راهنمای گشت و گذار در طبیعت از شیراز تا اصفهان_3

رها کیانی 20:27 - 1397/12/13

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

چشمه میشی: این چشمه در امتداد یک دره آبی روان قرار دارد. آب این چشمه به اندازه ای سرد است که نمی توانید بیشتر از چند ثانیه دست تان را در آب آن نگه دارید. اگر می خواهید به پای این چشمه بروید و مقاومت تان را درباره سرما بسنجید، باید راهی منطقه «سی سخت» شوید. چشمه میشی در پنج کیلومتری سی سخت قرار دارد که شما پس از عبور از یاسوج و انتخاب جاده سی سخت در شمال این شهر (میدان جهاد) به آن خواهید رسید. تابلوهای راهنما در جاده شما را تنها نخواهند گذاشت. تا چشم کار می کند، رنگ سبز در اطراف شما به چشم می خورد و طراوت طبیعت روح شما را نوازش می کند.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره مبله تهران است

تنگه دوآب و مهریان: این منطقه گلچینی از نمادهای طبیعت را در آغوش دارد. از چشمه های متعدد گرفته تا رودخانه ای پیچ و تاب خورده در میان دره. درختان این منطقه اغلب بلوط و گردو هستند و هنگام قدم زدن زیر سایه آن ها، تنها صدای وزش باد میان شاخه و برگ ها و صدای پرندگان را می شنوید. با اینکه فاصله این منطقه با یاسوج تنها پنج کیلومتر است، منطقه ای بکر و دست نخورده باقی مانده که از این دست مناطق را در این دوران کمتر می بینیم. این مکان برای اقامتی نیم روزه بسیار مناسب است.

روستای کریک: فصل بهار بهترین فصل برای گردش در روستای کریک است و با اینکه یکی از روستاهای پلکانی ایران است و جاذبه های منحصر به خودش را دارد، از شهرت چندانی برخوردار نیست. قنات روستا به عنوان یکی از مهم ترین آثار تاریخی روستا است و خانه های کاهگلی و قدیمی، تصویری را مقابل شما نمایش می دهند که امروزه کمتر می بینید. مسیر دسترسی به روستا مسیر همواری است و برای رسیدن به آن باید حدود 15 کیلومتر از جنوب غربی سی سخت دور شوید.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره مبله تهران باز می گذارد

نـکـتـه

 باعث خیر

 خرید مواد غذایی و صنایع دستی کمک بسیاری به رونق اقتصادی در شهرها و روستاهای مختلف می‌کند؛ مخصوصا آن هایی که در نقاط دورافتاده تر قرار دارند. بنابراین می توانید بخشی از محصولات موردنیازتان را در طول مسیر از فروشگاه های محلی و روستاییان تهیه کنید.

کجا بمانیم؟

یک روز کوچ نشینی

 اگر وسایل برقراری كمپ همراه دارید، توصیه ما این است كه در این مسیر، حتما یك روز را در طبیعت بمانید، البته با رعایت نكات ایمنی

اگرچه در این مسیر، بهترین انتخاب برای اقامت، البته با رعایت نکات ایمنی و مرتبط با دمای هوا، چادر است، اما یک امکان ویژه در این مسیر، اقامت در کنار عشایر است.

کمپ عشایری مُرّوک: روســتای «مُــرّوک» در جاده ســمیرم به شــهر رضا و در 30 کیلومتری جاده سمیرم کمپی عشایری دارد که توسط یک خانواده عشایری برپا شده. با پرداخت هزینه می توانید یک شــب را در زیر ســقف چادر و کاملا عشایری بگذرانید. البته این کمپ باتوجه به آغاز فصل ییلاق در هر ســال متفاوت اســت. می توانید انواع غذاهای عشایری، پخت نان، نخ ریسی و فعالیت های عشایری را در اینجا امتحان کنید. با پرداخت هزینه اضافی کمی، می توانید همراه راهنما شوید و به گردش در مناطق ییلاقی و سوارکاری و شنیدن موسیقی عشــایری بروید.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه،  اجاره مبله تهران به راحتی برای شما میسر خواهد بود

چه بخریم

دست بخشنده طبیعت

اگرچه شاید در این فصل نتوانید، محصولات تازه کشاورزی پیدا کنید، اما می توانید در کوچه باغ های پرشکوه منطقه سی سخت بگردید.

یکی از جاذبه های مهم گردشگری سی سخت باغ های سرسبز آن است. میوه هایی مثل انگور، سیب، هلو، زردآلو و گردو از مهم ترین محصولات کشاورزی سی سخت است. مسیر »تل وولی» تا «بندان» و «کلنجه» و «پَستُل» به خاطر وجود باغ های انگور در فصل های بهارو تابســتان و حتی پاییز زیبایی خیره کننده ای دارد. البته در این فصل شما بیشتر این فرصت را دارید که در میان کوچه باغ های پرشکوفه و رنگارنگ بگردید. محصولات کشاورزی منطقه را می توانید در بازار میوه شهر سی سخت پیدا کنید و البته در بازارهای شهرهای کوچک مسیر هم پیدا کنید. در این بازارها حتی می توانید محصولات و میوه هایی را پیدا کنید که مخصوص همین منطقه است و در جای دیگری امکان خریدشان را ندارید. اگر از ما می شنوید، در تعطیلات نوروزی از خرید خشکبار این منطقه غافل نشوید. انواع کشمش های رنگارنگ و همین طور برگه های زردآلو و آلو و همین طور قیسی های شیرین به علاوه گردوهای سفید و اعلا بخرید.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره مبله تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما