نوروز در نصف جهان، راهنمایی برای گشت وگذار در جاذبه های تاریخی و طبیعی اصفهان_1

رها کیانی 20:14 - 1397/12/18

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

برای اهالی سفر، دیدن چهارباغ و زاینده رود و نقش جهان، جزو اصلی ترین برنامه هاست. اصفهان، شهر تاریخ و تمدن ایران است؛ شهری كه در دوره های مختلف تاریخ ایران، پایتختی را به نام خود ثبــت كرده و در دوره صفوی بــه اوج زیبایی و شكوه رسیده است. در سفر به اصفهان، وارد شهری خواهید شد با تاریخی پویا و زنده؛ با مساجد تاریخی مشهوری چون مسجدجامع و مسجد امام(ره) كه هنوز هم كاربری خودشان را برای عبادت مومنان از دست نداده اند. در این شهر می توانید آثار تاریخی تماشایی را از نزدیک ببینید، از کاخ های خوش نقش و نگار گرفته تا خانه ها و پل هایی تاریخی. به این ها باید اضافه کنید، رودخانه زیبای زاینده رود را که از میانه شهر می گذرد و به این دیدنی های تاریخی زیبا، چشم اندازی سبز و دل انگیز را هم اضافه کرده است. برای گشت و گذار در اصفهان و دیدنی های اطراف اش باید چند روز وقت گذاشت؛ پس تعطیلات نوروز را مغتنم بشمارید و چندروزی را در این شهر تاریخی ساكن شوید تا دیدنی هایش در خاطرتان تا همیشه ثبت شود.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره سوئیت مبله ارزان است

چطور برسیم؟

خودروی شخصی: جاده های منتهی به اصفهان، معمولا جاده های خوبی هستند. از تهران تا اصفهان تمام مسیر جاده دو بانده است. جاده قدیم از سلفچگان به اصفهان می رسد، اما جاده جدید، کاشان را سریع تر به اصفهان وصل می کند.

وسایل نقلیه عمومی: از تمام شــهرهای بزرگ می توانید بلیت اتوبوس به مقصد اصفهان بگیرید. اصفهان هم سه پایانه در سه گوشه شــهر دارد. ترمینال کاوه در شمال شهر، ترمینال صفه در جنوب شهر و ترمینال جی که تقریبا در مرکز شهر قرار دارد. اگر هم توانستید بلیت هواپیما پیدا کنید، می توانید به سرعت به اصفهان برســید. اگرچه اصفهان ایســتگاه قطار هم دارد، اما این ایستگاه در نزدیکی سپاهان شهر قرار دارد و رفت و آمد به آن از داخل شهر اصفهان کمی مشکل است.

از دست ندهید

روی سنگفرش جلفا

در گشت و گذار در اصفهان خودتان را به تماشای آثار تاریخی معروف هم چون میدان نقش جهان محدود نکنید. در سفر به اصفهان، حتما سری به محله جلفا بزنید.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره سوئیت مبله ارزان باز می گذارد

محله جلفا: اگر فرصت کردید، حتما چند ساعتی در محله زیبای وانک پیاده روی کنید. این محله یکی از قدیمی ترین محلات شهر اصفهان است و از قدیم محل اقامت ارامنه این شهر بوده بنابراین چندین کلیسا دارد. یکی از معدود کلیساهای قابل بازدید اصفهان در ایام نوروز، کلیسای تاریخی «وانک» در این محله قرار دارد. این محله سنگفرش های زیبا و کافه های متنوعی دارد که جان می دهند برای پیاده روی در یک عصر زیبای بهاری.

مدرسه چهارباغ: یکی از بناهای تاریخی اصفهان که نباید از دســت بدهید، مدرسه چهارباغ در خیابان چهارباغ عباسی است که نبش خیابان آمادگاه قرار دارد. جایی که مخصوصا اگر خانم باشید، فقط سیزده روز نوروز فرصت دیدن اش را دارید؛ چون این مدرسه، حوزه علمیه است. مدرسه در روزهای نوروز از 9 صبح تا نماز مغرب برای بازدید عموم باز است. البته وقت نماز ظهر، نیم ساعتی، درهایش بسته می شود.

اجاره سوئیت مبله ارزان راهی مناسب و ارزان برای اقامت در پایتخت

باغ پرندگان: باغ پرندگان تقریبا برای همه جذاب اســت؛ چه آن ها كه این حیوانات را به صورت خانگی نگه می دارند یا آن ها كه هرگز یكی از آن ها را در دســت نگرفته اند. اینجا پرنده های کوچک و بزرگ از کنار پای تان رد می شوند، از پلیکان و قوی سیاه گرفته تا فلامینگو و طاووس. این باغ در شمال زاینده رود و داخل پارک ناژوان قرار دارد. یادتان باشد به هیچ وجه به پرنده ها غذا ندهید؛ چه نان خشک و چه پفک. می توانید وقت بازگشت از باغ پرندگان، در پارک ناژوان تله سیژ سوار شوید. البته اگر عاشق پروازید، یک گزینه دیگر هم دارید، می توانید به کوه «صُفه» بروید و از یک پارک کوهستانی که تله  کابین هم دارد لذت ببرید. در کنار ایستگاه های تله کابین امکاناتی مثل غذاخوری، کافی شاپ و سالن بولینگ هم وجود دارد.

شهربازی: اگر در این ســفر بچه های کوچک همراه دارید، غیر از باغ پرندگان می توانید آنها را به شهربازی هم ببرید. در اصفهان، سه شهربازی وجود دارد. «شهر رویاها» تازه تاسیس است و در کمربندی شرقی شهر قرار دارد. شهربازی «آبشار» در خیابان آبشار دوم در جنوب اصفهان و شهربازی «ملک شهر» هم در شمال شهر قرار دارند.

ادامه دارد...

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

 

پیام در واتساپ
تماس با ما