کویر در بهار، راهنمای یك تجربه كویری با سفر از دامغان به یزد_2

رها کیانی 11:25 - 1397/12/02

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

بر سر خوان کویر

راه 680کیلومتری دامغان تا یزد، مسیری زیبا و پر از جاذبه های طبیعی و تاریخی است که اگر بخواهید همه آنها را ببینید باید چهار تا پنج روز وقت بگذارید

آغاز سفرتان که دامغان باشد، با این جاذبه ها روبرو خواهید شد:

دامغان و معلمان: در دامغان، می توانید از چندین مسجد، کاروانسرا و دیگر آثار تاریخی این شــهر دیدن کنید. در 40 کیلومتری جاده دامغان به معلمان و در شرق جاده، هم جوار مسیح آباد که روســتایی با بافت تاریخی زیباست، نمکزار حاج علی قلی قرار دارد که از مناظر کویری مســیر است. 10 کیلومتر مانده به معلمان، روستای رشم با چشمه باصفا و امامزاده اش می تواند محل بازدیدتان باشد.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره سوئیت مبله ارزان است

معلمان تا جندق: جاده معلمان به جندق، بخــش اصلی برنامه عبور از کویر لم یزرع مرکزی ایران اســت. پس از معلمان می توانید منطقه تپه ماهوری معروف دشــت کویر را ببینید. در سمت راســت جاده هم کویر افســانه ای ریگ جن قرار دارد. در شــهر تاریخی جندق می توانید از قلعه معروف و خانه شاعر معاصر، یغمای جندقی هم دیدن کنید.

مصر و فرحزاد: این دو روستای منحصر به فرد در فاصله سه کیلومتری از یکدیگر قراردارند و با تپه های شن روان و البته نخلستان و باغ و چند گند مزار احاطه شده اند. «چال سلکنون»، «تخت عروس» و «تخت عباسی» و همین طور نیزار روستای مصر از جذابیت های این منطقه است. برای بازدید از این دو روستا باید از دوراهی پلیس راه به سمت شرق تا خور بیایید و از آنجا به سمت شمال حدود 45 کیلومتر از مسیر سفر منحرف شوید. انحرافی که ارزشش را دارد. خور نیز شهری تاریخی با مساجد قدیمی و نخلستان های زیباست.

اجاره سوئیت مبله ارزان راهی مناسب و ارزان برای اقامت در پایتخت

خور تا یزد: در خروجی خور، به بیاضه می رسید. بیاضه قلعه ای قدیمی و مسجدی صفوی دارد. شــهر بعدی، رباط پشت بادام است که مسجدی قدیمی، امامزاده ابراهیم(ع) و قنات شور و شیرین هم از دیدنی های آنجاست. شهر بعدی خرانق است که پیش از آن به کویر زیبای ریگ زرین می رسید. البته برای دیدن همه زیبایی های این کویر باید از ساغند به سمت روستای مغستان منحرف شوید. در روســتای تاریخی خرانق هم می توانید از قلعه زیبای ساسانی، منارجنبان، مسجد جامع، کاروانسرا، حمام، آسیاب و قدمگاه امام رضا(ع) هم دیدن کنید.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره سوئیت مبله ارزان باز می گذارد

روی رمل خور

 در حوالی خور و بیابانک می توانید دریاچه نمک و کویر و رمل هایش را ببینید. در نوروز، هنوز آب و هوا برای کویرگردی مناسب است و گرمای شدید آغاز نشده. پیاده روی و گشت و گذار روی رمل، از مهم ترین جذابیت های این مسیراست.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما