بهارجزیره، راهنمای سفر به جزایر ایرانی خلیج فارس_2

رها کیانی 21:22 - 1398/01/30

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

چاهکوه تا کورکوراکوه: در انتهای شــمالی جزیره و در 85 کیلومتری شهر قشــم دره «چاهکوه» یا چاهو قرار دارد؛ درهای که بر اثر فرسایش پدید آمده و منظره شگفت انگیزی دارد. پس از چاهکوه به دنیای مانگروهای شناور یا همان جنگل های «حرا» بروید و قایقی کرایه کنیــد و در میان درختان و پرندگان آنجا گشت و گذار کنید. روســتای لافت که در شــمال جزیره قرار دارد، با خانه های روستایی و بادگیرهای متنوع، قلعه پرتغالی ها، چاه های طلا  و لنجهای پهلو گرفته مقصد بعدی شما است. اگر به موقع برسید، می توانید از کشتی سیمانی و مراسم بادبان کشی نوروزی یا هوزار آن ها هم دیدن کنید. در مسیر بازگشت به شهر قشم در روستای «پی پشت» توقفی کرده و از سد باستانی این روستا که گفته می شود متعلق به دوره ساسانیان یا هخامنشیان اســت بازدید کنید. در این روستا، دیدن کارگاه های سنتی ساخت لنج هم خالی از لطف نیست. البته کارگاه های لنج سازی متعددی در بندر گوران وجود دارد. روستای «درگهان» هم سر راه تان قرار دارد. در اسکله این روستا می توانید اجناس عمده را با قیمت خوب خریداری کنید. اگر فرصت داشــتید می توانید از درگهان چندکیلومتری به جنوب حرکت کنید تا در گیاهدان، از «کورکورا» کوه، دره ها و تنگه های فرسوده اش دیدن کنید.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره مبله تهران است

غار نمکی تا دره تنیس ها: گشــت و گذار روز دوم تان را می توانید با سفری 100 کیلومتری به انتهای جنوب غربی جزیره و بازدیــد از غار نمکی آغاز کنید. غار نمکی یا نمکدان قشم دومین غار بزرگ نمکی دنیا است. اگر کمی دورتر هم بروید، در 144 کیلومتری غرب شهر قشم به اسکله «باسعیدو» می رسید که تاریخ آن را به دوره ساسانیان نسبت می دهند. هنگام بازگشت، در روستای سلخ در همان نزدیکی غار نمکدان، از کوه های فرسایش یافته و منظره بی نظیر ساحل آن دیدن کنید. بام قشــم هم باارتفاع بیش از 120 متر در همین روستا قرار دارد که از آنجا جنگل های حرا، دره تندیس ها و ساحل خلیج فارس دیدنی هستند. اگر از روستای »سَلَخ» حدود 10 کیلومتر به شمال بروید، می توانید در اطراف روستای طبل، از دره شگفت انگیز تندیس ها هم دیدن کنید. در بندر «ســوزا» هم می توانید جزایر زیبــای ناز در فاصله یــک کیلومتری از ساحل جزیره را ببینید. کمی دیگر به سمت شــهر قشم پیش بروید، به روستای »برکه خلف» می رسید. اطراف این روستا منطقه فرسایش یافته «دره ستارگان« با شکوه و جلال بی نظیری قرار دارد که دیدار از آنجا حتما برایتان خاطره انگیز خواهد بود. در 15 کیلومتری شهر قشم، غارهای «خَربَس» قرار دارند. این غارها با دهلیز و تالاب و چشمه و اتاق های درون شان از شاهکارهای زمین شناسی قشم هستند و احتمالا سال های بسیار دور محل سکونت اقوام مختلفی بوده اند.

کجا بمانیم

مهمان جزایر

 در ساحل آرام، جزیره های خلیج فارس، مخصوصا قشم و کیش پر هستند از هتل و مهمانسرا و البته خانه های بومی برای کرایه به مسافران نوروزی. راستی حواس تان باشد که چند سالی است که در تعطیلات نوروز، برپایی کمپ در ساحل کیش ممنوع شده، بنابراین قبل از سفر حتما محلی برای اقامت رزرو کنید.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره مبله تهران باز می گذارد

ازدست ندهید

تماشای شگفتی ها

 جزایر هنگام و هرمز در نزدیکی جزیره قشم قرار دارند تماشای شگفتی‌ها و در سفر به قشم می توانید به آن دو هم سر بزنید.

 هنگام

 برای رسیدن به هنگام، باید به روستای «شــیب دراز» و اسکله «کندالو» بروید تا قایق های کرایه ای شما را به هنگام ببرند. اگر کمی زودتر به شیب دراز بیایید و در ساحل آن بگردید.شاید شانس دیدن لاک پشت های غول پیکر و لاک پشت های پوزه عقابی را داشته باشید.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه،  اجاره مبله تهران به راحتی برای شما میسر خواهد بود

خرابه ها و روستای متروک: در هنگام می توانید به بازدید پایگاه نیروی دریایی انگلیسی ها بروید. کشتی متروکه انگلیسی هم که هنگام جزر خلیج، از آب بیرون می آید صحنه های زیبایی برای دیدن دارد. از سه روستای هنگام، دوتای شان متروک شــده اند. بد نیست برای دیدن معماری این روستاها که از سنگ و گل و لیف خرما بنا شده اند، سری به آنجا بزنید.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای  اجاره مبله تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما