راهنمای گشت و گذار در طبیعت از شیراز تا اصفهان_2

رها کیانی 18:24 - 1397/12/12

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

آبشار چشمه سار

در مسیر سفر از شیراز تا اصفهان،آبشارهای معروفی آبشار چشمه سار بین راه تان قرار دارد كه دیدن آنها را نباید از دست داد زیباترین دیدنی های طبیعی این مسیر، یعنی آبشارها را از دست ندهید.

آبشار مارگون: یکی از رسوم مردم روستای مارگون، این است که عروس و داماد به همراه خانواده باید مقابل آبشار زیبای مارگون بایستند و عکس یادگاری بگیرند. این آبشار با ارتفاع حدود 70 متر و عرض تقریبی 90 متر در مرز استان فارس و کهگیلویه و بویراحمد قرارگرفته و در فصول سرد قندیل می بندد. آبشار مارگون از معدود آبشارهای شناخته شده برای گردشگران خارجی است كه وجود گیاهان آبزی مانند خزه، جلوه خاصی به آبشار بخشیده. فصل بهار بهترین فصل برای بازدید از آبشار مارگون است، چرا ا که با دشت وسیعی از گل لاله روبرو خواهید شد.برای رسیدن به این آبشار از شیراز وارد جاده سپیدان شده و پس از رسیدن به سپیدان، در انتهای این شهر وارد جاده «کُمِهر» و »کاکان» شوید. ۲۵ کیلومتر می پیمایید تا به سه راهی کمهر برسید. سه راه را که به سمت راست بپیچید و ۱۸کیلومتر برانید به 800 متری آبشار می رسید و می توانید خودرو را در پارکینگ پارک کنید. وجود سرویس بهداشتی و آلاچیق باعث شده بعضی مسافران چادرهای مسافرتی خود را آنجا بزنند و شب را هم بگذرانند. از پارکینگ، مسیر سنگ فرش شده شما را به آبشار می رساند. بعد از بازگشت از آبشار مارگون، سه راه کمهر را به سمت راست بروید تا به یاسوج برسید.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره  اجاره آپارتمان مبله  باز می گذارد

آبشار یاسوج: معروف ترین جاذبه گردشگری طبیعی اطراف یاسوج، آبشار یاسوج است که 12متر ارتفاع دارد و از تنگه ای به همین اسم فرو می ریزد. ساخت پارک جنگی در آن منطقه، باعث شده اهالی یاسوج آنجا را به عنوان اولین تفرجگاه انتخاب کنند. وجود گونه های مختلف پرندگان و گل های زیبا در کنار باغ های میوه و هوای مساعد منطقه، باعث شده مسافرانی که تنها قصد گذر از یاسوج را دارند هم به پارک جنگلی بیایند. پس خودرو را در پارکینگ پارک کرده و زمانی را صرف گشت و گذار در این محیط رویایی کنید. پارک یاسوج در شمال شرقی شهر قرار دارد و برای رسیدن به آن از خیابان ابوذر وارد خیابان آبشار شوید و بعد از سه کیلومتر به پارک می رسید و با یک پیاده روی کوتاه به آبشار می رسید.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه، اجاره آپارتمان مبله به راحتی برای شما میسر خواهد بود

آبشار آب ملخ: مردم محلی معتقدند که آب آبشارِ آب ملخ یک اکسیر طبیعی برای مبارزه با آفت هاست. این آبشار تماشایی از دو بخش تشکیل شده که بخش اول محل سرچشمه آن است و دیگری محل سقوط آبشار روی رودخانه «ماربر» است که گنبدی زیبا را پدید آورده. در جاده یاسوج به سمت سمیرم و در حدود ۴۵ کیلومتر مانده به سمیرم، به تابلوی روستاهای چهارراه و آب ملخ خواهید رسید که در سمت راست جاده اند. همین که وارد این جاده فرعی شدید، به جای مسیر مستقیم و آسفالته که به چهارراه می رود، جاده خاکی سمت راست را انتخاب کنید که بعد از هفت کیلومتر خاکی به روستای آب ملخ و امامزاده معروفش خواهد رسید. از روستا تا آبشار حدود یک ساعت پیاده روی دارید که در مسیر، صدای رودخانه شما را همراهی می کند.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره آپارتمان مبله است

آبشار سمیرم: معروف است که سمیرم در بهار به رنگ صورتی در می آید، آن هم به دلیل باغ های فراوان سیب و شکوفه های سیب این درختان. غیر از این چشم انداز تماشایی صورتی رنگ بهاری، این شهر یک آبشار تماشایی و تقریبا 40 متری دارد. این آبشار که در چهارکیلومتری شرق شهرستان سمیرم قرار گرفته، حوضچه زیبایی دارد که اطراف آن با گل و گیاهان مختلف پر شده. آب و هوای سمیرم معمولا در بهار سرد است و اگر قصد سفر به این منطقه را دارید، لباس گرم همراه داشته باشید.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما