراجویی هم دارید. در فاصله میان شهرهای ایلام و مهران، تنگه ای قرار دارد كه هیجان در غار بلندای صخره هایش آن را به غار معروف كرده. اگر دوســت دارید در گرمای ایلام یک محدوده خنک و پرآب را تجربه کنید، غار «زینه گان» را از دست ندهید. این غار درواقع تنگه ای است طولانی که به خاطر دیواره های بلند و هوای خنکش به غار معروف شده. صخره های خزه بسته، دهلیز و آبچکان از دیدنی هایش است. این زیبایی ها و هوای خوشاینداش باعث شده، اهالی این منطقه از ایلام آن را بیشتر به نام «غار بهشت» بشناسند. برای رســیدن به این غار از ایلام، وارد جاده مهران شوید و بعد از حدود 45 كیلومتر، شهر صالح آباد و امامزاده صالح(ع) را در سمت راست جاده خواهید دید. بلافاصله بعد از امامزاده، یك راه فرعی خاكی با تابلوی «غار زینه گان» در سمت راست جاده خواهید دید. پیاده روی در این غار حدود یک ساعت و نیم وقت می گیرد و از همان مسیر رفته باید برگردید.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه، اجاره آپارتمان مبله به راحتی برای شما میسر خواهد بود

چه بخریم؟

سفال و روغن‌کرمانشاهی

خرید در بازار همدان را حتما در برنامه خود قرار دهید. می توانید جدای از صنایع دستی، خوردنی های محلی را هم در این بازار تهیه كنید

 در همدان و مخصوصا در حوالی منطقه لاچین، انواع سفال های زیبا و رنگارنگ این شهر را از دست ندهید. سوغات معروف کرمانشاه هم که نان برنجی و کاک است را از فروشــگاه های محدوده بازار تاریخی شهر تهیه کنید. ضمن آنکه در طول مسیر و بیشتر در محدوده استان کرمانشاه می توانید به چادرهایی که در کنار جاده برپا شده اند، مراجعه کنید و از این نمایشگاه های موقت صنایع دستی گیوه، قالی، منبت، صنایع چوب، سفال و چرم یا عســل، باسلق، شیره انگور و کشمش، نقل چای وگردو، انواع آلو، آلبالو، لواشــک، گز آردی، حلوا گردویی، تخمه آفتابگردان و روغن حیوانی بخرید.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما