راهنمای سفر از تهران تا طبس_1

رها کیانی 21:06 - 1397/12/14

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

 این ســفر را باید با عشــق رفت. چون اگر چشم انداز وسیع کویر و ســکوت رؤیایی آن را دوست نداشته باشید، راندن در کیلومترها جاده بی آب و علف و گشت و گذار در سرزمین های خشــک و بی درخت، بی معنا خواهد بود. می گویند کویر آینه تمام نمای کسانی است که می خواهند به خود برسند. جایی که چشم اندازی یکدست، از خودتان را پیش چشم تان می آورد. پس حتی اگر عاشق چشم انداز کویر نیستید، تاب بیاورید تا به خودشناسی برسید. گذشــته از این ها کویر اقلیم متفاوتی است که خلاف دریا، کوهستان یا جنگل در هر فصلی نمی توان به آن سر زد. با گرم شدن هوا دیگر نمی توان فکر سفر به کویر را هم کرد. بنابراین تعطیلات نوروز جزو آخرین فرصت ها برای یک کویرگردی جانانه اســت. در این برنامه مسیری را به شما پیشنهاد می‌کنیم که از تهران آغاز می شود و به شهر طبس در خراسان جنوبی می رسد. این مسیر پر از مناطق کویری است؛ از کویر صفائیه گرمسار و حاج علی قلی دامغان گرفته تا زمان آباد سمنان، عشق آباد خراسان رضوی و کال جنی طبس.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره سوئیت مبله ارزان است

کجا بمانیم؟

شب های پرستاره

 اگر وسایل برقراری کمپ کویری همراه ندارید، می توانید شب اول را در دامغان بمانید. شب دوم را در خانه های محلی روستای قلعه بالا و شب سوم را در هتل طبس سپری کنید.

چطور برسیم؟

مسافران کویر

 خودروی شخصی: از تهران تا گرمسار حدود 87 کیلومتر راه دارید، از آنجا باید به دامغان بروید و از آنجا تا شاهرود و میامی بروید، تا اینجای مسیر با مسافران مشهد هم مسیر هستید. اما بعد از میامی باید به سمت جنوب بپیچید تا به «بیارجمند« برسید. از بیارجمند هم بعد از گذشتن از «خانخودی»، «زمان آباد»، «گرماب»، «عشق آباد» و «ده محمد» به طبس خواهید رسید.

از دست ندهید

 دیدنی های خشك

اگرچه هدف اصلی از آغاز این سفر گشت و گذار در مناطق کویری بوده، اما این منطقه آثار تاریخی فراوانی هم برای تماشا دارد

 در سفر به سمت خراسان جنوبی دیدن این مكان ها را نباید از دست داد.

معدن نمک گرمسار: 27 معــدن با درجه خلــوص 98 درصد، به علاوه سازه های نمکی غول پیکر، چیزی است که شما پیش از رسیدن به گرمسار می توانید آن را ببینید. کوه نمک گرمسار در نزدیکی جاده ایوانکی به ورامین قرار دارد. تقریبا در کیلومتر 10 این جاده، چندین راه فرعی که بیشترشــان در ســمت چپ جاده قرار دارند، شــما را به معادن نمک هدایت می کنند که معروفترین شان «کوهدشت کهن» در منطقه «سرده» است.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره سوئیت مبله ارزان باز می گذارد

روستای خرو: در 25 کیلومتری شمال شرقی طبس، می توانید روستای ییلاقی خرو را تماشا کنید. این روستا در این وقت سال، آب و هوای نسبتا معتدلی دارد و علاوه براین یک قلعه تماشایی دارد که تاریخ اش تا دوره سلجوقی عقب می رود. اهالی آن را به نام قلعه اسماعیلیه می شناسند.

آبگرم مرتضی علی: در 30 کیلومتری شمال شــرقی طبس و بالاتر از روستای خروعلیا، یک جاذبه مهم منطقه را خواهید دید. چشمه ای معروف به مرتضی علی که تقریبا به طول دوکیلومتر جریان پیدا می کند. نکته جالب این چشمه آن است که آب سرد و گرم در فاصله نزدیک از هم در جریان اند. برای آنکه به سرچشمه برسید، باید حدود یك ساعت در آب پیاده روی کنید.

اجاره سوئیت مبله ارزان راهی مناسب و ارزان برای اقامت در پایتخت

روستای نایبند: از ما می شنوید، یک روستای کوهستانی کویری را در این منطقه حتما ببینید و برگردید. روستای نایبند، به معنای واقعی یکی از زیباترین روستاهای ایران است. یک روستای پلکانی در دل کویر. قرارگیری در مرز میان کویر و کوهستان، این ویژگی را برای این روستا فراهم کرده. غیر از معماری پلکانی و قدیمی روستا، نخلستان های پربار اطراف روستا را هم باید به فهرست زیبایی های این روستا اضافه کرد. برای رسیدن به این روستا از شهر طبس، وارد جاده بیرجند شوید تا بعد از 120 کیلومتر؛ یعنی حدود 35 کیلومتر بعد از »دیهوک» به روستای «عرب آباد» برسید. پس از آن به سمت راست و جاده »راور» بپیچید تا بعد از 100 کیلومتر در نایبند باشید. اگر هم از سمت جنوب و راور آمده اید، وارد جاده دیهوک شــوید و به سمت شمال برانید. حدود 170 کیلومتر بعد از راور به «دیگ رستم» می رسید که پمپ بنزین و مغازه دارد و 10 کیلومتر بعد از آن هم به نایبند.

ادامه دارد...

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما