بهار جاودان، گشت و گذار در تاریخ ایران زمین با سفر از یزد تا شیراز_3

رها کیانی 18:03 - 1397/12/10

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

نارنجستان قوام: یکی از زیباترین عمارت های قاجاری شــیراز است که به خاطر درختان نارنج فراوانش به نارنجســتان معروف شد. این باغ محل سکونت خاندان قوام الملک، سیاســتمدار مشــهور دوره قاجار و پهلوی است. زیباترین بخش نارنجستان ساختمانی است که آینه کاری، نقاشی، کاشی کاری، گچ بری و منبت کاری های زیبا دارد. نارنجستان قوام در خیابان لطف علی خان زند و در نزدیکی خانه زینت الملک قرار دارد.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره مبله تهران است

عفیف آباد: باغ عفیف آباد یا گلشن با 13 هکتار درخت و گل واقعا تماشایی است و ساختمان قاجاری اش در زیبایی کم از باغ ندارد. زیرزمین آنجا موزه سلاح های نظامی است. باغ عفیف آباد را در خیابانی به همین نام می توانید پیدا کنید.

باغ ارم: از میان تمام باغ های شیراز، فقط «ارم» به فهرست میراث جهانی یونسکو راه یافت. ارم را با تمام سروهای ناز، گل و گیاهان انبوه و عمارت های معمورش می توانید در خیابان ارم ببینید. در این باغ از تماشای سرو 35 متری اینجا که بلندترین سرو شیراز است، غافل نشوید.

 بیشتر بگردید

 زیارت در شهر همیشه بهار

شهر شیراز آرامگاه های زیادی دارد که معروف ترین آن ها بارگاه شاهچراغ، حافظیه و سعدیه هستند.

شاهچراغ: شاهچراغ شناخته شــده ترین زیارتگاه شهر شیراز است. مجموعه ای که بنای اولیه اش به دوره دیلمی برمی گردد و امروزه بسیار باشکوه است. برای زیارت بارگاه برادر امام هشتم(ع)، احمد بن موسی(ع)معروف به شاهچراغ باید به خیابان احمدیه شیراز بروید.

حافظیه: احتماال پرطرفدارترین نقطه تاریخی شیراز، باغ و آرامگاه خواجه حافظ شیرازی است. سنگ بنای باشکوه آرامگاه در دوران کریمخان گذاشته شد و در سال 1315 مقبره فعلی برای حافظ با الهام از معماری دوره زندیه ساخته شد. برای رسیدن به این آرامگاه باید به میدان آزادی (فلکه گاز) برسید.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه،  اجاره مبله تهران به راحتی برای شما میسر خواهد بود

سعدیه: سعدیه هم از نقاط بســیار محبوب شیراز اســت. محوطه سبز آرامگاه لذت گشت و گذار را بیشتر می کند. آرامگاه ســعدی از زمان کریمخان تا امروز بارها بازسازی شده. یکی از رسوم زیارت مقبره سعدی انداختن سکه در حوض ماهی است که می گویند آرزو را برآورده می کند. حواستان باشد كه اشتباهی سكه را در حوض بیرون آرامگاه نیندازید. آسان ترین مسیر برای رســیدن به آرامگاه سعدی، رفتن به میدان بوستان(کلبه) است.

چه بخریم؟

خرید از بازارهای تماشایی

شیرینی، پارچه های دستبافت، انواع میناکاری و نقره کاری و منبت کاری از معروف ترین سوغاتی های شهرهای یزد و شیرازند.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره مبله تهران باز می گذارد

 بازار یزد: بازارچه های خان، شاهزاده فاضل، زرگری و مسگرها، بازارهای معروف و البته دیدنی یزد هستند که علاوه بر تاریخ گردی، انواع سوغات های شهر یزد را هم در آنها می توانید پیدا کنید. این بازارها همگی در بافت مرکزی و تاریخی شهر و در نزدیکی میدان امیرچخماق قرار دارند. «ترمه» و مخصوصا ترمه رضایی معروف ترین سوغاتی غیرخوراکی یزد است. دارایی، روفرشی، پشتی و حنا هم سوغات های دیگر یزد هستند. باقلوا، قطاب، لوز بیدمشک، حاجی بادام و لوز پسته ها معروف ترین سوغات های خوراکی یزد هستند که می توانید آن ها را از تمام قنادی ها و نیز مغازه های اطراف میدان امیرچخماق تهیه کنید. باقلوا و قطاب معروف حاج خلیفه رهبر را هم می توانید در چهارراه شهدا در ضلع راست میدان امیرچخماق تهیه کنید. کوفته و قیمه یزدی، دیزی یزدی و شولی از معروف ترین غذاهای یزد هستند و می توانید در سفره خانه های سنتی فراوان یزد كه بیشتر در محدوده بازار هستند، آنها را امتحان کنید.

بازار وکیل: بازار تاریخی و تماشایی وکیل در کنار مسجد و حمام وکیل به دستور کریمخان زند در شرق میدان شهرداری شیراز ساخته شد. از راسته «ترکش دوزها»ی این بازار می توانید انواع فرش های نفیس، گبه و گلیم بخرید. برای خرید خاتم کاری ها، میناکاری ها و قلم زنی های زیبای شیراز به سرای مشیر بروید. کلوچه و مسقطی شیراز هم بسیار خوشمزه هستند. مسقطی معروف لاری را هم می توانید در مغازه های شیراز پیدا کنید. در سفر به شیراز از بهار نارنج معروف این شهر غافل نشوید، به خصوص آنکه این بهار نارنج عطر و طعم چای شما را بسیار دلپذیر می کند. مربای بهار نارنج نیز سوغات خوبی برای شما خواهد بود. کلم پلو، دیزی شیرازی و دیزی سبزی هم از غذاهای سنتی شیراز است که در خانه های زیبایی که تبدیل به سفره خانه شده اند، امتحان کنید. فالوده شیرازی هم در این سفر فراموش نخواهد شد.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره مبله تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما