نوروز در نصف جهان، راهنمایی برای گشت وگذار در جاذبه های تاریخی و طبیعی اصفهان_3

رها کیانی 20:06 - 1397/12/20

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

غذاهای خوشمزه

 قطعا بخشی از زمان تان را برای گشت و گذار در اصفهان باید به شكم گردی اختصاص دهید. شهر اصفهان غذاها و خوردنی های مخصوص به خود و خوشمزه ای دارد كه بعضی از آن ها بسیار معروف است. بریان، خورش ماست، قیمه ریزه نخودچی، حلیم بادمجان، حلیم شیر و عدس، دوغ و گوشفیل، چای و پولکی و همینطور نوشیدنی های گیاهی از معروف ترین خوردنی های اصفهان اند. فهرستی كه در اینجا ارائه داده ایم، می تواند به شــما در پیدا کردن یک غذاخوری خوب کمک کند. غیر از این ها حلیم شــیر و عدسی که اصفهانی ها به عنوان صبحانه می خورند و بیشتر، صبح روزهای تعطیل در طباخی ها پخته می شود و همین طور دوغ و گوشفیل را در نقاط مختلفی در شهر از جمله چایخانه خواجه می توانید پیدا کنید. عدالت از جمله نقاطی است كه می توانید این خوراكی خوشمزه شیرین و شور را امتحان كنید.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره مبله تهران است

بیشتر بگردیم

شگفتی های حومه

فروردین ماه، یکی از بهترین زمان ها برای سفر به تالاب گاوخونی و کویرهای ورزنه و خارا در جنوب اصفهان است.

 ورزنه: شهر کوچک ورزنه، در حاشیه کویر و تالاب گاوخونی قرار دارد. نه فقط کویر زیبای ورزنه و خارا در نزدیکی آن تماشایی اند که خود این شهر کوچک هم دیدنی های بسیار دارد. ورزنه را به نام شهر زنان چادر سفید هم می شناسند که بسیاری از زنانش پوشش سفید چادر را حفظ کرده اند. علاوه براین، ارگ این شهر، مسجد جامع و خانه تاریخی میمیران از جمله دیدنی های مهم اش هستند. از ورزنه به تالاب گاوخونی هم می رسید. جاده رسیدن به تالاب خاکی است و باید با احتیاط رانندگی کنید. پس از حدود 10 کیلومتر رانندگی از ورزنه به دامنه کوه «سیاه کوه» یا به قول محلی ها چشم تالاب می رســید. این محل بهترین نقطه برای تماشای تالاب است. نزدیک تر که بروید فلامینگوهای مهاجر تالاب را هم خواهید دید.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره مبله تهران باز می گذارد

کویر: کویر ورزنه، دردسترس ترین کویر برای اصفهانی هاست. فاصله آن از پل بزرگمهر، سه راه «پینارت»، «برسیان» و «اژیه» 105 کیلومتر است. از شهر نائین هم می توانید به این کویر برسید، در کیلومتر 30 جاده نائین- اصفهان و بعد از گردنه ملا احمد، بعد از 45 کیلومتر رانندگی به مقصد می رسید. اگر فرصت دارید، در نائین هم بگردید؛ مسجد جامع، خانه پیرنیا و بافت قدیم، از مهم ترین دیدنی های این شهر هستند.

چه بخریم؟

دست پر از اصفهان

در اصفهان از خوردنی گرفته تا تزئینی می توانید سوغاتی بخرید.

خوردنی: گز، معروف ترین سوغاتی اصفهان است كه طعم های پســته ای، بادامی، مخلوط پسته و بادام و شکلاتی دارد. اگر در خیابان چهارباغ عباسی، روبه روی بازار هنر هستید به سراغ «گز پویا» بروید. اگر در میدان نقش جهان هستید، سراغ «گز سكه» و «گز شیرین» را بگیرید. «گز کرمانی» هم در خیابان عبدالرزاق است. «پولکی» آبنبات ترد خوشمزه ای است که اصفهانی ها عادت دارند به جای قند، با چای بخورند. طعم های مختلف زعفرانی، شکلاتی، لیمو عمانی و پسته ای از جمله پرطرفدارترین طعم های پولکی هستند. در فروشگاه های میدان نقش جهان و گزفروشی ها، حتما پولکی هم پیدا می‌كنید.

صنایع دستی: پارچه های رومیزی و روتختی قلمکار از جمله بهترین سوغاتی های اصفهان هستند. بهترین این پارچه ها را در بازار قیصریه، در شمال میدان نقش جهان پیدا کنید. قیمت پارچه های قلمکار به قدمت، نوع طرح و ثابت بودن یا نبودن رنگ پارچه، بستگی دارد. برای خریدن پارچه قلمکار به ثابت بودن یا نبودن رنگهایش توجه کنید. ظروف قلمکار و مینای اصفهان هم طرفداران خودشان را دارند. بهترین و متنوع ترین این ظروف را می توانید در مغازه های بازار میدان نقش جهان و کوچه پشت مطبخ پیدا کنید. صنایع دستی نقره هم هرچند گران اند اما طرفداران زیادی دارند. خیلی ها صنایع دستی نقره فروشگاه «امیر اهتمام» در خیابان استانداری را به عنوان محلی برای خرید ظروف پذیرایی انتخاب می کنند.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه،  اجاره مبله تهران به راحتی برای شما میسر خواهد بود

چطور برگردیم

مسیر بازگشت

بعد از اتمام گشــت و گذارتان در اصفهان سه راه برای بازگشت دارید:

تهران: می توانید از همان راه آمده بازگردید و اگر از تهران راهی شــده اید در بازگشت ســری هم به دیدنی های شهرهای کاشان و قم بزنید.

مشهد: می توانید مســیر برگشت را تغییر دهیــد و راهی زیــارت بارگاه امام هشــتم(ع) شــوید. از منطقــه«کوهپایه» بــه نائین برویــد و بعد از انــارک، جنــدق، معلمــان، دامغان، شاهرود، سبزوار و نیشــابور به مشهد می رسید. در این مسیر تقریبا یک هزار و 160 کیلومتر تا مشهد راه دارید.

شیراز: اگر هــم می خواهید راهی جنوب شوید، یک راهش شیراز است. از اصفهان بــه شــهررضا بروید و بعد از گذر از شــهرهای «ایزدخواســت»، «آباده»، «خرم بید»، «سعادت شهر» و «مرودشت» به شــیراز می رسید. از اصفهان تا شیراز 453 کیلومتر راه دارید.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای  اجاره مبله تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما