راهنمای سفر به مناطق جنگی دفاع مقدس در خوزستان

رها کیانی 21:03 - 1397/12/22

راهنمای سفر به مناطق جنگی دفاع مقدس در خوزستان

خوزستان آب و هوای معتدل این منطقه، گردشگران زیادی را به خود جلب می كند. «دهدز» كه از شهرهای شهرستان ایذه در شرق خوزستان است، جاذبه های طبیعی زیادی در خود جای داده است. این شهر كه ساكنان آن بختیاری هستند، کوهستان و باغات بسیار زیبایی دارد و در فصل بهار دیدن آنها هر بیننده ای را مبهوت می كند.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره سوئیت مبله ارزان است

راهنمای سفر به مناطق جنگی دفاع مقدس در خوزستان

بر فراز زیبایی

خوزستان اینجا تقریبا دست نخورده و بكر است؛ منطقه ای در 18 كیلومتری شهر دزفول كه به آن «چال كندی» می گویند و آرامش طبیعی آن مثال زدنی است. لطفا در سفر به این منطقه زیبا كه در كنار رود دز قرار گرفته، مراعات حال طبیعت را بكنید و آن را همین طور زیبا حفظ كنید.

صدها کیلومتر از مرزهای مشــترک ایران، خاطرات روزهای طاقت فرسا و حماسی دفاع مردمان سرزمین مان را در خود حفظ کرده است. پیر و جوان و نوجوان، زن و مرد و روستایی و شهری؛ اینجا خون هموطنانی از همه گروه هــا و اقوام ایرانی، بر خاک ریخته شده و هشت سال از عمر پرتلاطم و از روزهای سخت تاریخ این کشور را در خود ثبت کرده است. پس حتما قصه های زیادی است که از این سرزمین باید شنید و قصه های زیادی است که از نزدیک باید دید. راهنمای سفر به مناطق جنگی دفاع مقدس خوزستان امکان گشت و گذار در این مناطق را برای شما فراهم میکند.

سد کرخه، منطقه فتح المبین، فکه، تنگه چزابه، میشداغ، بستان، هویزه، طالئیه، خرمشهر و خیلی جاهای دیگر رزمگاه دلاوران و قربانگاه مردم سرزمین ایران بود و تعطیلات نوروز که هوا آن قدر سوزان نشده و به خاطر نوروز مراسم ویژه ای برپاست، فرصت مناسبی است تا با سفر به مناطق جنگی با این بخش تاریخ کشورمان بیشتر آشنا شوید و یاد و خاطره مردمانی را گرامی بدارید که جان خود را فدای وطن کردند. در سفر به این مناطق، بهتر است حتما با كاروان ها همراه باشید كه با مناطق جنگی آشناترند.

نـکـتـه

 از فرهنگسرا تا مرز

اگر در شهر تهران زندگی می كنید، یك امكان ویژه برای سفر به مناطق جنگی دارید. در تعطیلات نوروزی، بیشتر فرهنگسراهای سطح شهر تهران، اقدام به برگزاری تورهای ویژه راهیان نور می كنند. فقط باید پیش از آغاز تعطیلات باید با آنها تماس بگیرید و ثبت نام كنید.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره سوئیت مبله ارزان است

با کاروان روایت

سفر با تورها یا کاروان های راهیان نور برنامه منسجم تری برای بازدید از مناطق جنگی در اختیارتان می گذارد.

با کاروان: نزدیک بــه 20 یادمان در مناطق جبهه های جنــوب وجود دارد. درصورتی که سفر کاروانی را انتخاب کنید، می توانید در یک برنامه مشخص از همه آن ها بازدید کنید و با وجود راهنماها اطلاعات بیشتری به دست آورید و در مراسم مختلف هم شرکت کنید. مواردی مثل بازدید از سد کرخه، منطقه فتح المبین، منطقه فکه و والفجر، چزابه، بستان و دهلاویه، نخلستان حاشیه الوند، مزار شهدای هویزه، منطقه خیبر و بدر جزو برنامه سفر شماست. در سفر کاروانی هم دغدغه اسکان و تغذیه را ندارید و هم معمولا هزینه سفرتان کمتر خواهد بود.

سفر شخصی: در سفر شخصی، بهتر است بازدید هایتان را از آبادان آغاز کنید و بعد سراغ سایر شهرها و مناطقی مثل خرمشهر و دزفول بروید. طبق این برنامه در آبادان از کوی ذوالفقاری و منطقه «بریم» دیدن کنید. در این مناطق مردم به کمک نیروهای مسلح، از تصرف شهر به دست بعثی ها جلوگیری کردند. از آبادان به ســمت اهواز بروید تا در کیلومتر 17 به یادواره ثامن الائمه که منطقه شکست حصر آبادان است، برسید.

در جزیره مینو به منطقه عملیات کربلای 4 می رسید. دشت شلمچه هم یادمان دیگری است که محل مقاومت و شــهادت بســیاری از رزم آوران ایران و منطقه چندین عملیات مثل والفجر، خیبر، کربلای 4 و بیت المقدس است. پاسگاه زید، اولین نقطه ورود ایران به خاک عراق و مقدمه عملیات خونبار رمضان است. آزادی خرمشهر، پس از یک اشغال تلخ و جنایت های متعاقبش، اوج خاطره انگیزی دوران دفاع مقدس بود و در این شــهر می توانید آثار زیادی از دوره اشغال و آزادسازی، از جمله مسجد جامع این شهر را ببینید. در نهایت به طالئیه بروید و از مناطق عملیــات خیبر و بدر دیدن کنید. در بخش دیگری از ســفر هم می توانید به دو شهر همسایه اندیمشک و دزفول بروید.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره سوئیت مبله ارزان باز می گذارد

راهنمای سفر به مناطق جنگی دفاع مقدس در خوزستان

سفرهای به یاد شهید

 سفره هفت سین شان را در مكانی پهن كرده اند كه یادگاران ایران زمین در آن به خاك افتاده اند. مناطق جنگی غرب ایران، سرزمین ایثار و دفاع و شهادت است و بسیاری از ایرانیان روزهای نوروز را به این مناطق می آیند تا سال نو را به یاد عزیزان شهید كشور در هشت سال دفاع مقدس آغاز كنند.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما