بهارجزیره، راهنمای سفر به جزایر ایرانی خلیج فارس_3

رها کیانی 20:55 - 1398/01/31

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

شنای دلفین ها: اگر بخواهید شنای گروهی دلفین ها را از نزدیک ببینید، باید سوار قایق شوید و ساحل غربی جزیره از هنگام جدید تا «غیل» حرکت کنید. اگر دلفین ها سرحوصله باشند، با بازیگوشی نزدیک قایق تان این طرف و آن طرف می پرند.

آکواریوم و ساحل نقره ای: هنگام شنا در ساحل مرجانی جزیره هنگام، به خاطر شفافیت بالای آب، می توانید شــنای ماهی ها را در میان مرجان ها و اسفنج های دریایی ببینید. خاک نقره ای بخش هایی از هنگام واقعا دیدنی است. برای تماشای این ساحل براق و آینه ای باید از روستای هنگام جدید به سمت غرب بروید. این ساحل تا روستای «قیل» کشیده شده.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره سوئیت مبله ارزان است

مزرعه کروکودیل: در جزیره هنگام می توانید در امنیت کامل،30 تمساح پوزه بلند استرالیایی را از نزدیک ببینید. این مزرعه پرورش کروکودیل را آقای سالاروند و همسرش مژگان روستایی حدود یک سال است که با مجوز سازمان محیط زیست راه انداخته اند.

جَبیرهای پرّان: جبیر نوع متفاوتی از آهوی ایرانی است که بومی جزیره هنگام هستند. آنها در تمام جزیره پراکنده شده اند و شب ها روی جاده هم می  آیند. اگر خوش شانس باشید شاید چندتای شان را ببینید.

هرمز

هم از قشم و هم از بندرعباس می توانید به جزیره هرمز بروید. در بندرعباس باید به اسکله شهید حقانی بروید و از آنجا با قایق یا اتوبوس دریایی به هرمز برسید. در قشم هم باید به اسکله اتوبوس دریایی های شهر قشم بروید و با قایق یا اتوبوس دریایی به هرمز برسید. در هرمز می توانید با کمک محلی ها در جزیره گردش کنید. پرتغالی ها حدود 5 قرن پیش در هرمز هم قلعه ای داشــتند که امروز یکی از بناهای تاریخی جزیره است. در جنوب جزیره به سرزمین رنگین کمان خواهید رسید، یعنی جایی که کوه ها و تپه ها به رنگ های سفید و زرد و سرخ و نارنجی و سبز و قهوه ای صف کشیده اند. در هرمز نیز یک غار نمکی هست که می توانید به بازدید آن هم بروید. دیدن فرش خاکی هرمز را هم از دست ندهید.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره سوئیت مبله ارزان است

 تفریح

 زیر آبی درجزایر

یکی از جذاب ترین تفریحات در جزایر جنوبی، ورزش های آبی است كه در دو جزیره كیش و قشم وجود دارند.

غیر از انواع تفریحاتی مثل «جت اســکی»، «پاراسل» یا «شــاتل» می توانید غواصی را در سایت های مختلف جزیره کیش و قشــم تجربه کنید. برای غواصی، حتی اگر غواص حرف های هم هســتید، حتما باید به یکــی از کلوپ های مجاز غواصــی مراجعه کنید. در این صورت با ایمنی، راهنمایی و تجهیزات کامل می توانید از غواصی تان لذت ببرید.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره سوئیت مبله ارزان است

قشم: اگر قشــم را برای غواصی انتخاب کنید برای یک جلسه تفریحی با گروه های غواصی کــه البته تجهیزات هم توســط خــود کلوپ تامین می شــود، همراه شــوید. شناخته شده ترین سایت های غواصی در این جزیره، زیتون، تخت جمشید، جزایر ناز، پلاژ سیمین و لارک هستند.

کیش: در باشگاه ها و مراكز تفریحات دریایی كیش، امكاناتی مثل دوره های آموزش غواصی، جت اسكی، اسكی روی آب، گشــت با قایق تندرو، گشت تفریحی دور جزیره، آكواریوم شناور، تور جزایر اطراف، چتر پاراســل، ماهیگیری تفریحی، قایق های پدالی، بانانا و شاتل سواری ارائه می شود. مراكز ورزشــی و تفریحات دریایی معمولا از 10 صبح شروع می شود و تا غروب آفتاب پذیرای مراجعان هستند. بیشتر مراکز تفریحی آبی کیش در مجتمع تفریحات دریایی در محدوده اسکله تفریحی هستند، اما در مناطقی مثل ساحل مرجان، کشتی یونانی و پلاژ بانوان هم امکاناتی برای تفریح مهیاست. اگر عزم تان برای غواصی جزم اســت، اول از همه شــماره اورژانس دریایی کیش را به خاطر بســپارید. از تلفن های ثابت جزیره با شماره 151 تماس بگیرید. این مرکز 24 ساعته و به صورت رایگان خدمات پزشکی و امداد و نجات ارائه می دهد.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما