از گنج تا رنگ، راهنمای سفر در مسیر همدان تا ایلام_4

رها کیانی 16:51 - 1397/11/29

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

روز پنجم: ایلام گردی

 از اسلام آباد غرب برای رسیدن به ایلام باید تقریبا 120 کیلومتر طی کنید.

تاریخ گردی: اگر از سمت شمال و تنگه ارغوان وارد شهر ایلام شده اید، همان ابتدا تماشای سنگ نوشته «قوچعلی» را از دست ندهید. این سنگ نوشــته که در میدانی به نام قوچعلی قراردارد، به دستور والی ایلام درباره شرح حکومتداری اش حكاكی شده است. زیباترین عمارت شهر ایلام، «قلعه والی» در ضلع شمالی خیابان پاســداران است که در دوره محمدعلی شاه قاجار ساخته شده. این بنا زمانی سکونتگاه «غلام رضا خان والی» حاکم ایلام بوده و به همین خاطر معماری عمارت و آینه کاری و گچبری هایش واقعا دیدنی است. قلعه والی امروز موزه مردم شناسی ایلام است و برای ورود و تماشایش باید ورودیه بپردازید. کاخ فلاحتی شهر ایلام هم دیدنی است. این کاخ به دستور والی شهر در میان یکی از باغ های ایلام ساخته و سکونتگاه ییلاقی این والی بوده است. این کاخ در محدوده اداره جهاد کشاورزی ایلام قرار گرفته و به اسم کاخ کشاورزی هم معروف است. برای تماشای این کاخ و موزه کشاورزی که در آن قرار دارد، باید تا خیابان آیت الله حیدری بروید و ورودیه بپردازید.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره  اجاره آپارتمان مبله  باز می گذارد

طبیعت گردی: مهم ترین گردشگاه ایلامی ها تفرجگاه «چغاسبز» یا تپه سبز در جنوب شرقی شهر ایلام است. در اینجا امکاناتی مثل پارکینگ، آلاچیق بتونی و اغذیه فروشی هم وجود دارد. اگر شب راهی این تفرجگاه شوید از آن بالا می توانید نمای شب ایلام را تماشا کنید. پارک جنگلی «شِشــدار» در پنج کیلومتری ایلام یکی از تفرجگاه های ایلامی هاست. این پارک در کنار کوه قلاقیران در مسیر جاده ایلام ـ کرمانشاه قرار دارد، کوهی که نماد شهر ایلام محسوب می شود. این منطقه تفریحی به یک تفریحگاه دیگر به نام «منجَل» بسیار نزدیک است و به همین خاطر در روزهای بهار بسیار طرفدار دارد. چشمه های متعدد و باغ هایی معروف به سلطان در فاصله میان این دو تفریحگاه قرار دارند.

دریاچه سد ایلام: یکی از زیباترین دریاچه های اطراف ایلام دریاچه سد «چم گردلان» است که تقریبا 15 کیلومتری تا شهر فاصله دارد. برای رسیدن به این سد، باید وارد جاده دره شهر شوید و مسیر تابلوهای گردشگری را دنبال کنید.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره آپارتمان مبله است

بیشتر بدانید

کتیبه بیستون

 کتیبه بیستون، هشــتمین اثر ایرانی است که به ثبت جهانی رسید. گفته می شود این کتیبه که پیروزی داریوش بر گئومــات مغ و به بند کشیدن یاغیان را به تصویر کشیده، بزرگ ترین سنگ نبشــته قاره آسیاســت. در این کتیبه داریوش به معرفی خود، دودمان هخامنشیان، شیوه حکومت و نام سرزمین هایی که ایران بر آن ها فرمانروایی دارد، می پردازد.

پا به پای کوه و دشت

چگونه درتاریخ و طبیعت مسیر کرمانشاه تا سردشت گشت و گذار كنیم؟

700  كیلومتر مسیر كوهســتانی، برنامه ای است كه در سفر از كرمانشاه تا سردشت برای تان در نظر گرفته ایم. تعطیلات نوروزی یکی از بهترین فرصت ها برای کســانی است که می خواهند چند روزی را به کوه و جنگل بزنند و در كنار طبیعت از شــهر و شهرنشــینی دوری كنند. جایی که ما به عنوان منطقه ای خوش آب و هوا برای تعطیلات نوروزی شما در نظر گرفته ایم، سفری است بر فراز کوهســتان و در دل جنگل های سرسبز و خوش آب و هوای رشته کوه های زاگرس. سفری به‌یاد ماندنی و خاطره انگیز از دل کوهستان های پرفراز و نشیب و جاده های کرمانشاه تا خانه های پلکانی پاوه و سرسبزی منطقه اورامانات و دریاچه پرآب و خروشان «زریوار» و آبشارهای زیبای «شلماش» در آذربایجان غربی. البته این سفر فقط به دیدن طبیعت خلاصه نمی شود و در بین راه زیباترین بناهای تاریخی ایران را خواهید دید؛ جایی مثل تاق بستان كرمانشــاه كه نگاره های ساسانی بر كوه آن نقش بسته است. در این ســفر خریدن سوغاتی و خوردنی های محلی را هم نباید از دست بدهید.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه، اجاره آپارتمان مبله به راحتی برای شما میسر خواهد بود

نـکـتـه

 سالم سفر کنید

 برای گردش در نقاط طبیعی این مسیر، مخصوصا به دلیل احتمال بارش برف و باران، حتما کفش مناسب بپوشید. علاوه براین به دلیل آلودگی های احتمالی آب رودخانه ها و آبشارهای معرفی شده در طول مسیر، بهتر است از آب آنها ننوشید.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما