سبک زندگی - 13 پيشنهاد براى گشت و گذار خانوادگی - قسمت اول

محمد صادقی 10:35 - 1398/01/24

برای اقامتی ارزان و سریع، اجاره آپارتمان مبله در تهران بهترین گزینه است. جامونه ارائه دهنده خدمات مبله در تهران

بيشتر خوش بگذرون تا فرصت هست

بدون شك بهار يكى از بهترين فرصت‌ها براى سر زدن به اعضاى فاميل و دوستان و آشنايان است و در اين ايام گاهى پيش مى آيد كه در طول هفته به چند مهمانى مختلف دعوت مى شويم. آيا مى دانستيد مهمانى رفتن هم آداب خاص خودش را دارد؟ اصلاً تا حالا به اين موضوع فكر كرده‌ايد كه باردار بودن يا بچه داشتن شرايط ويژه‌اى است كه در مهمانى‌ها بايد به آن توجه داشته باشيد؟ اگر قرار باشد به يك مهمانى رسمى دعوت شويم، بايد چطور رفتار كنيم و اينكه در مهمانى‌هاى خودمانى‌تر بايد چه نكاتى را مدنظر قرار دهيم؟ با ما همراه باشيد تا به پاسخ اين پرسش‌ها برسيد. در اين نوشتار به بررسى زواياى مختلف آداب مهمانى رفتن به شيوه تندرستى مى‌پردازيم.

 

  1. سرزده جايى نرويد: پيش از آنكه به قصد عيد ديدنى از خانه خارج شويد با ميزبان تلفنى هماهنگ كنيد و از حضور او و آمادگى‌اش براى پذيرايى مطمئن شويد. شايد ميزبان تان مهمان‌هاى زيادى داشته باشد و موقع پذيرايى از شما دچار دردسر شود.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره آپارتمان مبله در تهران است

  1. سر وقت برويد: بعد از اينكه قرار عيد ديدنى را گذاشتيد نبايد دير يا زودتر از زمان موردنظر به خانه ميزبان برويد، چون در روز هاى شلوغ عيد هر خانواده‌اى براى خودش برنامه ريزى فشرده‌اى دارد و زود رفتن يا تأخير شما ممكن است برنامه آنها را به هم بريزد.
  1. حواس تان به آداب غذا خوردن باشد: يكى از نكات كليدى هنگام ديد و بازديدهاى نوروزى كه با سرو شام يا ناهار همراه است، رعايت آداب غذا خوردن است. درواقع غذا خوردن حتى در يك مهمانى ساده، معيار بسيار مهمى براى قضاوت در مورد شخصيت فردى و اجتماعى افراد به حساب مى آيد. فرض كنيد وارد يك مهمانى شده‌ايد به طورمعمول در مرحله اول و قبل از سرو شام با شيرينى، آجيل، ميوه، چاى يا شربت پذيرايى مى‌شويد. بعد از پشت سر گذاشتن خوان اين مرحله، نوبت به سرو شام مى‌رسد. در اين شرايط رفتارتان بايد كنترل شده و اصولى باشد تا فرد محترمى لقب بگيريد!
  1. گرسنه وارد نشويد بهتر است: خيلى گرسنه وارد مهمانى نشويد تا بتوانيد جلوى ولع بيش از حدتان را نسبت به خوراكى‌هاى مختلف بگيريد. به جاى آنكه از صبح تا شب گرسنه بمانيد و دل تان را براى خوردن يك شام مفصل صابون بزنيد، مى‌توانيد يك ساعت قبل از رفتن، يك تخم مرغ آب پز يا يك عدد ميوه بخوريد كه جلوى اشتهاى كاذب تان گرفته شود. البته بايد مراقب شيرينى و شربت قبل از شام هم باشيد و كالرى آنها را در نظر بگيريد؛ به ويژه اگر به دليل اضافه وزن تان، رژيم داريد و دچار بيمارى ديابت هستيد.

 

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه، اجاره آپارتمان مبله در تهران به راحتی برای شما میسر خواهد بود

  1. هول زدن ممنوع!: به گفته متخصصان، شخصيت، نمود بيرونى عقايد و افكار انسان هاست و درواقع مجموعه رفتارهاى كوچك و بزرگ شخصيت افراد را شكل مى دهد. شما با اين رفتارها مى توانيد حدس بزنيد كه فرد در چه شرايطى تربيت شده و در چه جايگاه اجتماعى قرار دارد. اولين گام براى پيشگيرى از رفتارهاى نابهنجار در مهمانى ها اين است كه بلافاصله بعد از دعوت صاحب خانه به سمت ميز نرويد و بعد از رسيدن به ِسر ميز رفتارتان را كنترل كنيد. بعد از تعارف ميزبان، اول با دقت به همه غذاها نگاه كنيد تا چشم‌تان سير شود و در مرحله بعد از بين غذاهاى موجود يكى را انتخاب كنيد. اگر از بين غذاهاى متنوع نمى توانيد تعداد محدودى را انتخاب كنيد، هول نزنيد و بشقاب تان را از غذاهاى مختلف پر نكنيد. بهتر است سراغ غذايى برويد كه بيشتر از همه دوستش داريد و به هر رستورانى كه مى‌رويد، همان را سفارش مى‌دهيد.

 

  1. دقت به كالرى غذاها و نوشيدنى‌ها: سعى كنيد آب خنك را جايگزين شربت‌ها و نوشابه‌ها كنيد و در خوردن نوشابه‌هاى رژيمى زياده روى نكنيد، زيرا اين نوشيدنى‌هاى بدون قند دشمن شماره يك كليه و كبد محسوب مى شوند. دراين بين مراقب كالرى غذاها باشيد. به عنوان مثال 8 تا 12 قاشق باقالى پلو به همراه دو تكه گوشت متوسط فاقد چربى حدود 200 كالرى، 8 تا 12 قاشق زرشك پلو و نصف سينه مرغ حدود 500 كالرى، 8 تا 12 قاشق پلو و يك كاسه كوچك ماست خورى خورشت فسنجان 750 كالرى، يك سيخ كباب كوبيده و 6 قاشق پلو حدود 500 كالرى، 5/2 كفگير ماكارونى 400 كالرى و 5 قاشق اولويه همراه با يك كف دست نان تقريباً 500 كالرى دارد. از بين دسرها نيز بايد براى هر 100 گرم ژله، كرم كارامل و كيك به ترتيب 60 ،400 و 350 كالرى را در نظر بگيريد.

 

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره  اجاره آپارتمان مبله در تهران  باز می گذارد

  1. آداب مهمانى‌هاى رسمى: يكى از مهم ترين آداب غذا خوردن در مهمانى‌ها به ويژه مهمانى‌هاى رسمى اين است كه آرام و باحوصله غذا بخوريد، زيرا تند تند غذا خوردن اين حس را به اطرافيان منتقل مى‌كند كه شما فرد پرخور و به اصطلاح بى كلاسى هستيد. هنگام صرف غذا روى بشقاب خم نشويد و سعى كنيد قاشق يا چنگال به دندان هاى تان نخورد و براى خارج كردن استخوان غذا از قاشق و چنگال كمك بگيريد (نه با دست) و آن را گوشه بشقاب تان قرار دهيد. پيش از نوشيدن مايعات هم دهان‌تان را دستمال پاك كنيد تا جاى لك چربى روى ليوان شما باقى نماند. يادتان باشد نيازى نيست بشقاب تان را پر از غذا كنيد چون اگر سير نشديد مى‌توانيد برگرديد و دوباره غذا بكشيد، اما در هيچ شرايطى باقيمانده غذاى مهمانى را به خانه نياوريد.

 

مطلب فوق از مجله تندرستی نوشته پریسا اصولی برداشت شده است.

خدمات اجاره اپارتمان مبله در تهران ؛ با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

 

پیام در واتساپ
تماس با ما