راهنمای گشت و گذار در طبیعت از شیراز تا اصفهان_1

رها کیانی 18:35 - 1397/12/11

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

 کم نیستند اســتان هایی که همراه با نام شان صفت تاریخی در ذهن مردم نقش می بندد. اســتان های فارس و اصفهان، از معروف ترین این استان ها هســتند و فقط كافی است نام شان برزبان بیاید تا تخت جمشید و میدان نقش جهان به ذهن برسد. اما این بار می خواهیم در سفری به این دو استان، نه تاریخ گردی، كه برنامه ای برای طبیعت گردی شــما داشته باشیم. سفری برای دیدنی های زیبای بین این دو اســتان كه از میان استان كهگیلویه و بویراحمد می گذرد. مبدا ما در این سفر شیراز است؛ شهر فرهنگ و ادب. مسیر را به قصد رسیدن به اصفهان ادامه می دهیم كه شــهر بناهای تاریخی زیباست. شاید این مسیر نزدیک ترین راه برای رسیدن به اصفهان نباشد، اما یادتان باشد در طول راه قرار است از شهرها و روستاهای کوچک و بزرگ عبور کنیم و به تماشای آبشارهای پرخروش بنشینیم و یک سفر به یاد ماندنی برای خود رقم بزنیم. فراموش نکنید که حس خوب این سفر را مدیون طبیعت هستید، پس حتما با آن مهربان باشیم؛ آتشی روشن نكنیم و زباله ای را در دل این طبیعت زیبا رها نكنیم.

چطور برسیم؟

در پیچ و خم کوهستان

خودروی شخصی: از شــیراز وارد جاده یاسوج می شــوید. از شــهر «صدرا» و «گویم» بگذرید تا به «سپیدان» یا اردكان فارس برسید. همین مسیر شما را به یاسوج می رساند و این مسافت 150کیلومتری را به خاطر شرایط جاده تقریبا دو ساعت طی خواهید کرد. از یاسوج تا اصفهان 280 کیلومتر را باید بپیمایید که در این بین از سمیرم و شهرضا می گذرید و حدود سه چهار ساعت در جاده خواهید بود.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره سوئیت مبله ارزان است

وسیله نقلیه عمومی: غیر از هواپیما می توانید به وسیله اتوبوس از پایانه کاراندیش شیراز با خرید بلیت به یاسوج یا اصفهان سفر کنید و این را بدانید اگر می خواهید سفر خود را کمی محدود کنید، می توانید در میانه راه، مثال هنگام رسیدن به سپیدان یا شهرضا پیاده شوید. از مرکز یاسوج هم می توانید با تاکسی به نقاط مختلف موردنظر بروید.

نادره دنا

از دست ندهید

در مسیرتان و از شهر سی سخت می توانید در قلب منطقه حفاظت شده دنا؛ محدوده زیبایی به نام «کُوه گُل» را ببینید که خود از چند چشمه و دریاچه تشکیل شده است بر دره های سپیدان 70 متر آب جاری در دره های غرب شهرستان سپیدان، هر بیننده ای را مبهوت می كند. آبشار مارگون با حدود 90 مترعرض، در۴۸کیلومتری شهر اردکان و در روستای مارگون استان فارس قرار دارد و از بزرگ ترین و باشکوه ترین آبشارهای ایران است.

در سی سخت باید در جاده شمالی حدود سه کیلومتر برانید و بعد از رسیدن به دوراهی «گردنه بیژن» حدود پنج کیلومتر به سمت شرق برانید. در پناه دامنه های جنوبی قله دنا به یکی از زیباترین و بکرترین مناطق زاگرس به نام «کُوه گُل» می رسید.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره سوئیت مبله ارزان باز می گذارد

چشمه سرداب: بعد از دوراهی گردنه بیژن انتهای جاده آسفالت به چشمه سرداب می رسید که هم پارکینگ و سرویس بهداشتی دارد و هم رستوران و پاسگاه محیط بانی. دور این آبگیر بزرگ را حصار کشیده اند و در نزدیکی آن خدمات رفاهی دیگری مثل آلاچیق و زمین های سیمانی برای برپا کردن چادر درست کرده اند.

آبگیر برم سبز: میتوانید چند دقیقهای کنار چشمه سرداب استراحت کنید و جایی در اطراف آن اتراق کنید. اگر علاقه ای به کوهنوردی و پیاده روی دارید، می توانید با یک ربع کوهپیمایی سبک به آبگیرهای «قلم» برسید. احتمالا اوایل بهار یکی از این آبگیرهای بزرگ به نام «بَرم ســبز» را پرآب خواهید دید که رنگی آبی فیروزه ای دارد. این آبگیرها در تپه های ســمت جنوب شرقی چشمه قرار دارند و اگر مسیر پاکوب را ادامه دهید به آنجا خواهید رسید. اگر دوســت دارید، دور از جمعیت باشید می توانید در همینجا کمپ بزنید. این منطقه می تواند شروعی برای صعود به قله های قلم در جنوب و »نِوِل» در شرق باشــد که برای صعود از کنار دریاچه به هرکدام از آنها باید یک روز وقت بگذارید.

آبشار نمک: از چشمه سرداب به سمت شرق و ابتدای دره کوه گل که حرکت کنید، در مسیر جاده خاکی به آبشار نمک خواهید رسید که حدود شش، هفت متر ارتفاع دارد و در سمت چپ شــما و در تنگه ای قرار دارد که پایین دستش به یک نمک زار می رسد. با وجود آنکه این آبشار به آبشار نمک معروف است، اما آب آن همیشه شیرین و خنک است.

اجاره سوئیت مبله ارزان راهی مناسب و ارزان برای اقامت در پایتخت

تنگه نِوِل: بعد از آنکه از آبشار نمک گذشتید، در غرب قله های نول جنوبی و شمالی، «کِل خرمن» تنگه ای زیبا و عمیق قراردارد. در انتهای این تنگه به چند آبشار و برف چاله ای جالبی می رسید که حتی در تابستان هم پربرف هستند. برای رسیدن به آنها باید حدود یک ساعت وقت بگذارید.

ادامه دارد...

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما