راهنمای سفر از تهران تا طبس_2

رها کیانی 21:02 - 1397/12/15

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

دره جنی

 این دره اعجاب انگیز بخشی از پدیده زیبا و به یادماندنی كال جن است كه در 30 کیلومتری طبس به سوی بشرویه قرار دارد. دره ای خنک و پرآب كه در دل پهنه ای داغ قرار گرفته و آثاری از وجود انسان در دوره ساسانی در خود جای داده است.

کجا بگردیم؟

از هیاهوی شهر تا سکوت ِ دره جن ها

 می توانید برای گشت و گذار در این مسیر پنج روز وقت بگذارید، چهار روز برای بازدید و یک روز هم برای بازگشت به خانه

روز اول، گرمسار: گرمسار حدود 100 کیلومتری شرق تهران و کویر «صفائیه» در جنوب شرقی این شهر قرار دارد. البته برای رسیدن به کویر، در جاده سمنان حدود 43 کیلومتر باید رانندگی کنید. دست راست، جاده خاکی را در پیش گرفته به سمت ایستگاه راه آهن «لاهورد» بروید و دوباره جاده را ادامه داده تا به روستای صفائیه برسید. از روستا که خارج شدید به ابتدای کویر می رسید. دیدن شش ضلعی های نمکی کویر یا همان «پولیگون»ها را از دست ندهید. سطح بسیار وسیعی از زمین این منطقه توسط این اشکال پوشیده شده است. بعد از گشــت و گذار در این منطقه کویری می توانید دوباره به ســمت جاده اصلی برگردید و حدود 155 کیلومتر به سمت شرق برانید تا به دامغان برسید.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره  اجاره آپارتمان مبله  باز می گذارد

روز دوم، از دامغان تا کویر حاج علی قلی و روستای قلعه بالا: کویر «حاج علی قلی» در جنوب شرقی شــهر دامغان قرار دارد. برای رســیدن به آن باید وارد جاده معلمان کــه در جنوب این شــهر قرار دارد، بشــوید. بعد از حدود 20 کیلومتر به دوراهی جاده می رسید که شما برای رســیدن به کویر حاج علی قلی باید حدود پنج کیلومتر در سمت راســت جاده برانید تا به روستای »خورزان» برسید. در این روستا سراغ جاده خاکی معدن نمک را بگیرید. حــدود 10 کیلومتر که از این معــدن عبور کردید به کویر حاج علی قلی رســیده اید. این کویر ســطوح مختلف مثل مخروط افکنه آبرفتی، سطوح رسی، حوزه خیس و شورهزار دارد و هرکدام جذابیت های خود را دارد. بعد از دیدن کویر، دوباره همان جاده را به سمت دامغان بازگردید.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره آپارتمان مبله است

قلعه بالا: برای رسیدن به شاهرود از دامغان حدود 70 کیلومتر به سمت شمال شرق برانید. به شاهرود که رسیدید، باید راه جاده اصلی را ادامه دهید تا بعد از حدود 65 کیلومتر به شهر «میامی» برسید. در شهر میامی به جای آنکه مانند مسافران شهر مشهد راه مستقیم را ادامه دهید، باید وارد جاده جنوبی شوید تا بعد از حدود 40 کیلومتر به شهر «بیارجُ مَند» برسید. حدود 19 کیلومتر دیگر هم که در سمت جنوب شرقی برانید به روستای «خانخودی» رسیده اید. از خانخودی که سه کیلومتر دیگر به سمت جنوب برانید، به روستای «قلعه بالا» می رسید. روستایی که دروازه ورود شما به پارک ملی توران است. در روستا می توانید خانه محلی بگیرید؛ چون بسیاری از اهالی، خانه هاشان را کرایه می دهند. بعد از مستقر شدن در روستا راهی گشــت و گذار در پارک ملی توران یا خرید صنایع دستی از روستاییان شوید. توصیه ما برای گشت و گذار در کویر، غیر از گرفتن مجوز از اداره محیط زیست، استفاده از راهنمایی مردم محلی است. در این منطقه علاوه بر تماشای حیات وحش و دیدن جاذبه ها و عوارض طبیعی می توانید به «دره ماو» و چشمه های «قدس» و «معصوم» در نزدیکی روستا هم سری بزنید.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه، اجاره آپارتمان مبله به راحتی برای شما میسر خواهد بود

روز سوم، از قلعه بالا تا کویر عشق آباد: بعد از روستای قلعه بالا، به سمت کویر زمان آباد که حدود 105 کیلومتری جنوب خانخودی است، بروید. شما وارد یکی از بکرترین کویرهای ایران شده اید.

کویر زمان آباد: روستای زمان آباد یکی از روستاهای همسایه با پارک ملی «توران» است و همسایه با کویر. همین است که اسم روستا هم، پسوند کویر به خود گرفته. بافت روستای زمان آباد هم کویری است. غیر از کویرگردی و گشــت و گذار در بافت تماشایی روستا می توانید، امامزاده پیر و قلعه قدیمی حصار، سـد قدیمی «هیرمی» و آرامگاهی منسوب به «جرجیس» پیامبر در بیرون از روستا را ببینید.

ادامه دارد...

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای  اجاره آپارتمان مبله هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما