ازدریا تا کویر، راهنمای سفر در مسیر بندرعباس تا کرمان_1

رها کیانی 21:09 - 1398/02/02

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

یکی از ویژگی های سفرهای زنجیره ای و استان به استان در بهار، آشنا شدن با فرهنگ های مختلف در اقلیم های مختلف است. مناطق جنوبی ایران به خاطر دور بودن شــان از بسیاری از شهرها، عمدتا در بهار مورد استقبال گردشگران قرار می گیرند. در سفری که در این راهنما پیشنهاد می‌کنیم، شما را از بندرعباس و ساحل خلیج فارس هدایت می‌کنیم به شهر کرمان در مرز کویر و کوهســتان. در این سفر علاوه بر لذت بردن از تفریحات آبی، می توانید تعدادی از شگفتی های طبیعی خطه جنوب را در کنار آثار تاریخی آن منطقه مشاهده کنید و ضمن مشاهده معماری روستای صخره ای «میمند»، چندین نمونه از بادگیرهای قدیمی را هم در اســتان کرمان ببینید. ســفری که اگر بخواهید لذت کافی از آن ببرید باید حداقل پنج شش روز برایش وقت بگذارید.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره مبله تهران است

چه بخریم؟

 زیره کرمان

 زیره، پسته، کلمپه، قاووت یا قوتو، حلوای پسته ، فالوده و البته زیره اعلا از مهم ترین سوغاتی های خوراکی کرمانی ها هستند. اگر هم می خواهید خانه تان از هنر دست زنان کرمانی زیباتر شود، پته های اعلا و گران قیمت را از دست ندهید. برای خرید پته های کرمانی باید در راسته بازار کرمان، سراغ چهارسو را بگیرید.

چطور برسیم

سفر به سمت جنوب

 خودروی شخصی: اگر جنوبی نباشید، برای رســیدن به بندرعباس باید از یزد و سیرجان خود را به این شهر برســانید. فاصله تهران تا بندرعباس حدود یک هزار و 500 کیلومتر است. در برگشت هم باید مسیر یک هزار کیلومتری کرمان تا تهران را بپیمایید که از یزد و نایین می گذرد. برای اســتراحت در روزهای رفت و برگشت می توانید یزد یا نایین را انتخاب کنید.

قطار: قطارهایی که از تهران و مشــهد به هر دو مقصد بندرعباس و کرمــان حرکت می کنند، می توانند برای ساکنان این شهرها و شهرهای مسیر مفید باشند. هر دو ایســتگاه بندرعباس و کرمان، سرویس خودروبر هم دارند و می توانید خستگی رانندگی رفت و برگشت را حذف کنید.

چه میبینیم

دردل سنگ

شک نکنید که یکی از دیدنی ترین جاذبه های این مسیر، روستای سنگی میمند است.

 روستای باستانی میمند شــهرتش را همانند سایر روستاهای صخره ای و دست کند، مدیون معماری متفاوتش است. روســتای میمند دستاوردی کم نظیر از نبوغ بشر در گذشته های دور است که باحداقل امكانات طبیعی، محلی برای اقامت ساکنانش فراهم کرده. این روستا به دلیل آن كه در درون زمین كنده شده در مقابل گرما و ســرما و عوامل جوی مختلف مقاومت زیادی داشته و پس از سال ها تقریبا سالم باقی مانده.در این روستا دیدنی کم نیست. علاوه بر کوچه ها و خانه های عادی، به حمام و مسجد قدیمی این روستا هم سر بزنید. همچنین از روســتایی ها می توانید ادویه و لباس محلی و سبزی های کوهی بخرید. شــب را هم می توانید در خانه های ســنگی میمند بخوابید.

خانه ‌های صخره‌ای

 این روستای صخره ای دست كند، از شگفت انگیزترین و زیباترین روستاهای ایران است كه در این مسیر آن را می بینید. جالبی روستای میمند این است كه هنوز اهالی روستا در خانه های صخرهای آن ساكن هستند و این روستا همانند روستاهای صخره ای مانند خود در جهان، خالی از سكنه نیست.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره مبله تهران باز می گذارد

کجابگردیم؟

گشت‌ های جنوبی

 استان هرمزگان: در استان هرمزگان هم فرصت آبگرم دارید و هم خرید از بازار میناب.

بندرعباس: در ایــن شــهر علاوه بر بازارهای ســنتی و جدید می توانید به معبد هندوها ســر بزنید کــه در بلوار امام روبه روی بازار قرار دارد. هم چنین در خیابان پاســداران، موزه و آب انبارهای دوره صفوی را خواهید دیــد. در بلوار طالقانی یا همان ســاحلی، به دیدن عمارت کلاه فرنگی بروید که آن هم قدمت صفوی دارد و کنار اســکله قدیم شهر است. حمام «گله داری» یا حمام شاه عباس، اکنون به موزه مردم شناسی تبدیل شده و در بلوار ساحلی است. در همان نزدیکی، می توانید مسجد جامع دلگشا را ببینید که شبستان و گچبری های زیبایی دارد. تا از شهر بندرعباس خارج نشده اید، قدم زنی در ساحلش را از دست ندهید.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه،  اجاره مبله تهران به راحتی برای شما میسر خواهد بود

شهر میناب: از انتهای شرقی بندرعباس که خارج شوید و جاده تهران را در پیش بگیرید، در همان اوایل جاده به یک دوراهی می رســید که مسیر سمت راســت به طرف رودان و میناب، و مسیر سمت چپ به طرف سیرجان و تهران می رود. اگر در سفرتان فرصت دارید می توانید یک روز را هم در میناب بگذرانید. قبل از رســیدن به میناب، جاده ســد میناب را در سمت چپ خود خواهید دید. در شــهر میناب هم بازار سنتی، پنج شنبه بازار و قلعه بیبی مینو را می توانید ببینید.

غار نمکی خَرسین: ۳۵ کیلومتر بعد از آبگرم گنو، خروجی روستای «سیاهو» را در سمت راست جاده خواهید دید. از جاده تا سیاهو ۱۵ کیلومتر فاصله اســت و وقتی به سیاهو رسیدید جاده ای در سمت چپ، شما را به طرف روستای «خرسین» و غار نمکی زیبایش هدایت خواهد کرد که جزو آثار طبیعی ملی است. برای پیدا کردنش از اهالی پرس و جو کنید.

ادامه دارد...

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای  اجاره مبله تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما