از گنج تا رنگ، راهنمای سفر در مسیر همدان تا ایلام_2

رها کیانی 20:29 - 1397/11/27

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

در كنار زاگرس

 دیدن مناظر طبیعی اطراف ایلام، هوش از سرتان می برد. این استان در كنار رشته كوه زاگرس و جنگل های آن قرارگرفته است. پیاده روی در مناطق طبیعی این استان و دیدن مناظری كه نمونه آن را در این تصویر می بینید، از مهم ترین جذابیت های این سفر است.

کجا بگردیم؟

 راه صد مقصد

در این سفر گشت و گذارتان را از دیدنی های شهر همدان شروع می كنید و بعد از تماشای آثار تاریخی شهر كرمانشاه به ایلام و آثار تاریخی اش می رسید.

روز اول: همدانگردی در همدانگردی حتما باید برنامه ریزی کنید؛ چون همدان جاذبه های تاریخی و تفرجگاه های فراوان دارد.

داخل شهر: در شهر همدان آرامگاه های ابن ســینا و باباطاهر، موزه مردم شناسی حمام قلعه، بقعه استر و مردخای، تپه و موزه هگمتانه، گنبد علویان و بازار تاریخی شهر مهم ترین دیدنی های آن هستند.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره مبله تهران است

بیرون شهر: گنجنامه یکی از جاذبه های بیرون شهر همدان است که هم تاریخ دارد و هم طبیعت. آب دائمی این آبشار از ارتفاعی حدود 12 متری سرازیر می شود. دو کتیبه باستانی میخی در مسیر سمت چپ آبشار قرار دارند که یکی به دستور، داریوش و دیگری به دستور خشایارشاه در این محل حک و نصب شده اند. از میدان قائم و بلوار «کولاب» می توانید وارد جاده گنجنامه شوید و تقریبا نیم ساعته به مقصد می رسید. در گنجنامه حتما در تله کابین گنجنامه هم سواری کنید. هرچند ممکن است که در تعطیلات نوروز در صف معطل شوید، اما اگر همدان می روید، حتما سری هم به معروف ترین غار آبی ایران؛ علیصدر بزنید. از همدان تا غار علیصدر 68 کیلومتر راه دارید. بهترین مسیر جاده اختصاصی غار علیصدر است. هرجای همدان که هستید، از مسیر بریدگی بلوار آیت الله نجفی به سمت روستای گل تپه راه بیفتید. بعد از شهرهای لالجین و بهار تابلوهای دسترسی غار را خواهید دید.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره مبله تهران باز می گذارد

روز دوم: گردش در اسدآباد تا صحنه

 فاصله همدان تا کنگاور 120 کیلومتر است که باید از گردنه ای به نام اسدآباد رد شوید.

اسدآباد: در مسیر 47 کیلومتری همدان به اسدآباد، می توانید سری به روستای «رسول آباد» بزنید که در بهار پر از گل های زیبای شقایق می شود. اســدآباد منطقه ای تاریخی است كه قدمت آن به پیش از اسلام می رسد. بنای یاد بود سیدجمال الدین اسدآبادی، تالاب و امامزاده پیرسلمان(ع)، منطقه شكار ممنوع دشت اسدآباد، پل شكسته خسروآباد، باغ های دربند و آب انبار شاه عباسی از جمله مكان های دیدنی و تاریخی شهرستان اسدآباد هستند.

کنگاور: بعد از حدود 37 کیلومتر رانندگی از اسدآباد به کنگاور می رسید. معروف ترین اثر تاریخی کنگاور معبد آناهیتاست، در مرکز شهر. گفته می شود این بنا معبدی است که برای ایزد بانوی آب، آناهیتا ساخته شده بوده. اما غیر از ستون ها، از این مجموعه کم نظیر گورهایی متعلق به دوره پارتیان در پای دیوار شرقی باقی مانده. به کنگاور که رسیدید حتما به دیدن معبد آناهیتا، بنای تاریخی که امروزه در شهر کنگاور واقع شده بروید. علاوه بر این ها موزه مردم شناسی کنگاور هم در کنار معبد آناهیتا می تواند شما را بیشتر با فرهنگ دیروز و مردم این منطقه آشنا کند.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه،  اجاره مبله تهران به راحتی برای شما میسر خواهد بود

صحنه: از کنگاور به صحنه 40 کیلومتر راه دارید. در بین راه کنگاور به صحنه می توانید به آثار تاریخی دو طرف جاده مثل: «گودین تپه» کنگاور، مسجد جامع کنگاور و سراب دیدنی »فش» سری بزنید. دربند صحنه که در قسمت شمالی شهر صحنه قرار دارد، یکی از مناطق خوش آب و هوا و ییلاقی این شهر است.

ادامه دارد...

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره مبله تهران  هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما