کویر در بهار، راهنمای یك تجربه كویری با سفر از دامغان به یزد_1

رها کیانی 21:01 - 1397/12/01

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

به آن ها که دل به کویر می سپارند، طبیعت شــگفتی های ســحرآمیزی هدیه می‌کند. با تپه های کم ارتفاع، با شن های روان و رمل های نرم، با موسیقی ملایم باد و آسمان پرستاره، از مسافرانش استقبال می‌کند. کویرها، بخش بزرگی از خاک ایران را فرا گرفته اند و تقریبا بخش اعظم مناطق مرکزی تا جنوب و شرق را احاطه کرده اند. در این متن، شما برای سفر به شهر تاریخی یزد، از مســیر کویر راهنمایی می شوید. این مسیر پیشنهادی از دامغان در استان سمنان آغاز می شود و از میان بزرگترین کویر ایران، یعنی دشت کویر عبور می‌کند و 670 کیلومتر بعد، به یزد می رسد. در کویر پهناور مرکز ایران که از دامنه های جنوبی البرز شروع می شود، جاذبه های طبیعی و تاریخی متعددی وجود دارد که در مسیر پیشنهادی، با بخشی از آنها مواجه خواهید شد. با یک خودرو قبراق و با آگاهی کافی، سفر به سرزمین سحرآمیز را شروع و خودتان را بر سر خوان بیکران کویر، مهمان کنید. مخصوصا که تعطیلات نوروز، آخرین فرصت برای یک گشت و گذار طولانی کویری است.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره مبله تهران است

چطور برسیم

نقطه صفر

برای ورود به پهنه کویر از سمت شمال می توانید از دامغان شروع کنید.

معلمان تا جندق: برای رسیدن به معلمان، باید دامغان را به سمت جنوب بروید. از دامغان تا معلمان حدود 120 کیلومتر راه دارید. بعد از معلمان، وارد بخش اصلی کویر می شوید. در این مسیر تقریبا هیچ آبادی وجود ندارد و بعد از 140 کیلومتر سفر در کویر محض و لم یزرع، به جندق خواهید رسید.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه،  اجاره مبله تهران به راحتی برای شما میسر خواهد بود

از جندق تا یزد: از شهر جندق، به دوصورت می توانید به یزد برسید:

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره مبله تهران باز می گذارد

مسیر اول که مستقیم به سمت جنوب است، از چوپانان و مهدی آباد می گذرد و پس از اردکان و میبد به یزد می رســد. ابتدا 40 كیلومتر بعد از جندق سه راهی پلیس راه را باید به سمت راست بروید و سپس در چوپانان خروجی اردكان را به سمت چپ بپیچید. این مسیر حدود 285کیلومتر است و در مسیر می توانید به بازدید از شهرهای کویری اردکان و میبد هم بروید.

مسیر دوم، 40 کیلومتر پس از جندق به سمت شرق جدا می شود و پس از 70 کیلومتر به خور می رود. از خور مسیر به سمت جنوب ادامه پیدا می کند و پس از عبور از بیاضه، رباط پشت بادام، ساغند و خرانق و طی مسیر 300 کیلومتری به یزد می رسد. در این مسیر هم به مناطق کویری بسیار زیبای مرکزی دسترسی خواهید داشت.

ادامه دارد...

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره مبله تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما