راهنمای سفر از تهران تا طبس_3

رها کیانی 20:28 - 1397/12/17

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

کویر عشق آباد: بعد از گشــت و گذار در کویر زمان آباد، اگر هنوز می خواهید بیشــتر از اقلیم کویری لذت ببرید، راهی کویر عشــق آباد شــوید. از زمان آباد باید حدود 90 کیلومتر رانندگی کنید تا به دوراهی طبس ـ «بردســکن» برسید. شما باید مسیر دست راســت را انتخاب کنید که به سمت طبس می رود. از این دوراهی که حدود 110 کیلومتر به سمت جنوب غرب بروید به کویر عشق آباد رسیده اید. از تماشای مناظر و تپه های ماسه ای لذت ببرید و البته همراه با راهنمایــان محلی در این کویر آرام، بگردید. از عشق آباد که حدود 45 کیلومتر به سمت جنوب بروید، به دوراهی طبس ـ بشرویه می رسید. راه دست راست را که همان جاده طبس است، انتخاب کرده و باید حدود 65 کیلومتر به سمت جنوب بروید تا به شهر طبس برسید.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره مبله تهران است

روز چهارم، از طبس تا کال جنی و اَزمیغان: شهرستان طبس در مجاورت کویر مرکزی ایران و بیابان لوت قرار دارد و یکی از بهترین مکان ها برای کویرنوردی است.

کال جنی:کال جنی (دره جن ها) در 25 کیلومتری شمال طبس و نزدیک روســتای ازمیغان قرار دارد. از ابتدای جاده تا کال جنی حدود پنج کیلومتر فاصله است. در کال جنی، با مناظری روبه رو می شوید که باورنکردنی اســت. وجود تونل ها و سوراخ هایی عجیب در دل دیواره ها که گفته می شود از دوره پیش از اسلام باقی مانده، نشان از قدمت این دره دارد. می توانید از مسیر انتهایی دره که به کوه می رسد، وارد شده و طول آن را طی کنید. البته راهی هم در میانه دره وجود دارد که به وســیله فرسایش باز شده است که آن را باید با احتیاط بروید چون ممکن است دیواره ها به علت سست بودن، ریزش پیدا کنند. تقریبا از نیمه راه پیاده روی تان، آب دره خشک می شود، چون آب چشمه وارد کانال قنات می شود.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه،  اجاره مبله تهران به راحتی برای شما میسر خواهد بود

روستای ازمیغان: پس از پرسه زدن در دره به سمت روستای ازمیغان حرکت کنید. این روستا حدود پنج کیلومتر با کال جنی فاصله دارد. آب فراوان روستا در دل کویر باعث شده که نه تنها نخلستان هایی روستا پربار باشد که در بعضی سال های پرآبی روستاییان برنج هم کشت کنند.

باغ گلشن طبس: بعد از این همه کویرگردی در شهر طبس به باغ زیبا و پرآبی می رسید؛ باغ گلشن که تاریخی زندی ـ قاجاری دارد. این باغ یکی از نمونه های هنرمندی ایرانیان در باغ آرایی در دل کویر است. باغ گلشن جوی های روان آب و پرندگان مختلفی دارد. این باغ سردر زیبایی داشته که در زلزله سال 57 تخریب شده است. در شهر طبس علاوه بر گشت و گذار در این باغ می توانید به قلعه طبس هم سری بزنید که البته این قلعه در زلزله آن سال آسیب های زیادی دید.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره مبله تهران باز می گذارد

چه بخریم؟

 خرید از خاله زهرا

در روستای قلعه بالا از روستاییان حتما سراغ خانه خاله زهرا را بگیرید. او در خانه اش محصولاتی مثل زیرانداز و جوراب بافتنی درست می کند و می فروشد. البته دیگر اهالی روستا هم صنایع دستی برای فروش دارند.

 

بیشتر بدانید

با اجازه در توران

پارک ملی توران، از جمله مناطق حفاظت شده به دست سازمان محیط زیست ایران است که در این ســفر از میانه آن گذر خواهید کرد. در این پارک می توانید گونه های کمیابی از محیط زیست ایران، از جمله یوزپلنگ آسیایی و گورخر ایرانی که در معرض خطر انقراض قرار دارند و همین طور «زاغ بور» یکــی از پرندگان انحصاری ایران را ببینید. ورود به این پارک نیاز به هماهنگی با اداره محیط زیســت اســتان سمنان و همینطور همراهی محیط بانان دارند.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای  اجاره مبله تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما