بهار جاودان، گشت و گذار در تاریخ ایران زمین با سفر از یزد تا شیراز_2

رها کیانی 17:00 - 1397/12/09

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

آتشکده: یکی از بهترین نقاط برای دیدن یادگارهای به جامانده در آتشکده زرتشتیان است در نزدیکی میدان «مارکار». مخصوصا آتش این آتشکده که گفته می شود از دوره ساسانی تا امروز هنوز شعله ور است. این آتشکده هر روز به جز روزهایی كه برای انجام مراسم مذهبی تعطیل است، برای بازدید عموم باز است. بهتر است در این محل تا حد ممکن از پوشیدن لباس های تیره خودداری کنید و به چیزی دست نزنید. ساعت بزرگ ماركار یا میدان ساعت یزد هم در نزدیكی همین آتشكده قرار دارد.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره  اجاره آپارتمان مبله  باز می گذارد

باغ دولت آباد: گردش شما در باغ دولت آباد یزد که اتفاقا در فهرست میراث جهانی یونسکو هم به ثبت رسیده، متفاوت خواهد بود. چون در کنار یک مجموعه تاریخی و یک بادگیر 33 متری، یک باغ ایرانی سرسبز هم خواهید دید. این باغ در انتهای خیابان ایرانشــهر قرار دارد. بعد از بازدید می توانید روی نیمکت و تخت های چوبی کافه باغ استراحتی کنید و چای یا بستنی و فالوده بخورید.

تفت: بعد از 17 کیلومتر رانندگی از یزد به شهر تفت می رسید. تفت هم شهری است. دیدنی که بافت زنده تاریخی دارد. علاوه براین، این شهر یک اثر تماشایی مربوط به دوره زندیه دارد. برای دیدن عمارت و باغ «نمیر صدری» باید به خیابان امام خمینی(ره)، محله «باغ گلابدان» سر بزنید. از تفت که وارد مسیر شیراز شوید، بعد از حدود 10 کیلومتر به روستای «اسلامیه» می رسید. در این روستا یک کوه سنگی تقریبا بلند می بینید که شبیه عقابی بلند به نظر می رسد. تماشا و عکاسی از «عقابکوه» را از دست ندهید.

توران پشت: اگر می خواهید یکی از روستاهای تاریخی منطقه را ببینید،باید چند کیلومتری از جاده اصلی دور شوید. پیش از رسیدن به «ده شیر» و در حوالی روستای «حسن آباد» در نزدیک جاده، در سمت چپ وارد خروجی روستای «توران پشت» شوید. این روستای تاریخی را به نام «توران دخت» هم می شناسند. غیر از بافت قدیمی و قلعه تاریخی، آب انبار سنگی و چندین مقبره تاریخی را در این روستا می توانید تماشا کنید.

سرو ابرکوه: قطعا یکی از جاذبه های این مسیر، تماشای سرو کهن شهر ابرکوه است. گفته می شود این درخت حدود چهار هزار سال سن دارد. درختی که حدود 25 متر طول دارد و قطر تنهاش هم حدود سه متر است. این درخت در فهرست آثار ملی طبیعی کشور هم به ثبت رسیده و می توانید آن را در خیابان سرو در جنوب خیابان نظامیه ببینید. در ابرکوه تماشای گنبد زیبای «عالی» را از دست ندهید که ساختش مربوط به دوره سلجوقی اســت . برای دیدن آن باید وقتی از تفت به ابركوه رسیدید.

شهر تاریخی یزد تقریبا در مرکز ایران قرار گرفته و قلب کویری ایران محسوب می شود، شیراز هم که کمی به جنوب غربی ایران متمایل است، شهری است بسیار زیبا و یکی از شلوغ ترین شهرهای ایران در تعطیلات نوروز است.

 اقلید: اگرچه بعد از ابرکوه، مقصد بعدی «صفاشــهر» است، اما می توانید تقریبا در «سورمق» جاده را به جای آنکه به سمت جنوب بپیچید، 23 کیلومتر تا اقلید برانید. در شهر اقلید آثاری مثل کتیبه پهلوی را ببینید، اما یک روزی را در این منطقه بگذرانید و دیدنی های طبیعی ببینید. وارد جاده اقلید به «سِدِه» شوید و بعد از حدود 50كیلومتر به «آسپاس» می رسید كه منطقه تفریحی «بهرام گور» در آنجا واقع شده و می توانید چشمه بهرام گور را ببینید. مسیر را به سمت ســده ادامه دهید و سده را هم رد كنید. 10كیلومتر بعد از سده، خروجی «كامفیروز» را در سمت چپ خود خواهید دید. در این جاده، ابتدا پس از 13كیلومتر به «تنگ بُراق» می رسید كه آبشارهایش معروف است. حدود 30كیلومتر بعد از تنگ براق، به یك سه راهی می رسید كه جاده مستقیم به سمت دریاچه سد «درودزن» و جاده سمت راست به كامفیروز می رود. مسیر مستقیم را كه ادامه دهید بعد از 25كیلومتر به دریاچه زیبای درودزن می رسید كه امكانات بهداشتی و محل كمپینگ دارد. اگر هم به سه راهی كامفیروز برگردید و آن مسیر را انتخاب كنید، بعد از 10كیلومتر به روستای «مِهجِن آباد» (یا مِهِنجان) می رسید. بعد از این روستا و قبل از شهر كامفیروز، یك جاده فرعی خاكی در سمت راست تان است كه تابلوی «بهشت  گمشده» دارد. در انتهای این جاده خاكی، به تنگ «بُستانَك» یا همان بهشت گمشده می رسید كه آبشارهای متعدد و چشمه ها و انبوه درختان بلند دارد. این منطقه نیز دارای امكانات كمپینگ هم هست.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره آپارتمان مبله است

شیراز: شهر شیراز آن قدر، عمارت و خانه و اثر تاریخی دارد که برای دیدن تمام شان باید یک هفته ای وقت بگذارید.

دروازه قرآن: دروازه معروف شیراز، دروازه قرآن در شمال شهر قرار دارد. دروازه ای که بالای اش قرآنی بزرگ معروف به قرآن «هفده من» قرار دارد. آرامگاه خواجوی کرمانی هم در همسایگی همین دروازه و آبنماهایش است. بهتر است شب ها به تماشای دروازه بروید؛ چون هم با نورپردازی زیباتر می شود و هم آبشارهای مصنوعی اش به کار می افتند.

ارگ کریمخان: ارگ کریمخانی، مهم ترین و بزرگ ترین بنای دوران زندیه است که به دستور کریمخان زند ساخته شد. این ارگ، مرکز حکومتی خاندان زند و محل سکونت آن ها بود. مجموعه ای تماشایی خواهید دید که اتاق هایش با نقش های اسلیمی، ترنج و گل و مرغ تزئین شده. این ارگ در مرکز شیراز و نزدیک به چهارراه زند قرار دارد.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه، اجاره آپارتمان مبله به راحتی برای شما میسر خواهد بود

مسجد نصیرالملک: بدون شک یکی از زیباترین مساجد ایران، مسجد نصیرالملک است. مسجدی مربوط به دوره قاجار که با کاشــی کاری های چشم نواز و ارسی های رنگینش، هوش از سرتان می پراند. برای دیدن این مسجد باید به خیابان لطف علی خان بروید. در این خیابان می توانید خانه زینت الملک را هم ببینید.

ادامه دارد...

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما