کتاب جهان گشت؛ چطور راحت و ارزان دنیا را بگردیم؟ - قسمت دوم (نهایی)

سعید مدرسی 21:02 - 1398/01/13

هدف جامونه ارائه بهترین خدمات در زمینه اجاره آپارتمان مبله در تهران با بهترین بازدهی برای مشتریان است

اقامت رایگان

مطلبی رو که اینجا براتون می نویسم در مورد محل های اقامت رایگان یا در واقع مهمون شدن خونه مردم شهر و دیاری هست که ما به اونجا سفر می کنیم. و بیشتر به درد افرادی می خوره که هم علاقه زیادی به جهانگردی و شاید هم ایرانگردی دارن و هم یه جورایی یه دیوونه پر دل و جرات هستن که با پول و هزینه کم، دل به سفرهای بزرگ و طولانی و البته متفاوت می زنن.

صد البته توی این سفرهاشون علاوه بر دیدن جاذبه های توریستی هر منطقه، عاشق ارتباط با انسان ها و شناخت و درک فرهنگ های متفاوت، آداب و رسوم هر منطقه، مذاهب و عقاید متفاوت هر گوشه از جهان نیز هستن. پیشنهاد می کنم حوصله کنین و کل مطلب رو تا انتها بخونین تا با تمام جنبه های مثبت و منفی این سیستم آشنا بشین.

نکته دیگه اینکه تمام مطالبی رو که می نویسم صرفا نظرات و البته تجربیات شخصی خودمه و مسلما ممکنه افراد دیگه ای با روحیات و تجربیات متفاوت بعضی از این موارد رو قبول نداشته باشن. یا بهش ایراد وارد کنن که ضمن احترام به تمام این عزیزان، خوشحال می شم نظرات موافق یا مخالفشون یا احيانا تجربیاتشون رو بشنوم.

اگر با دنیای پر رمز و راز اینترنت به عنوان یه ابزار قدرتمند ارتباطی بین مردم دنیا و اون هم بدون در نظر گرفتن محل اقامت، زبان، نژاد، فرهنگ، مذهب و... آشنا باشیم (که خوشبختانه تمام کسانی که این مطلب رو می خونن آشنا هستن) می تونیم به وب سایتهایی سرک بکشیم که اساس و بنیان شکل گیریشون ایده جالب و ساده «اشتراک» یا «کمک به همسایه» بوده.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره آپارتمان مبله در تهران است

در واقع هدف اصلی سایتهایی نظیر "باشگاه مهمان نوازی" یا پروژه "کوچ سرفینگ" این بوده که شبکه گسترده ای از میزبانان و میهمانان رو از سراسر جهان گِرد هم بیاره تا به این طریق این فرصت رو برای تمام کسانی که علاقه مند به میزبانیِ میهمانانی ناشناخته و نادیده از کشورهای دیگه و اون هم بدون هیچ چشمداشتی هستن رو فراهم بیاره. و از طرف دیگه، توریست ها و مسافران نیز این امکان رو داشته باشن تا از طریق این سیستم با میزبانان داوطلب ارتباط برقرار کنن و درخواست خودشون رو مبنی بر اقامت رایگان در شهر و یا محل مورد نظر مطرح کنن.

جالبتر اینکه تمام اعضای داوطلب این سایت ها اجباری ندارن که لزوماً امکانات گسترده یا خانه ای برای پذیرایی از مهمان خارجی یا داخلی خود داشته باشن. چون سیستم به گونه ای تعریف شده که هر کسی در حد بضاعت خودش می تونه به یه توریست کمک کنه و البته شرایط پذیرایی از مهمونش رو می تونه توی پروفایلی که ایجاد می کنه توضیح بده. شاید کسی تنها بتونه یه جای خواب کاملا ساده یا حتی یه وعده غذا به مهمون خارجی خودش بده و یا اینکه فقط امکان اینو داره که جاهای دیدنی شهر و منطقه خودش رو بهش نشون بده و یا گاهی حتی صرفا با دعوت مهمونش به یه چای یا قهوه فقط می تونه ساعتی رو باهاش حرف بزنه.

ایده اصلی شکل گیری چنین وب سایت هایی این بوده که در واقع می شه با ایجاد ارتباط بین توریست ها و افرادی که ساکن کشورهای مختلف هستند، دنیای زیباتری ساخت و بین فرهنگ ها و تمدن ها و آداب و رسوم مختلف ارتباط ایجاد کرد. این خود زمینه درک و شناخت متقابل رو به وجود میاره و حداقل نتیجش می تونه استحکام صلح و دوستی در سراسر جهان و حداقل بین ملت ها و مردم دنیا بشه.

به نظر من بدون شک تمام افرادی که حاضر می شن تو این دنیای پرهیاهو و پرمشغله امروز بدون هیچ توقع و چشمداشتی و گاهی با صرف هزینه و وقت، میزبانی میهمانان ناشناخته و نادیده ای رو بکنن، انسانهایی با روحیه ای فوق العاده و استانداردهای بسیار بالای اخلاقی و انسانی هستن. چرا که چنین فردی قطعا دیدگاه های کم اهمیت زندگی روزمره خودش رو کنار گذاشته و با کمک به انسان های دیگه، در جهت اهداف بلند خودش به درجات بالاتر و انسانی تر چشم داره.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه، اجاره آپارتمان مبله در تهران به راحتی برای شما میسر خواهد بود

شاید یکی از کسانی که از مزایای چنین سیستمی بی نهایت بهره مند شده باشه خود من باشم. بارها و بارها از محل های اقامت رایگان میزبانانی در کشورهای مختلف چه در چارچوب و چه در خارج چارچوب چنین سیستمهایی استفاده کردم. فرصت تبادل تجربیات سفر و البته دونسته ها و نادونسته های زندگیم رو پیدا کردم و چه شب ها و روزهایی که با میزبانان خودم (و البته گاهی میهمانان) ساعت ها و ساعت ها در مورد تمام موضوعاتی که تو ذهنمون بود حرف زدیم و چه استدلال هایی که برای هم نکردیم و چه ساده مشکلات اساسی جهان امروز رو حل می کردیم!

یاد خاطراتی به خیر که خارج از ایران و توی خونه هاشون گاها برام غذاهای محلی درست می کردن و صد البته که گاهی هم من تمام هنر آشپزیمو به رخشون می کشیدم و براشون غذای ایرانی درست می کردم. ساعت ها با این غریبگان نا آشنا گفتیم و خندیدیم، پرسیدیم و دونستیم و یاد گرفتیم، بدون هیچ تعصبی، بدون هیچ توهین و بی احترامی، بدون هیچ قید و بندی و البته بدون هیچ هزینه ای.

شاید اوایل باورش برای خودم هم سخت بود. وقتی شور و هیجان و اشتیاق یک میزبان رو توی یه شهر و دیار غریب که هیچ نسبتی هم بین من و اون وجود نداشت و صرفا روح بلند و کنجکاوش اونو به سوی من کشونده بود رو می دیدم تعجب می کردم. کسانی که گاها آنچنان در این راه مصمم بودن و به انسانهای دیگه اعتماد داشتن که کل خونه و امکاناتشون رو در اختیارم قرار می دادن و از این جهت واقعا قابل تقدیرن.

مطمئن هستم اگه شما هم چنین سیستمهایی رو درست بشناسین و البته با معایب و مشکلاتش هم کنار بیاین و اصولا تو سفر هم سخت گیر نباشین این فرصت رو پیدا می کنین که با افراد بسیار جالب، انسانهای فوق العاده و داستانها و ماجراهای جالب و پرهیجان و از همه مهمتر دوستان باورنکردنی در تمام جهان آشنا بشین که مطمئناً نگرش و دیدگاهتون رو به جهان اطرافتون تغییر می ده و حتی ممکنه خیلی از باورهای امروزتون رو هم به چالش بکشه.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره  اجاره آپارتمان مبله در تهران  باز می گذارد

مساله بعدی و شاید اولین و اساسی ترین سوالی که برای هر کسی ممکنه پیش بیاد اینه که توی چنین سیستم و سایت هایی چطوری می شه به آدمها (چه میزبان و چه میهمان) اعتماد کرد؟! فکر می کنم این یه سوال اساسی باشه، مخصوصا برای تازه واردها یا تازه جهانگردها که خیلی با شرایط آشنا نیستن.

و اما جواب: شاید جواب این باشه که روح و اساس و بنیان فکری چنین سیستمی بر مبنای صداقت و اعتماد گذاشته شده و اصولا مبنای فکری چنین سیستمی نمی تونه بر بی اعتمادی باشه. ضمن اینکه عُرف چنین سیستمهایی اینه که اعضاء بعد از میزبانی به شخص یا بعد از مهمون شدن، اگه راضی باشن که معمولا هستن، اون شخص رو به لیست دوستاشون اضافه می کنن و البته چکیده ای از تجربشون با اون آدمو تو چند خط به عنوان رفرنس براش می ذارن. پس ما می تونیم بعد از بازدید از پروفایل به شخص، رفرنس های دیگران و حاصل تجربیاتشونو رو راجع به شخص مورد نظرمون بخونیم و قضاوت کنیم و حتی در صورت وسواس خیلی زیاد می تونیم با افرادی که به نوعی این آدمو می شناسن ایمیل بزنیم و ازشون بخوایم که بیشتر برامون توضیح بدن که به نظرم اصلا ضرورتی نداره. طبیعتا هرچه رفرنس های یه شخص مثبت تر باشن و از نظر تعداد هم بیشتر باشن اون فرد باید فرد قابل اعتمادتری باشه.

همچنین خود این سایت ها نیز امکاناتی رو پیش بینی کردن که در زمان نوشتن رفرنس برای یک دوست یا اضافه کردن اون به لیست دوستان، سوالاتی از شما پرسیده می شه که کاملا خصوصيه و کسی از جواب ها مطلع نمی شه و سایت بر اساس اون اعضا رو رتبه بندی می کنه.

و اما چند نکته خیلی مهم!!

نکته اول اینکه اصولا توی مرام نامه چنین سیستم های میزبانی و حمایت رایگان توریست ها، صریحا قید شده که چنین سایت هایی برای dating، دوستیابی، همسریابی و... طراحی نشده اند. پس اگه واقعا هدفتون اقامت رایگان و تبادل تجربیات و فرهنگ نیست پیشنهاد می کنم به هیچ وجه وقتتون رو تلف نکنین و صد البته از اصول انسانی به دوره که بخواین از اعتماد دیگران که گاها جنس مخالف شما هستن سوء استفاده کنین. و مطمئن باشین علاوه بر اینکه توی چنین محیط هایی (با اون اهداف بلند و عالی) هیچ نتیجه ای نمی گیرین باعث می شین اعتماد دیگران نسبت به ایرانی ها سلب بشه و در واقع علاوه بر اینکه یه دید منفی به وجود میارین و کار رو برای دیگرانی هم که مرضی در دل ندارن و فقط می خوان از مزایای این سیستمها استفاده کنند هم سخت و سخت تر می کنین.

نکته دوم اینکه اگه مجرد هستین و احتمالا توی خونه پدریتون زندگی می کنین توجه داشته باشین که گاها خودتون هم زیادی هستین چه برسه به اینکه بخواین پیشقدم بشین و مهمون اون هم از نوع خارجیش رو دعوت کنین.

نکته سوم اینکه متاسفانه می بینیم که بعضا ما ایرانی ها تعریف درستی از مهمان نوازی نداریم و فکر می کنیم باید جونمون رو هم برای یک مهمون (اونم از نوع خارجیش) در طبق اخلاص بذاریم و در واقع به نوعی دچار افراط می شیم. در واقع بیش از اندازه از وقت و امکاناتمون براش هزینه می کنیم که فکر نمی کنم خیلی اصولی و منطقی باشه. مطمئن باشین اگه این لطف رو در حق مهمونتون بکنین که بهش جای خواب بدین و البته باهاش بیرون برین و محلتون رو بهش نشون بدین هم باید خیلی ازتون ممنون باشه و البته منطقی و درستش اینه که پول غذای رستوران و تاکسی و... رو هرکدوم جدا خودتون حساب کنین.

نکته چهارم اینکه با توجه به اینکه اصولا ما ایرانی ها خیلی کم سفر می ریم و وقتی هم که می ریم یاد گرفتیم که با تور بریم و اساسا امکان سفرمون هم به کشورهای پرهزینه و پیشرفته دنیا هم کمتره پس اگه بخوایم فقط بُعد منافع شخصی رو در نظر بگیریم، این سیستم و ایده بیشتر به نفع خارجی هایی هست که مهمون ما می شن تا به نفع ما که کمتر فرصت می کنیم به مهمونیشون بریم! پس بیایم نوع نگاهمون رو به سفر عوض کنیم و ما هم سعی کنیم استفاده کننده از این روش جالب باشیم تا صرفا سرویس دهنده محض!!

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله در تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید

نکته پنجم اینکه اگه احیاناً کسی رو مهمون کردین اصلا انتظار یا توقعی رو از اون آدم تو خودتون ایجاد نکنین و بدون هیچ منت و چشمداشتی این کار رو انجام بدین. چون خیلی از این آدمها على رغم اینکه دوستان با تجربه و جالب و ارزشمندی برای همنشینی هستن فقط ممکنه تو همین چند روز یا حتی یه روزی که باهم هستین دوستای صمیمی شما باشن و بعد از خداحافظی ممکنه حتی وقت نکنین به ایمیل های هم جواب بدین. متاسفانه معدودی از دوستان اینطور تصور می کنن که با محبت بیش از حد به یه توریست غربی، قراره یه دوستی جاودانه رو ایجاد کنن و این آقایانو خانم قراره در آینده دعوت نامه براشون بفرسته و کل اروپا رو بهشون نشون بده و احیانا کار مهاجرتشونو درست کنه و...، پس بیایم با این مسائل منطقی برخورد کنیم.

نکته ششم که به نظرم بسیار مهمه اینه که بر اساس قوانین نوشته و نانوشته کشور ما و همچنین تمام تفاسیر و برداشت های دولتی و حکومتی، ارتباط اتباع ایرانی با اتباع بیگانه بدون اجازه کتبی از اداره اتباع بیگانه و نیروی انتظامی ممنوعه. که البته این اجازه هم شکل و فرمت خاصی نداره و می تونه همون دعوت نامه ای باشه که ما گاها برای مهمون های خارجیمون می فرستیم و صد البته که اصلا منطقی نیست ما برای کسانی که واقعا نمی شناسیم دعوت نامه بفرستیم!

ضمن اینکه با توجه به شرایط خاص کشورمون ما واقعا هم نمی دونیم بعضی از این مهمون های نادیده کی هستن و چه اهدافی از سفر به ایران دارن! توی ایران چیزی به اسم پلیس توریست مگر در شهرهای اصفهان و یزد (مطمئن نیستم) نداریم و در بقیه موارد در صورت بروز هر مشکلی، امور اتباع بیگانه نیروی انتظامی و همچنین پلیس دیپلماتیک نیروی انتظامی مسئول رسیدگیه.

پس اصولا به تمام کسانی که حوصله هیچ دردسر و دغدغه ای رو ندارن می شه توصیه کرد که فکر پذیرایی و اقامت دادن به مهمون خارجی رو از سرشون به در کنن ضمن اینکه خیلی ها از جمله خود من هم می تونم ادعا کنم که این کار رو کردیم و هیچ مشکلی هم پیش نیومده ولی لزوما شاید همیشه اینجوری ختم به خیر نشه! پس ایده و نظر شخصی من اینه که صرف نظر از این که ما مهمون خارجی رو در محلمون پذیرایی بکنیم یا نه، ولی بُعد دیگه قضیه رو که خدمات گرفتن از خارجی هاست رو فراموش نکنیم و بیشتر همت و سعی ما به عنوان به ایرونی این باشه که از خدمات این سیستم استفاده کنیم و علاوه براینکه تو سفرهامون هزینه هامون رو خیلی کم می کنیم، فرصت لذت بردن و درک بیشتری برای خودمون ایجاد کنیم.

خدمات اجاره اپارتمان مبله در تهران ؛ با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

کتاب های راهنمای جهانگردی لونلی پلانت

و اما مطلبی در مورد کتاب های راهنمای سفر لونلی پلانت اگه به برخی از توریست های عموما غربی دقت کرده باشین همچنان که از طی مسیر خودشون در یک کشور لذت می برن و دیدنی های اون کشور رو سیاحت می کنن همواره سر در کتابی هم دارن که این کتاب، همون کتاب معروف و محبوب راهنمای سیاحتی کشورهای جهان یعنی لونلی پلانت هست.

امروزه افراد بسیار زیادی در سراسر جهان همواره کتاب های لونلی پلانت رو به عنوان اولین و مطمئن ترین همسفر خودشون انتخاب می کنن، به طوری که امروزه خیلی ها این کتاب های راهنما رو کتاب مقدس گردشگران می شناسن! اصولا شیوه نگارش این کتاب های راهنما به این صورته که از طرف و با هزینه انتشارات، افرادی به کشور مقصد به طور مثال ایران سفر می کنن و به گوشه و کنار اون کشور سرک می کشن و از هتل ها و رستوران ها و موزه ها و مکان های طبیعی و تاریخی دیدن می کنن، عکس و گزارش تهیه می کنن و با همنشینی و هم صحبتی با مردم و راهنمایان محلی اطلاعات خودشون رو به روز می کنن و در اختیار موسسه قرار می دن تا در ویرایش جدید این کتاب های راهنما از این اطلاعات استفاده بشه.

عموما برای کاربران این کتاب ها استفاده از این اطلاعات می تونه بسیار ساده و در عین حال مفید باشه. عمدتا برای تمام شهرا و مناطق یه کشور، جاهای دیدنی و ارزشمند سیاحتی توضیح داده شده اند و راههای مختلف دسترسی به اونها و برنامه زمانبندی و هزینه های ورودی و غیره با دقت شرح داده شدن. ضمن اینکه می شه لیست جالبی از هتل ها و رستوران های با کیفیت رو تو رنج های مختلف قیمتی رو به راحتی از این کتاب ها استخراج نمود.

از جمله نکات مفید دیگه این کتاب ها اینه که اطلاعات کلی رو در مورد ساختار اون کشور و سبک و شیوه زندگی مردم در اختیار خواننده قرار می ده و هزینه های روزانه سیاحت در اون کشور رو تخمین می زنه و همینطور شرایط و قوانین اخذ ویزا رو براتون توضیح می ده، بهترین زمان برا سفر از نظر شرایط آب و هوایی و تمامی راههای ورودی و خروجی به اون کشور رو اعم از زمینی و هوایی با ذکر جزئیات و مزایا و مشکلات هرکدوم رو همراه با نقشه های ریز و درشت به خواننده کتاب ارائه می کنه.

مراسم ها و فستیوال ها و جشن های اون کشور رو با ذکر تاریخ و جزئیات اون فستیوال کامل شرح میده و خلاصه این که هزاران نکته مفید و کاربردی دیگه رو می شه از این کتاب ها استخراج نمود که همگی می تونن تو سفر بسیار راهگشا باشن.

به این جهته که این کتاب های راهنمای سفر مخصوصا بین مسافران کوله پشتی به دوش که به دنبال سفرهای متفاوت و ارزون هستن بسیار محبوبیت داره به گونه ای که انتشارات لونلی پلانت هرسال بیش از شش میلیون جلد کتاب می فروشه!!!

دقت و صحت اطلاعات این کتاب ها در طول سالیان متمادی باعث شده تا اغلب گردشگران دنیا بدون این راهنمای ارزشمند سفر، از خونه و شهرشون تکون نخورن. پس اگه شما هم قصد سفر به کشوری رو دارین که قبلا اونجا نبودین و کسی رو هم اونجا ندارین یا نمی شناسین و از طرفی جیب شما هم نمی تونه هزینه های گرفتن یه راهنما یا لیدر رو ساپورت کنه، داشتن این کتاب راهنما گاهی می تونه از نون شب هم واجب تر باشه. شما می تونین از اطلاعات دقیق و به روز شده این کتاب ها در مورد اماکن دیدنی، بایدها و نبایدهای سفر به یه منطقه، زندگی شبانه و روزانه و هزاران نکته ریز و درشت در مورد مقصد سفرتون استفاده کنین و ضمن کم کردن و مدیریت صحیح هزینه هاتون، بیشترین استفاده و لذت رو هم از سفرتون ببرین.

اینجا سامانه ای جهت ارائه خدمت اجاره آپارتمان مبله در تهران به شما عزیزان است

و اما چند نکته در مورد کتابهای راهنمای لونلی پلانت:

نکته اول اینکه این کتاب ها برا کشورهای مختلف دنیا نگارش شدن به طوریکه شما می تونین با توجه به کشور مقصدتون برای مسافرت، آخرین ویرایش کتاب لونلی پلانت اون کشور رو تهیه کنین و قبل و در حین مسافرتتون از اطلاعات اون بهره ببرین. ضمن اینکه این انتشارات اقدام به چاپ اطلاعات مجموعه ای از کشورهای یک منطقه در یک کتاب هم نموده و طبیعتا اگه قصد مسافرت به مجموعه کشورهای یک منطقه رو دارین تهیه این کتاب ها می تونه منطقی تر باشه. هرچند که اطلاعات، کلی تر و خلاصه تر هستن. مثل کتاب لونلی پانت آمریکای جنوبی یا آسیای مرکزی که اطلاعات مجموعه ای از این کشورها رو به تفکیک در بر داره.

نکته دوم اینکه متاسفانه این کتاب ها تو کتاب فروشی های ایران پیدا نمی شن یا حداقل من بهشون بر نخوردم و تنها معدودی از کتاب فروشی ها ممکنه از شما سفارش بگیرن و این کتاب ها رو براتون تهیه کنن یا اینکه خودتون می تونین از طریق سایت این موسسه یا کتاب فروشی های معتبر اینترنتی این کتاب ها رو خریداری کنین. البته راه ساده تر که عموما خودم هم استفاده می کنم اینه که در مسافرت هاتون به کشورهای دیگه، می تونین این کتاب ها رو از کتاب فروشی های اون کشورا تهیه کنین. فقط یادتون باشه که عموما قیمت های این کتاب ها بالاست.

البته تو بعضی از کشورها نظیر هند که قوانین مشخصی برا چاپ و عرضه کتاب ندارن می تونین با قیمت های بسیار مناسب این کتاب ها رو به راحتی تهیه کنین و یا اینکه حتی دست دوم اون کتاب. منتهی آخرین ویرایش اون رو با قیمت های بسیار پایین تر بخرین.

نکته سوم اینکه اگه از کتاب های لونلی پلانت به عنوان کتاب راهنمای سفر خودتون استفاده می کنین یادتون باشه همیشه آخرین ویرایش اون رو تهیه کنین تا اطلاعات کتاب به روز تر و دقیق تر باشه و قیمت ها و شرایط حاکم بر اون کشور تغییر چندانی نکرده باشه. این نکته مخصوصا وقتی مهمتره که مقصد مون کشوری باشه که شرایط اقتصادی و سیاسی پایداری نداره و هر روز دستخوش تغییرات تازه ای هست.

نکته چهارم و پایانی اینکه اگه به هر دلیلی تمایل یا توان خرید این کتاب ها رو ندارین با مراجعه به سایت انتشارات لونلی پلانت می تونین اطلاعات کلی از کشور و شهرای مقصدتون رو از روی سایت به صورت رایگان بردارین و البته راه هایی هم برای دانلود مجانی این کتاب ها وجود داره که فکر نمی کنم چنین کاری رو حداقل اخلاق تایید کنه! هرچند که خودمون هم گاها انجامش می دیم.

رزرو هتل و بلیط برای ارائه به سفارت

یکی از اصلی ترین مدارکی که خیلی از سفارت خانه ها هنگام اخذ ویزا از شما می خوان دعوتنامه هستش که خیلی صریح و سریع می تونین با عنوان اینکه شما توریستی می خواین به اون کشور سفر کنین و کسی رو اونجا نمی شناسین و رزرو هتل دارین جایگزینش کنین. معمولا برای خیلی از سفارت ها داشتن رزرو هتل ضروريه و تو خیلی از موارد واقعی بودنش رو هم چک می کنن! طبق تجربه شخصی خودم، این دوتا سایت رو برا رزرو هتل تو هرجای دنیا پیشنهاد می کنم:

www.booking.com

www.hotel.info

دلیلش هم اینه که هتل هایی که معمولا از رو این دوتا سایت رزرو می کنین با اینکه شماره کارت اعتباری شما رو می گیره ولی هیچ پولی ازش بابت رزرو کسر نمی کنه و اصطلاحا شماره کارت رو هولد می کنه و به شما تا یک یا دو روز قبل از تاریخ رزروتون زمان می ده که بدون هیچ هزینه ای هتل رو به هر دلیلی کنسل کنین، فقط در صورتی که هتل رو کنسل نکنین و یا اینکه تو تاریخ رزروتون مراجعه نکنین مبلغ یک شب هتل از کارت اعتباریتون به عنوان جریمه کسر می شه.

پس با این حساب با خیال راحت می تونین هتل های ۵ ستاره تو بهترین جاهای هر شهری رزرو کنین و مدارکش رو به سفارت تحویل بدین و بعد از گرفتن ویزاتون با خیال راحت کنسلشون کنین بدون اینکه هیچ هزینه ای بدین، کاری که دقیقا بعضی از آژانس های مسافرتی برا شما انجام می دن و در قبالش مثلا مبلغ یک شب اقامت اون هتل رو ازتون می گیرن!

اقامت ارزان در تهران با خدمات جامونه؛ سامانه اجاره آپارتمان مبله در تهران

اگه به هردلیلی کارت اعتباری ندارین یا نمی تونین از کارت اعتباری دوستان و آشناهاتون چه تو ایران و یا چه در خارج از ایران استفاده کنین راه حل دیگه ای هم وجود داره که گاها جواب می ده. به این صورت که هتل هایی رو تو شهر مقصدتون پیدا کنین و خیلی مودبانه براشون ایمیل بزنین و شرایطتون رو توضیح بدین و ذکر کنین که از ایران امکان داشتن کارت اعتباری و پرداخت اینترنتی وجود نداره و زمان مراجعه حضوری به هتل پول اون رو نقدا پرداخت می کنین!! در این میون بعضی از هتل ها (معمولا کم ستاره ترها و ضعیف ترها) ممکنه براتون یه رزرو رسمی بر روی سربرگ ایمیل یا فاکس کنند، کاری که باز هم خودم شخصا تجربه کردم و جواب گرفتم، فقط یادتون باشه که حداقل بخشی!! از اخلاق رو رعایت کنین و بعد از گرفتن ویزاتون بهشون ایمیل بزنین و با هر بهونه ای هتل رو کنسل کنین تا ذهنیت منفی ایجاد نکنین!

برای رزرو بلیط هواپیما یادتون باشه که تاریخ های اعلامی شما حتما با تاریخ رزرو هتلتون هماهنگ باشه و برای رزرو اولیه بلیط هواپیما می تونین با پاسپورتتون به هر کدوم از آژانس ها مراجعه کنید و اونها هم بدون هزینه این کار رو براتون انجام می دن، فقط به این امید که شاید بعدا واقعا خواستین این بلیط رو ازشون خریداری کنید! پس حتما برای رزرو هتل و بلیط هواپیما هیچ خساستی به خرج ندین و شیکترین و بهترین هتل ها و خطوط هواپیمایی رو برای رزروتون انتخاب کنید، چون اولا قرار نیست بابتشون هیچ پولی پرداخت کنید و در ضمن اینکه به سفارت خانه مزبورتون اینطوری القا می کنین که قراره برین کشورشون و کلی پول خرج کنین!!

منتظریم تا صدای دلنشین شما را بشنویم. اجاره آپارتمان مبله در تهران با جامونه

8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما