نوروز در نصف جهان، راهنمایی برای گشت وگذار در جاذبه های تاریخی و طبیعی اصفهان_2

رها کیانی 20:47 - 1397/12/19

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

مسجد جهانی

 مسجد جامع اصفهان با 13 قرن معماری، یكی از مهم ترین آثار تاریخی ایران به حساب می آید؛ اثری كه در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده و جزو میراث بشر به حساب می آید. بسیاری از گردشگران دیدن اصفهان را فقط به میدان نقش جهان محدود می كنند، پیشنهاد می كنیم به هیچ وجه دیدن این مسجد منحصر به فرد را از دست ندهید.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره  اجاره آپارتمان مبله  باز می گذارد

چطور بگردیم؟

 قدم زدن تاریخی

در اصفهان فرصت برای گشت و گذار زیاد است البته باید دقت کنید که از اهالی سراغ دیدنی های کمتر دیده شده را هم بگیرید

برای گشت و گذار در اصفهان، می توانید از مسیرهایی سازمان میراث فرهنگی هم اســتفاده کنید؛ محور تاریخی ـ فرهنگی جویباره (میدان قیام تا خیابان سروش)، محور تاریخی ـ فرهنگی حســن آباد (میدان نقش جهان تا چهار راه نقاشی)، محور تاریخی ـ فرهنگی دردشــت میدان قیام تا چهارراه ابن سینا، (مجموعه تاریخی ـ فرهنگی مذهبی تخت فولاد )خیابان دهش تا خیابان سعادت آباد،(مجموعه تاریخی ـ فرهنگی مسجد سید ) بازار درب کوشک تا میدان شهدا و محور تاریخی ـ فرهنگی جلف چهارراه توحید تا خیابان محتشم کاشانی. اولین پیشنهاد ما بعد از پیدا کردن محل اقامت، سرزدن به میدان نقش جهان است.

میدان نقش جهان: زیباترین میدان تاریخی ایران كه آثار مهم دیدنی اش نیاز به معرفی ندارند، به آنجا که برســید، عالی قاپو، مسجد جامع عباسی، مسجد شیخ لطف الله و ســردر بازار قیصریه را خواهید دید. در خیابان استانداری که در نزدیک میدان است، به کاخ زیبای چهلستون می رسید. از ما که بشنوید، برای تماشای این مجموعه حداقل یک روز باید وقت بگذارید؛ چرا که در محدوده این میدان چندین کافه و غذاخوری خوب وجود دارد.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره آپارتمان مبله است

مسجد جامع: یکی از مهم ترین بناهای اصفهان، مسجدجامع است. می توانید در بازار قدیم (در میدان امام علی(ع)) بگردید و به ورودی 200ساله بنا برسید؛ مسجدی که هنوز بعد از چند صد سال مسجد است و موزه نشده. همه روزهای سال می توانید برای بازدید از این بنا بروید، فقط حواستان باشــد که اگر وقت نماز ظهر یا مغرب باشد، درهای فضاهای داخلی بسته اند و نمی توانید گنبد تاج الملک، گنبد نظام الملک یا بقایای ستون 1400ساله را ببینید. «مسجد جامع» موزه ای است از هنر معماری سلسله های مختلف تاریخ ایران. شبســتان یک هزار ساله سلجوقی، مسجد چهار ایوانی،گچبری های محراب 700ســاله الجایتو و آثار منحصر بــه فرد دیگری از دوره های دیگری مثل تیموری، صفوی و قاجار را می توانید اینجا ببینید.

سردر جورجیر: امکان ندارد از ضلع شــمال غربی مسجد حکیم، عبور کنید و چشمان تان با تعجب روی ســردر دیلمی جورجیر نماند. سردری که تنها یادگار به جامانده از مسجدجامع جورجیر (مسجدجامع صغیر)و نمونه ای برگزیده از آجرکاری و گره سازی به سبک رازی از دوران سلجوقیان است. حواس تان به قوس شکنج با کنگره بزرگ یازده پر بالای سردر، نقوش چلیپای ایرانی و کتیبه های به خط کوفی اش باشد. این سردر در سال 1335 از زیر قشری از کاهگل بیرون آورده شد اما هنوز هم آن چنان که باید، دیده و درک نشده است.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه، اجاره آپارتمان مبله به راحتی برای شما میسر خواهد بود

پل ها: خشکســالی های اخیر، زاینده رود را به رودی فصلــی تبدیل کرده اند. تعطیلات نوروز، از معدود زمان هایی است که آب این رود در بستر رودخانه جریان پیدا می کند. همراه با رودخانه، می توانید پل های زیبای اصفهان را هم تماشا کنید. توصیه ما این است که پل گردی را از شــرق اصفهان شروع کنید. اول به پل دوره ساسانی شهرستان می رسید و بعد پل «خواجو» که مربوط به زمان شاه عباس دوم صفوی است. شاه عباس اول، پل «جویی» را ساخت که در میان مردم به «پل چوبی» معروف است. همین طور که به راه تان ادامه بدهید، به «سی و سه پل» 400 ساله می رسید؛ پلی که چهارباغ بالا را به چهار باغ عباسی متصل می کند. بعد از چند پل جدید در این محدوده، به پل تاریخی صفوی «مارنان» می رسید. تمام دو طرف حاشیه زاینده رود، از پل شهرستان تا مارنان را پارک‌ها و فضاهای سبز تشکیل می دهند، پس خیلی راحت یک پیاده روی تاریخی را برای دیدن این پل ها ترتیب دهید.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

 

پیام در واتساپ
تماس با ما