بهارجزیره، راهنمای سفر به جزایر ایرانی خلیج فارس_1

رها کیانی 21:12 - 1398/01/29

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

 باید دست‌کم چهار روز زمان داشته باشید تا بتوانید به دیدار دیدنی های طبیعی و اعجاب آور بزرگ ترین جزیره خلیج فارس بروید، از دلفین ها و جاذبه هــای دیگر هنگام دیدن کنید و پا روی رنگین‌کمان هرمز بگذارید. اگرچه خلیج فارس تقریبا 15جزیره دارای سکنه و 20 جزیره غیرمســکونی دارد، اما در این بین، قشــم و هنگام و هرمز در همســایگی هم و کمی دورتر، کیش و هندورابی در کنار هم مشــهورتر و دارای جاذبه های متنوع تری هستند. به جز بازارهای قشم و کیش که شــاید بیشتر در ذهن ها، از سفر به جزایر جنوب جا افتاده، در خلیج فارس می توانید از جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی ارزشمندی دیدن کنید و خاطره ای ماندگار در ذهن تان ثبت کنید. هرچند از نظر طبع آب و هوا، زمستان بهترین فصل برای سفر به جزایر گرم جنوب است، اما بازدید از این جزیره ها با آن همه جاذبه به چند روز زمان نیاز دارد.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره  اجاره آپارتمان مبله  باز می گذارد

چطور برسیم

راه و شناور

هم با خودروی شخصی و هم با هواپیما به جزایر جنوب ایران سفر کنید.

 خودروی شخصی: اگر مرکز استقرار سفرتان را قشــم قرار دهید، باید با خودروی تان مســیر یک هزار و 300 کیلومتری تهران تا بندرعباس را طی کنید. حدود 50کیلومتری بندرعباس، تابلوهای راهنما مسیر اسکله بندر پل را نشان تان می دهند. در این اسکله می توانید بعد از انجام مراحل قانونی، با خودروی تان سوار شناور شوید و حدود یک ربع بعد آن طرف آب، در قشم پیاده شوید. این شناورها در تمام طول 24 ساعت در مسیر قشم در رفت و آمدند. اگر هم وسیله شخصی ندارید، باید وارد بندرعباس شوید و سراغ یکی از اسکله های باهنر یا حقانی را بگیرید. اتوبوس های دریایی شما را در عرض 45 دقیقه به قشم می رسانند. این کشتی ها از 6 صبح تا 11شب در این مسیر در حرکتا ند.

هواپیما: می توانید از یکی از شهرهای بزرگ بلیت دو سره قشم یا کیش را بخرید تا بدون نگرانی در مقصد پیاده شوید.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره  اجاره آپارتمان مبله  باز می گذارد

بیشتربگردید

هندوكیش

 اگر می خواهید جزیره گردی نوروزی تان کامل شود، کمی دورتر، به جزیره کیش و هندورابی هم سفر کنید.

 کیش: در جزیره کیش می توانید از سواحل معروف جزیره از جمله سواحل زیبای نقره ای دیدن کنید. کشتی یونانی، اسکله تفریحی با امکاناتی چون جت اسکی، قایق پدالی، قایق ماهیگیری، قایق پارویی و غواصی، پارک ساحلی مرجان، اسکله میرمهنا، ساحل سیمرغ، شهر زیرزمینی کاریز و ده ها امکانات گردشگری دیگر نیز در کیش وجود دارد که می تواند چندین روز وقت شما را به خود اختصاص دهد.

هندورابی: از جزیره کیش می توانید بــه جزیره کوچک هندورابی بروید. بیشتر جذابیت این جزیره طبیعت بکر آن اســت. در هندورابی می توانید لاک پشت های تازه متولد شده را ببینید که به سمت دریا می روند. هندورابی هم چنین زیستگاه و یا محل توقف بسیاری از انواع پرندگان است و سواحل مرجانی بســیار غنی و زیبایی دارد. فعالیت اقتصادی اکثر اهالی در جزیره هندورابی، صید و غواصی است.

هم گرمسیر و هم سردسیرجامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره آپارتمان مبله است

ساحل رنگارنگ

دیدن سواحل جزیره های خلیج فارس، هوش از سرتان می برد؛ هركجا به رنگی و شكلی درآمده و این تنوع و تفاوت، یكی از چشم گیرترین بخش های گردشگری در این مسیر است. جزیره قشم با وسعت بی اندازه اش، سواحل زیبای فراوانی دارد؛ جایی همچون این عكس با جلبك و خزه پوشیده شده و جایی هم ماسه ای است.

کجابگردیم؟

قشم ، هنگام و هرمز

در هر یک از جزایر خلیج فارس می توانید جاذبه های متعدد تاریخی و طبیعی را ببینید. این کار را از جزیره بزرگتر شروع ‌کنید.

شهر قشم: قشم جزیره پهناوری است؛ بزرگترین جزیره خلیج فارس. به دلیل وسعت این جزیره و فاصله نسبتا زیاد دیدنی هایش از یکدیگر، بهتر است خودروی شخصی داشته باشید یا تاکسی دربســت بگیرید. قشم که تنها ژئوپارك طبیعی ایران و خاورمیانه است بیش از یک هزار و 500 کیلومتر وسعت دارد و شگفتی های آفرینش در سراسر آن گسترده شده اند. در خود شهر قشم، قلعه پرتغالی ها از آثار دوره صفوی و مسجد جامع قشم از دوره زندیه جزء آثار تاریخی این شهر هستند. برای خرید هم می توانید به مراکز سیتی سنتر، ستاره، پردیس و فردوسی در مرکز شهر قشم بروید.

ادامه دارد...

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما